Dalgaları Aşmak

1996 Danimarka yapımı bu muhteşem filmin yönetmeni Lars Von Trier.Oynayanlar ise Emily Watson, Stellan Skarsgård, Katrin Cartlidge, Jean-Marc Barr, Adrian Rawlins, Jonathan Hackett...Bir Romantik Dram.Maalesef ülkemizde gösterime girmedi.(Bildiğim kadarıyla)İzleyenler var mı acaba?

Cnbc'e de bir ara verdiler sanırım gerçekten muhteşem bir filmdi baya bir süre etkisinde kalıyorsunuz, Özellikle sonu muhteşemdi. Ayrıca çok basit bir gerçeklik hikayesi olmasıda insanı ayrıca düşündürüyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gerçekten verdiler mi?Ben kaçırdım.Zaten bir defa izlemiştim.Etkisinden de bir süre kurtulamadım.Lars Von Trier'in başarısıda bu basit gerçeklik hikayesini etkileyici görüntüleriyle ekrana yansıtması.Aynı olayı "Dancer In The Dark" ta da görmüştük.

Dalgaları Kırmak/Aşmak filmini seneler önce gecenin bir vakti Kanal6’da vermişlerdi. Bu güzel tesadüf sonunda, saat 04.30 falan olmuştu, ben hala kanepede kitlenmiş vaziyette kalakalmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam film 10 ‘perdeye’ bölünmüştü ve hepsinin ayrı fon müziği vardı; harika seçimlerdi. Stellan Skarsgard, o vakitler Şeytan 2’de yada Kral Arthur’da yüzünü çürütmemiş, Emily ise bir punk perisi gibi salınıyor, döktürüyordu..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
coraline demiş ki:
Dalgaları Kırmak/Aşmak filmini seneler önce gecenin bir vakti Kanal6’da vermişlerdi. Bu güzel tesadüf sonunda, saat 04.30 falan olmuştu, ben hala kanepede kitlenmiş vaziyette kalakalmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam film 10 ‘perdeye’ bölünmüştü ve hepsinin ayrı fon müziği vardı; harika seçimlerdi. Stellan Skarsgard, o vakitler Şeytan 2’de yada Kral Arthur’da yüzünü çürütmemiş, Emily ise bir punk perisi gibi salınıyor, döktürüyordu..

Bundan güzel bir açıklama olamazdı. :LOL: Hepsinin ayrı bir fon müziği olması zaten başlı başına farklı bir film izlettiriyordu. ;) Teşekkürler.

enchant demiş ki:
1996 Danimarka yapımı bu muhteşem filmin yönetmeni Lars Von Trier.Oynayanlar ise Emily Watson, Stellan Skarsgård, Katrin Cartlidge, Jean-Marc Barr, Adrian Rawlins, Jonathan Hackett...Bir Romantik Dram.Maalesef ülkemizde gösterime girmedi.(Bildiğim kadarıyla)İzleyenler var mı acaba?

Ülkemizde en azından Ankara'da vizyona girmişti. Eski bir hikaye ama anlatmadan geçemem. Bu Film Ankara'da Metropol sinemasında gösterimdeydi. o dönem karıştırdığım dergilerden falan bu filmi duymuştum..Okuldan iki arkadaşımı da sürükleyerek götürmüştüm filme. Aslında benim için sadece Emily ve müzikleri için bile seyredilmeye değer güzel bir filmdi ama arkadaşlarım hiç memnun kalmamışlardı özellikle de absürd sonundan dolayı.. benimle bir yıl boyunca dalga geçmişlerdi..:)..o zamanlar braveheartın bilmem kaçıncı haftasıydı. Batı sinemasında 2 yıl falan oynamıştı heralde..Öyle bir film varken sen "Lars Von Trier diye bir yönetmen varmış..film çok iyiymiş" diyerek arkadaşlarını da sürükleyerek "Dalgaları Aşmak"'a git, sonra da "Dalga" konusu ol..gerçi ikisi de sonradan Lars Von Trier filmlerinin hastası olmuştu ama geçen o bir yılı bir de bana sorun :)

bu filmi gösterime girdiği tarihlerde sinema dergisinen takip etmiştim. okuduğum kadarıyla da çok dikkatimi çekmişti film. ancak ne yazık ki gösterime girmedi ya da çok sınırlı yerlerde girdi. bu arada cnbc-e de yayınlandığını bilmiyordum. bu başlık için enchant'a teşekkürler çünkü bu filmi yeniden hatırlamama ve izlemek istememe sebep oldu. umarım bir şekilde izleyebilirim bu filmi...

Geri