Samash.com yurtdışı sipariş...Yardım !!!!

Selam.Bir ay önce samash.com dan jackson DX10D sipariş ettim internationalorders aracılığıyla;banka para transferi bir hafta sürdü tamam olabilir dedim bir hafta daha geçti bi mail geldi samash customer service den stokta yokmuş bekliyolarmış.Onada tamam dedim ama geçti iki hafta kafadan.Sonra bi hafta daha sonra gene bi mail geldi beklemeyen gelişmelerden dolayı gitar ulaşamamış ellerine.İyi beklerim dedim şimdi bi ay oldu üç mail attım siparişimin durumu nedir diye hiç cevap gelmedi. Bu herifler paranın üzerine mi yattı diye paranoya oldum gitardan soğuyacam nerdeyse. Napiyim geri çekiyim mi siparişi gitarıda almam lazım.Çeksem ellerinde olan bi gitarı sipariş etsem noolur acaba. Bu konuda bir yardım lütfen...

Abi bu internetteki enstrüman mağazalarında bi problem var bu aralar. Sadece Samash değil. Ben de 1 buçuk ay music123'den çektim. Ama allahtan postaladılar. Almamak lazım internetten büyük şeyler. Ufak şeyler almak daha mantıklı. CD filan gibi...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet şu nada en mantıklısı telefon biariyim herifleri sallamıyolar maili falan gerçi telefondan da bişe çıkcağını zannetmiyorum

Samashin mail yoluyla cevap vermeme olayı çok kötü ben de çok çektim ondan. Sert, sinirli bir üslupla yazılmış bir mail iş görüyor, hemen cevap yazmışlardı. Ama para üzerine yatacak gib ibir şirket değil, oralarda büyük saygı görüyor, ki be nde kendilerinden kaynaklanan bir problem sebbeiyle siparişimi iptal etmiştim(ama 2 hafta uğraştım iptal edebilmek için, cevap alamadım çünkü), en sonunda sinirli bir mail yazdım, paramı iade etmelerine rağmen neden bilmiyorum siparişimi yolladılar. Yani, öyle para üstüne yatacak bir şirket değil ki, zaten öyle bir şey yapamazlar. Yani için rahat olsun. Eninde sonunda gelir, ellerine geçmesinden sonra 1 ay daha beklemen gerekebilir, bu tarafa gelecek belirli sayıda malın sipariş edilmesini beklerler çünkü. Ama yok bekleyemeyeceğim dersen üstele ve iptal et.

Bu gibi sitelerden sipariş verirken şunu unutmayın ki, "in-stock" yazan ürünler bazen stokta olmayabiliyor. Elbette bilgiler çok sık güncelleniyor ama bu tarz sorunlarla karşılaşan insanlar var çevremde ve hepsi de buna yakın sorunlar.

Ben de uzun süre önce samash.com'dan bir şeyler almayı denedim ama Türkiye'ye göndermedikleri söyleiler. Bu durum sanırım bazı marka ve modeller için geçerli, değil mi?

Saygılar...

Geri