Hiper Star Ajdaryan'ın Dişisi

Kendi ülkesinde Ajdar kadar para kazanmış mıdır acaba? Veya videosu 27 milyon tıklanmaya ulaşabilecek mi? Akıl, mantık, yetenek üçgeninde hangi ülkenin aklı başında vatandaşları daha endişeli olacak? Oy dertli dünya oyy!!

"Ermeni Hiper Star" derken?
Ajdar'ın öyküsünün veya durumunun Ermeniliği ile (ki Ermeni ise..) ne ilgisi var? yoksa son dönemin en ucuz ve aşşağılık davranış şekliyle faşist misin sen cengizozyurt?

Kimse de başlığa ve ifadeye itiraz etmemiş.. Rock forumu oysa..

Ya cehaletten ya faşistlikten.. ama bu gerizekalılık örneğinin cehaletten olmasını dilerim..

Sevgili denizaltun , konuyu açan arkadaşı tanımıyorum ancak. Bu tür sevilmeyen kişiler ya ermeniye yada yunanlıya benzetilerek isimleri değiştiriliyor internetteki yeni fenomende bu arkadaş ona nazaran yazmış sanırım . İşin içinde ciddiyet söz konusu değil , yada ben böyle anladım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selam arkadaşlar. Denizaltun, ilk önce şunu bilelim dediğiniz anlamda yazmadım tabi. Cehalet gerizekalılık falan ağır olmuş biraz. Herşeyden önce istediğimi yazarım kardeşim! Neden? Burası serbest bölge ve herşeyden önce sosyal paylaşım sitesi "FORUM" . Açıklama yapmak zorunda değilim sana lakin bi altyazı geçelim sana. Tamamen "QuasH" isimli arkadaşın dediği gibi "Bu tür sevilmeyen kişiler ya ermeniye yada yunanlıya benzetilerek isimleri değiştiriliyor internetteki yeni fenomende bu arkadaş ona nazaran yazmış sanırım . İşin içinde ciddiyet söz konusu değil".. budur arkadaşım olayın özü.. Türkrock forumundan başka forumlarda var nette ve bu tür geyiklere raslayacağınız. Azcık daha internetle haşır nesir olsan sosyalleşme babında, böyle saçmalamazdın diye düşünüyorum. Sonuçta olayın özünü öğrendin galiba.

"Ermeni Hiper Star" derken?
Ajdar'ın öyküsünün veya durumunun Ermeniliği ile (ki Ermeni ise..) ne ilgisi var? yoksa son dönemin en ucuz ve aşşağılık davranış şekliyle faşist misin sen cengizozyurt?

Kimse de başlığa ve ifadeye itiraz etmemiş.. Rock forumu oysa..

Ya cehaletten ya faşistlikten.. ama bu gerizekalılık örneğinin cehaletten olmasını dilerim..

Her türlü ayrımcılığa ve ötekileştirmeye karşı biriyim. Ne var ki bu başlığı çok da ciddiye almamıştım. Ancak elbette duyarlı olunması gereken bir konu.
Yeri gelmişken şu tespiti yapalım: Asıl mesele bu başlıktaki durumdan ziyade, genel olarak "Bu tür sevilmeyen kişiler ya ermeniye yada yunanlıya benzetilerek isimleri değiştiriliyor internetteki yeni fenomende bu" şeklinde özetlenen meselenin yaygınlaşmasının ne kadar dehşet verici olduğu.
Bu başlığın yarı şaka-yarı ciddi olması nedeniyle belki durum farklı. Ama meselenin internette yaygın-moda vs olması durumu hiç bir şekilde değiştirmez. Evet, bu başlık "geyik" belki, ama şakası bile korkutucu. Çünkü bu, alenen NEFRET söylemidir.
Bence şakasını bile yapmayalım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Değiştirdim arkadaşlar başlığı, açıklamayıda sildim. Ne amaçladık, konu nereye geldi ve nereye gidiyor. Şüphesiz herkes birşeyler yazmakta özgür nasıl olsa. Neyse, konumuzun özü, Güney Amerikalı bir kızın hareketleri, şarkı söylemeye çalışmasının ne kadarda hiperimizi andırdığı.

Ben de kalkmışım stüdyomda Nilüfer, Ogün Sanlısoy, Tibet Ağırtan'ın albümlerini miksliyorum, gitarlarını çalıyorum halen... Boşmuş...

İzledikçe kafamı masaya vuruyorum, kıçık oldum hatuna. Hele o arkada kızılderili kıyafetli çocuğun oynaması, kurbağalı derede tekne sefası, köprü,mini şelale falan, tam parçanın detonasyonuyla (attım kafadan) bütünlük sağlayan klip, kuduracam:banghead:

Geri