Acid Pro 5 Sorunu

arkadaşlar eskiden kanal kayıt yaparken rahattım

şimdi 5.0 versiyonunda gene kanal kayıt yapıyorum fakat senkron tutmuyo yani ritm üstüne çalıyorum gecikme oluyo bunu önlemek için de stereo mixden kaydediyom ama ozaman da parametrelerle oynayamıyom çamur gibi ses oluyo

bir arkadaşım onboard ses kartı kullandığım için böyle bir sorunla karşılaştığımı söyledi sizin fikirleriniz neler (daha önce başarılı kanal kayıt yapıp üst üste başarılı bindirebiliyordum artık senkron tutmuyo :(

boardum nforce2 bu arada 5.1 destekli bi sorun olacağını düşünmüyom kendi özel nvidia driverlarını kullanıyom

gecikme çalarken değil sonradan dinlediğinde ortaya çıkıyor değil mi?
birde kayıt ettiğin mikrofon yada gitara herhangi bir efekt plug'in veriyor musun?

eğer bilgsayardan verdiğin herhangi bir efekt yoksa sorun yazılımsal olabilir bende de benzer bir sorun var(dı)
hiçbir ayar değşikliği yapmadan cakewalk express yükledim (epey eski bir versiyon) sorun kalmadı
podxtlive'la kayıt yapıyorum (ses kartı olarak bunu görüyor makine yani)

Ozzfish demiş ki:
çalakren bir gecikme yok
rp100 den gitarı bilgisayarın line in girişine giriyorum sadece
tamam bendeki olay
bu yazılımla alakalı bir olay sanırım çünkü ben başka program yükleyince olay kalkmıştı ortadan diğerleri ile kayıt yaptığımda aynı sorun devam diyor..

acid 4 de böyle bir sorun yoktu, 5 i yükleyince bende de aynı sorun oluyor ses kartıyla ilgisi yok benim kart creative audigy.

şimdi tekrar 4 ü yüklemek istiyorum ama bulamıyorum ! :(

kasdettiğin şeyi tam anlamadım ama ben yeni sony kullanmaya basladım kayıt yaparken hız normal mp3 cewırıp dınleyınce hızlı oluo hızdan bahsedıosun sanırım eger sorun buysa aynısı bende de war hatta düzelticek b neden bulamadıgım ıcın adobeaudition 2.0 kullanıorum o gayet güzel tavsiye ederim

şarkının hızından bahsetmiyorum...

davulun üzerine gitar riffi çalıp kaydettikten sonra dinlediğim zaman metronom kaçmış oluyor yani çaldığım gibi olmuyor sonuç..

senkronize olmuyor yani

kaydır azıcık, bi de öyle dene. Bilgisayarın hızından da olabilir. Eğer yavaşsa bilgisayar birde efekt koymuşsan başka programdan, o zaman gecikme yaşanabiliyor

efect koymadım, bilgisayar da yavaş sayılmaz, p4 2,66 512 ram..

aynı bilgisayarda acid 4.0 da böyle bir sorun yoktu, kafamı karıştıran bu zaten

Latency sorunun adı. Programın ayarlarında ses kartı ile ilgili buffer ın ve benzer verilerin olduğu bir kısım olmalı ordan ayarları uygun şekilde düzenleyerek optimum sonuca ulaşmayı dene. Sorunun büyük oranda çözülecektir fakat daha kayıt işi için optimize edilmiş bir kartla çalışırsan daha iyi olur senin için.

İyi günler.

Kartın ayarlarını düzgün yapmayı dene bundan kesin emin olmak gerekli. Yanlış ayarlarda gerçekten rezalet sonuçlar doğabiliyor ki program değişikliği buna sebebiyet verebilir çokda güzel şekilde. Kartın son sürücülerini kullanmayı dene. Yukarda benim kart audigy dediğin için öyle demiştim fakat burda değişik bir kart söylüyorsun neyse. Host programın ayarları ve kartın kendi ayarlarını dene birde RTFM :D (yanlış anlama espri)

İyi günler.

Me_ThuS demiş ki:
Kartın ayarlarını düzgün yapmayı dene bundan kesin emin olmak gerekli. Yanlış ayarlarda gerçekten rezalet sonuçlar doğabiliyor ki program değişikliği buna sebebiyet verebilir çokda güzel şekilde. Kartın son sürücülerini kullanmayı dene. Yukarda benim kart audigy dediğin için öyle demiştim fakat burda değişik bir kart söylüyorsun neyse. Host programın ayarları ve kartın kendi ayarlarını dene birde RTFM :D (yanlış anlama espri)

İyi günler.

kafanı karıştırmışım haklısın.. audigy ile tatmin olmadığım için Fast Track aldım, ama sonuç değişmedi..

kartın en son çıkan sürücülerini yükledim internetten.
ayarları düzgün yapmak derken neyi kastediyorsun? nasıl bir ayarı varki o latency ayarından başka?
zaten bu bahsettiğim sorun en az latency'i ayarladığım zamanda bile oluyor..

program değişikliği derken..?

Ayarlar derken misal host program arabirim için hangi sürücüleri kullanacak diye bir seçenek vardır DirectX Full Duplex işte M-Audio Asio vs.. diye gider bunlardan uygun olanı seçmen gerekli daha sonra buffer ayarını da yapmak iyi olabilir.ama o kartın ayar kısımlarını hiç görmediğimden şu yolu takip edeceksin diyemiyorum ne yazıkki. Açıkçası bilgisayarının sistem kaynakları biraz sömürülüyor gibi usb üzerinden kullandığın her alet bildiğim kadarı ile performansa eksi yönde etki ediyor. Ayrıca aynı anda açık olan diğer programlarda öyle yani kayıt yaparken temiz bir bilgisayarda çalışmayı dene.

Program değişikliği derken misal Acid 4 ten 5 e geçtim eskiden bu yoktu başladı gibi bir laf geçti sen söylemedin sanırım da ben başlığa cevap olsun diye yazdığımdan karıştı.

İyi günler.

Arkadaşlar. Aynı sorun bende de yaşandı acid pro 5 ve 6 da gecikme olayını yaşadım midi veya wav türü kayıtlarda loop üzerine kayıt yaptıktan sonra dinlerken gecikme oluyor. Ben bu yolu izledim
options >prefences>audio device> audio device type : direct sound surround mapper i seçerseniz belki sornunuzu çözer. eğer bu olay da çözmez ise olay sizin diğer programlar ile çalışmasından kaynaklanıyordur en kesin çözüm format atın sonra bilgisayarınızda yeterli bellek olmasına dikkat edin ve aktif halde çalışan programları yüklemekten sakının. Ayrıca acid pro dışında ne bir başka program nede başka bir versiyonun yükleyin onlar buffer size ları değiştiriyo olabilirler umarım yardımcı olmuşumdur

Geri