Gemide

film harika ya...erkan can çok iyi oynamış.bu tarz film ülkemizde pek yok..bu filmin değerini bilmemiz lazım..bi daha izleyeceğim gemide yi ya..eve gidiyom izlemeye.

izledikten sona adamlardan midem bulandı..
erkan can mı kaptanın adı..neyse o çok iyi bi karakterdi..pis konuşuyo ama hiç rahatsız etmiyor :)

süperdir be... izlediğim en iyi filmlerden biri (bırak türk sinemasını dünya sinemsaından)... Yalnız lalelide bir azize filmin ne devamı nede hatunun gözünden anlatıyor... Lalelide bir azize karada kalan pezevenklere ne olduğunu eş zamanlı olarak anlatıyor.. neyse nerde kalmıştık? e bitmiş ulen hikaye... kamiiiiil...

zafersarhosu demiş ki:
ikisinide izlemeyi çok istiyorum,nerden bulucam yaa???
kardeş ancak korsan tezgahlardan bulabilirsin.Çünkü film yasaklanmış durumda ona rağmen 1998 Altın Portakal Film Festivalinde tam 5 ödül aldı. Ben 1 kere izleyebildim ama yetmedi.Daha doğrusu filmi izlemeye doyamadım.Konu ve senaryo muhteşem...Helal olsun yazana vallaha...

evet film yasaklandi ama hala vcd'cilerde var.kiralanabilio yani. Gemide bence çok felsefik bi film. felsefesi ise gerçekliinde. kisiler gerçek, olaylar gerçek,..kaçamadigimiz ama hep görmezden geldiimiz biçok seyi gözümüze sokuyo, içimize islio.beynimizi zikiyo..Altin portakal'in dogru düzgün ödül verdii nadir filmlerden biri.
çok basarili..

JaneDoe demiş ki:
Bence kesinlikle berabat bir film.. Onu izlemekle harcadigim vakte hakkatten acidim..
...
Bu bir görüştür saygı duyarım ama eleştirin hafif ağır olmuş onun içindirki bende sana hafif bir eleştiri yapıcam ...bence sen kendine acı...yada burda harcadığın zamana yada bilmiyorum işte acı bişeylere ama bence türksinemasında kurgulanma olarak en baba filimler arasında olan bir filme böyle saygısızlık yapma yada yap bana ne :twisted:

ayrıca bir uyarı bu filmi izleğen arkasaşlar lalide bir azizeyi de mutluka izlesinler devamı gibi bir filimdir oda harikadır...ikisindede mizansenler havada sevişir olağan üstü absürt espiriler vardır...

Okul yıllarında Yüzüklerin Efendisi'nden sonra en çok seyrettimiz 2. filmdi, her ay muhakkak bi kere izlerdik, ne de güzel eğlendirdik, Laleli'de Bir Azize'de aynı tempoda şahane bi film, hele Erkan Can'la Kamil'in diyaloglar koparıp götürüyor zaten, he bir de Cengiz Küçükayvaz vardı, pez.menk rolünde, o da ayrı bir olay zaten...

Yönetici notu: Türkçeyi düzgün kullanalım. "z" yerine "s" kullanmayalım. Yazım yanlışları düzeltilmiştir.

Geri