Unutulmaz film replikleri

_Unforgiven__ demiş ki:
küçük emrah kahvede oturmaktadır. kahveye bir eleman dalar.bağırır:
-emrah yetiş anneni ...yorlar..!
sevgili arkadaşlar gerek internetteki gerekse ekşisozlukteki vb. çoğu siteden yayılan bir söylentidir bu.Böyle bir replik yok aslında zeki bi eleman bunu boyle kurgulayıp süslemiş

Aslı şu şekildedir.
Küçük Emrah oto tamirhanesinde dedir.Bir arabanın altına yatmış yüzü gözü yağ,kir,pas icinde arabayı tamir etmeye çalışır...Tam o sırada tamirhaneye bir adam dalar
-Emrah!Koş çabuk yetiş..Kuyumcu Nuri'yi sizin eve girerken görmüşler!
der.Babasız,kız kardeşiyle yaşayan Emrah ustanın elinden Levyesini alır alırkende kaşları şöyledir / \
eve arkaşıyla birlikte süratlı bir koşu başlar bu sırada fonda boynu bükükler çalmaktadır!
Emrah eve gelir kapıyı yumruklar açan olmaz..bir omuz darbesiyle kapıyı kırıp yatak odasına girer ve orda Dostu bildigi babasının vafatından sonra hep destek çıkan Kuyumcu Nuri ile Annesini yatakta pipişirken bulur.
Birden Emrahın sulu gözlerine Zoom girer ve -Hayıııır çığlıklarıyla Emrah levyeyi Nuri Alço'nun kafasına geçirir.
Emrah bu olaydan sonra hapise düşer Emrah hapisteyken annesi fazla dayanamaz ve kendini bir geneleevde bulur
yıllar sonra Emrah hapisten çıkıp eski oturdugu mahalleye gelir fakat herkes emraha boynunu büker yüzüne bakmaz bu sırada kardeşi bildigi dostuna Annesi nerde oldugunu adresini sorar..Çocuk annen ****pu oldu emrah der..genelevi tarif eder
Annesini maymun gibi camdan cama gecerken görür..Dünyası yıkılır oldugu yere çöker kalır..deliler gibi ağlar fonda da basarlar "Ben yetim" i..seyirci ağlamaklı olur ve
Gelelim bir diger carpıtmaya
ne bakıyorsun amca hiçmi o**ç*** görmedin ?
malesef filmde böylede bir sahne yok
Emrah ağlaya zırlaya yere çömeliyor dedigim gibi sonra sulu gözleriyle kafasını kaldırıp genelevin camındaki annesine bakıyor hüzün içinde o sırada yoldan geçmekte olan bir yaşlı adam (elinde pazar filesi sebze meyve var hatta)Emrah'ın bu acı haline tanık oluyor ve durup Emrah'a dogru bakmaya başlıyor.Sonra Emrah'ın yanına gidip neyin var neden ağlıyorsun delikanlı der.Benim mis kokulu anam bu pis yerlere düştü der ve annesini gösterir yaşlı adam durumu anlayıp Emrah'ı evine çağırır ve ona bir çorba yaptırıp karnın doyurur..
ve film böyle gider sonunda Emrah annesini bıçakla öldürürüp yeniden hapse düşer..
Filmi izledim gerçektende böyle sahneler yok
ne o
- emrah koş ananı ***
ne de
- ne bakıyorsun amca hiç mi o**ç** görmedin
böyle replikler bu filmlde yoktur sadece zeki Türk insanının Emrah İpek filmlerine yaptıgı süslemedir..
Saygılar & Sevgiler

-Amerikalıların bi lafı vardır,bildinni?
-Neymiş o?
-Fak yu!
sonrası kavga gürültü. (G.O.R.A.)

-You're not gonna cry,aren't you?

-What's the rule?
-Always protect myself.

Bunlar da Million Dollar Baby filminden unutamadığım replikler.

Alıntı : SEVEN....

Somerset : Bir şekilde Tanrının işini yaptığını mı söylüyorsun John??

Doe : Tanrı esrarengiz şekillerde çalışır...

Tabiki ŞEYTANın AVUKATI final sahnesinin tamamı ve vurucu cümle al pachino şeytan olarak der ki.....ŞÜPHE YOK Kİ GÜNAHLAR İÇİNDE EN SEVDİÐİM KİBİRDİR ...

filmi 10 kez izlemişsem final sahnesini 30 kez izlemişimdir...İzlemeyen warsa büyük kayıP :idea:

biz sizi kurtların arasına kuzu olarak gönderdik :twisted: [/img]

bu ne?
elma
"s" koy.
selma.
kıçına koy kıçına.
herkesin içinde ayıp olur.
elmanın kicina koy.
elmas.

şabanoğlu şaban

En guzeli bu ya :D yarıldım gulmekten :D ne zmandır da izlememişdim bi verselerde izlesek ya :D

DeLorean demiş ki:
High fidelityden bir cok guzel replik cikartabilirsiniz...
benim en sevdiklerim arasinda musicstore sahibi Rob (Edward Norton) ile bir musteri arasinda gecen kisacik bi muhabbettir...
bizim eleman kaymis ve deprersif bir sekilde tezgah basinda otururken... ton ton bir teyze gelip dukkanda soul muzik olup olmadigini sorar...
musteri: do you have soul?
Rob: That all depends

aNtOrOjEn demiş ki:
'Güzel olduğunuz kadar küstahsınızda'
(Birçok Türk filminde duymak mümkün)

jointhead666 demiş ki:
fight club
marla:anaokulundan beri böyle sevişmemiştim

unholy_goddess demiş ki:
Şekerpare'den
şener şen:erzuruma sürün or.s.p.ları!!birazda şark görevı yapsınlar
yukardakilerin hepsi birbirinden guzeldi gercekten! cok guldum valla

ItDiesToday demiş ki:
femme fatale filminden :
you don't have to lick my ass..
just fuck me !
cok fenaydi..
off bi de super hatun diyo bunu!! aman tanrııııııııııııımm!!

bu da benden:
"yoo yoo yoo bi yerde artik tartisilmaz bi usul olusmussa yeni bi usul yaratin dedi...zira bi seyi yapmanin sekli yani usulu amacinin onune gecmekte...amactan cok usulu kutsanir olmakta sonra.o seyi sevmek yetmez olmakta, o sevginin herkes gibi gosterilmesi sevmekten daha onemli sayilmakta. kardeslerim usul kavga sebebi yaratmakta. usul gelse gelse yol manasina gelir ve eger gercege gitmekse maksadiniz herkes kendi yolunu bulmalidir...siz bir anayol yapar ve gerisin yasak ederseniz eger, ya yol yolsuzluk ya da yolsuzluk yol olur" dedi YILMAZ ERDOGAN BANA BI SEYHLER OLUYOR

Scarface

- Say hello to my little friend!

- Every day above ground is a good day.

- You know what capitalism is? Getting fucked!

- This is paradise, I'm telling you. This town like a great big pussy just waiting to get fucked.

-beni anladığınızı sanmıyorum..onu sizden kurtarmaya gelmedim..sizi ondan kurtarmaya geldim-rambo 1

-hayvan gibi davrandığın insanları, insan gibi davranmadıkları için cezalandıramazsın-inanclı

-bana o ufku getirin-karayip korsanlarında adamım cok karizma bi sekilde soylüyodu

-not jack sparrow, captain jack sparrow

Cüneyt Arkın'dan seçmeler;

"Adamın kızı morgda ölü, vede anadan doğma yatıyordu..."

"Leon gibi bir iblisten senin gibi bir melek nasıl türemiş hayrettir..."

Cüneyt: "Nasıl kullanmışlar esrarı?"
Sorduğu Şahıs: "Nefes çekmişler." yemin et x)

"Ben Hüseyin Gazinin oğluyum Polemon, babamın kanını sormaya geldim." ?:S x|

Çocuk: "Hoşgeldiniz babacığım."
Cüneyt: "Nnnoşbulduk oğlum."

"Oğlumun tedavisi için patronlardan alacağım her kuruş rüşvet, ülkemde doğan her yavrunun gelecek güzel günlerini karartan bir lekedir!"

"Ben senin kancık kelleni, ödlek bedeninden ayırmaya geldim!"

"Eski polisler buna azrailin sesi derler."

"40 bakireye tapmaya bal yanaktan tatmaya geldim." euheuh

Ölü Ozanlar Derneği filminden

''Carpe Diem !!! sonunda ölüm olsa bile''

Bütün filmin baştan sona anlatmaya çalıştığı kurgu amaç tek bir cümlede su yüzüne çıkıyor.

şener şen: yavrucum, insan kendi kendine ceza verir mi? çık hadi...
ilyas salman: olmaz serkomserim. sarhoş olup düzeni bozdum ben.
şener şen: evladım, zaten bizim işimiz, düzeni önce bozup, sonra usulünce düzeltmek değil mi? çık ulan dışarı!
(sekerpare)

Geri