Unutulmaz film replikleri

300 spartalıların cesur yürekli delikanlısı astilosun tarih kitaplarına geçen cümlesi:

pers elçisi:''kadınlarınız köle olucak.kızlarınız,oğullarınız,yaşlılarınız köle olucak.ama siz değil,bugün öğlene kadar hepiniz ölmüş olacaksınız.çünkü asyanın bin ulusu üzerinize çullanacak.havaya attığımız oklar ise güneşi engelleyecek''

astilos:''o halde biz de gölgede savaşırız''

O herif süper ya. Çağlar öncesinde bile ayar vermenin beline beline vurulabileceğinin müthiş bir kanıtı. :D

Yazdığın repliğin haricinde bir de şeyi seviyorum ben... Hani bıyıklı kumandan kırbacını sallarken bizim eleman da kılıcı elinde bir Vince Carter sıçrayışı yapıp herifin kolunu kılıç darbesiyle koparıyor ya; oradaki mini diyalog süper:

Kumandan Hüsamettin: My arm!!!!

Astilos: It's not yours anymore...

evet adamım,zaten tam senin dediğin olaydan sonra benim yazdığım diyalog gerçekleşti.zaten o bahsettiğimiz ortak delikanlı arkadaşımız kral leonidasın sırtından sıçrayıp yine bir pers elçisini öldürmüştü.hatta ölmek üzereyken sürüne sürüne leonidasın yanına gelip ''yanınızda ölmek bir onurdur kralım'' demişti.bu son sözüydü kardeşimin :cry: :LOL:

slumdog millionaire'den:

amerikalı bir turist çifte taç mahal'i gezdiren ve olabildiğince fazla palavra sıkan jamal'in müthiş kıvırışı:

turist kadın:"peki kraliçe neden öldü?"

jamal:"trafik kazasında,hem de çok büyük bir zincirleme kazada öldü"

turist adam:"ben onun doğum sırasında öldüğünü sanıyordum"

jamal:"evet,zaten kaza da hastaneye giderken olmuş" :LOL: :LOL: :LOL:

In Bruges'den iki replik:

An Uzi? Im not from South Central Los fucking Angeles. I didnt come here to shoot 20 black 10-year-olds in a fucking drive-by...

---

Purgatory’s kind of like the in-betweeny one. You werent really shit, but you werent all that great either. Like Tottenham.

şunu bilinki prensim, okyanusun, atlantisi ve onun görkemli kentlerini yuttuğu çağdan sonra, dünyada o güne değin görülmemiş bir çağ başladı. aryas ın oğullarının doğduğu bu çağda, yeryüzündeki imparatorluklar, gökyüzündeki yıldızlar kadar seyrek, fakat belirgindi. işte o çağlarda kimeryalı konan geldi, bu kara saçlı şahin bakışlı yiğit bütün imparatorlukları sandallı ayaklarının altında ezmek istiyordu...

(conan the barbarian)

-şu körpüye bak arkadaş; altından da nehir akiiyi
-medeniyetin gözünü yiyeem
-alaman bu yapar vallaha, su camilere bak yahu
-ya ne kadar cok cami ? Allah yapanlardan razı olsun
-eee iyi de bu kadar caminin işi ne munihte ?
-anlaşılan ''dini butun kardaşlar cami ile donatmışlar münihi''...
-ee de hadi yuru ! daha ''pavlikayı'' bulacaz
-de yürrü

(banker bilo)

marzaleka demiş ki:
slumdog millionaire'den:

amerikalı bir turist çifte taç mahal'i gezdiren ve olabildiğince fazla palavra sıkan jamal'in müthiş kıvırışı:

turist kadın:"peki kraliçe neden öldü?"

jamal:"trafik kazasında,hem de çok büyük bir zincirleme kazada öldü"

turist adam:"ben onun doğum sırasında öldüğünü sanıyordum"

jamal:"evet,zaten kaza da hastaneye giderken olmuş" :LOL: :LOL: :LOL:

Buna ek olarak aynı filmden. Ufaklığın dayak yemesi sonucu bağırarak "İşte Hinidistanın gerçek yüzü bayan!" demesinden sonra turist olan Amerikalı bayanın eşine hitaben "Çocuğa Amerikanın gerçek yüzünü göster Edgar*!" diyerek çocuğua 100$ vermesi çok başarılıydı :LOL:

işte bomba replik. neşeli günlerde ziya jilet satma işine girer ve bi kahvede jilet tanıtımına başlar :LOL:

'' en iyi jilet budur. dünyanın bütün meşhurları bununla traş oluyor.

İngiltere kralı, rahmetli başkan kenedi, taçsız kral pele, bakenbaver, kaleci mayer, nadya komanaçi, biricit bardo, fenerbahçeli cemil.

hepsi şöhretlerini bu bıçağa borçlular. evet denemesi bedava hemde hiç para vermeden. bakın şu vatandaşın sakalı uzamış. şimdi iki dakikada susuz sabunsuz bu iş hallolucak.bakın abiler fennin son harikası alaman mucizesi bütün meşhurların bıçağı

vatandaş- dur yahu...

ziya- sen dur vatandaş yahu, başına devlet kuşu kondu. dikkatle bakınız abiler. su yok sabun yok. gibicibicis marka krem o da fabrikamızın hediyesidir çok muhterem abilerim.evet. evete bakınız , saatlerinize bakınız. yalnız 17 saniyede tamam bu iş......1,2,3,4,5 şöle 7 evet bitiyor,8

vatandaş--aaah uuuhh. yeter, yeter beee

ziya- lütfen sakin olunuz.

vatandaş- yeter beee. suratımı kan içinde bıraktın bee.

ziya- telaş yok, kesikler için harika kan ilacı satıyoruz. tüüh getir bakiim....

vatandaş- yürü karakola

ziya- duruun. adam ölüdüryolaaarr.''

bu kadar harika bir sahne daha hiç bir komedi filminde izlemedim :LOL: konservatuar sınavlarında oynanacak replik.

filmden son bi replik:
minur özkul- bakıoyorum iyice göbeklenmişsin saadet hanım
adile naşit- seninde saçların beyazlamış iyice akbabaya dönmüşsün
:LOL: :LOL: :LOL:

Dün vardı evet, yine müthiş zevk alarak izledim. Geçen gün de çok duygusal olduğu söylenen Issız Adam'ı izledim ilk defa; hayır efendim duygusal film dediğin Neşeli Günler gibi olur. O kadar komik bir film olmasının yanında çocukların önce Münir Özkul, sonra da Adile Naşit ile yıllar sonra karşılaştığı sahneler müthiştir. Fakat tabii ki Şener Şen. Böyle birisini izlemiş olmak, şu an hayatta olduğum yılların en güzel getirilerindendir bana, bu kadar söylüyorum. Adamın her karakteri olay: Kumandan Hüsamettin, Vecihi, Ziya... Bu denli müthiş bir komedi geçmişinin ardından dramayı da kusursuz kotarması enteresandır.

- İç işleri bakanı arkadaşımdır, çok sıkışırsam ona telefon ederdim.

- İzmit İtfaiyesi benimle ne kadar gurur duysa yeridir.

Nikâh şekeri olayına girdiği kısımda kılık değiştirip tekrar tekrar sıraya girdiği sahnelere dikkat.

Geri