En Güzel Signature Seri Gitarlar

Böyle bir başlık var mı bilmiyorum. Yoksa açmış olayım ve ilk gitarı paylaşayım; yahu ne biçim alettir çalma kenarda dursun cinsinden.

JACKSON CHRIS BRODERICK SOLOIST TRANS RED 7 STRING

Features include:
  • Quartersawn maple neck with quilt maple binding
  • Floyd Rose® nut
  • Natural body and headstock binding
  • Ebony fingerboard with 12” radius
  • 24 jumbo stainless steel frets
  • Broderick-designed Custom DiMarzio® direct-mounted humbucking neck and bridge pickups
  • Kill switch
  • Recessed Floyd Rose® Pro bridge
  • Black hardware
ftqlc.jpg
ftqql.jpg

Benim Signature gitarlarda en sevmediğim olay, çoğu firmanın "signature" adı altında fan yolmaktan başka bir iş yapmaması. Bunun yapılmadığı bir gitara örnek vermek gerekirse:

3620.jpg

Jackson KV1 Dave Mustaine Signature.

Normal KV2'den farklı olarak Floyd Rose veya Tune o Matic yerine Kahler köprüsü var, ayrıca LSR kilitli kulaklar mevcut. Manyetikler de sanırım farklıydı ama emin değilim. Fiyat? KV2 ile aynıydı. KE1 de aynı şekilde KE2 ile aynı fiyata satılıyordu, gerçi sap manyetiği olmadığı için hiç sevmem onu.

Fender firmasının çoğu signature modeli de aynı şekilde, çok az fiyat farkı oluyor genelde ancak bunun yanında çeşitli özellikler de geliyor. Daha iyi köprüler, daha farklı manyetikler, seri üretimde olmayan sap profilleri gibi.

Gibson'ı ise bu konuda pek sevmiyorum. Normalde bile çok pahalı olan bir gitarı alıp, sadece rengini, boyasını vs. değiştirip iki katına satıyorlar. Bunların başında da ZW Signature LP geliyor sanırım. Sapı akçaağaç, manyetikleri EMG, boyası da birazcık şekilli. 1500$ mı ne daha pahalı normal modelden. Oldu canım... Oldu güzelim...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gerçekten dediğiniz çok doğru. Bazı markaların signature serileri sadece cebi doldurmak için yapılmış seriler. Ancak dediğiniz gibi şu kv serileri 123 hepsi de karakteri olan gitarlar.

Bu arada kimse sevmez ama kesinlikle ESP KH-3 'de bu klasmana girecek bir gitar. Kesinlikle metallica'nın load-reload-garage inc. dönemini çok iyi yansıtan bir gitar ve ben nedense ona da bayılıyorum. hatta headstocktaki esp yazısı zamanında elinde garaj inc "kasedi" olanlara nostalji yasatabilir:) Nedense kh serileri arasında en hoş olanı bana bu geliyor.

ESP KH-3

ftud9.jpg

FEATURES: bolt-on construction; 24.75” scale; alder body; maple neck; rosewood fingerboard; spider/skull & bones inlays; EMG 81 active pickups; 2 volume & 1 tone control w/3-way toggle; black hardware; Original Floyd Rose bridge; 24 XJ frets

JS2400WH.gif

İbanez js 2400 (joe satriani)

mid manyetiği kullanmayan , ibanezin ince sapıyla fenderlerin etli sapı arasını tercih eden ve maple klavye sevmeyen biri olarak hasta oluyorum kendisine. tüm jslerin en kullanışlı ve güzeli.

AT100CL_SB.gif

İbanez at100 (andy timmons)

fenderden vazgeçemem ama ibanezsizde yapamam diyenler için. neckte süper patlak tonlar bridgede şahane lead tonu.

Jeff Loomis'in gitarı. Kendi gitarım olduğu için koydum aslında. Jeff daha çok siyahını kullanıyor ama kırmızısı daha güzel ağacın damarları çok hoş duruyor.Eve gelip gören bir arkadaşım hasta olmuştu gitara rüyama girdi falan diye anlatıyordu :D
02.jpg

emg 707 set
ash gövde
24perde
26.5 scale
sap, klavye maple
setneck

Gibson'a laf attım ama Sammy Haggar Explorer cidden ÇOK güzel bence:

DSRRXRRCH1-Finish-Shot.jpg

Silverburst seven bir insan olarak şunun da hastasıyım ufaktan:

f560367e.jpg

Özellikleri sormayın, normal Explorer işte. Binding var fazladan.

ESP_Max-Cavalera.jpg

ESP Max Cavalera Signature. Oldum olası hayranım şu gitarın görüntüsüne.

• Number of Strings: 6
    • Body Type: Solid Body
    • Scale Length: 24-3/4"
    • Body Construction: Double cutaway
    • Body Construction: Neck-thru
    • Body Wood: Alder
    • Finish: Gloss
    • Binding: White
    • Neck Construction: 3-piece neck
    • Neck Shape: U-shaped neck
    • Neck Joint: Neck-through
    • Neck Wood: Maple
    • Fingerboard Material: Ebony
    • Fingerboard Inlays: Soul Fly
    • Number of Frets: 24
    • Nut Width: 1.65"
    • String Nut: Graphite
    • Tuners: Gotoh
    • Bridge: String Through
    • Bridge: Tune-O-Matic
    • Hardware: Black
    • Fret Size: Extra Jumbo
    • Number of Pickups: 1
    • Bridge Pickup Type: Humbucker
    • Controls: Volume
  • Custom Features
    close
    • Seymour Duncan Distortion Pickup

mtm7.jpg

Ibanez Mick Thomson MTM1. Bunun da rengine ve Seven inlayine hastayım sayın seyirciler.

Specifications for MTM1
Name: MTM1
Years: 2006-2011
Areas: Worldwide
Made in: 2006-2008: Korea; 2009-2011: Indonesia.Production ends in 2011
Finishes: BK (Black) (with White Binding) (2008-2009) / BR (Blood Red) (with Black Binding) (2006-2011)

Body
Body material:
Mahogany
Neck joint:
Neck-thru
Bridge:
Fixed Lo Pro Edge bridge
Hardware color:
Black

Neck
Neck type:
Wizard II
Neck material:
5-Piece Maple/Walnut
Fingerboard:
Rosewood
Inlays:
Special "7"
Frets:
24 / Jumbo

Electronics
PU Config:
HH
Neck PU:
2006-2007: EMG 60
2008-2009: Seymour Duncan Blackouts (AHB-1)
2010-2011: Seymour Duncan Blackouts EMTY (AHB-3)
Bridge PU:
2006-2007: EMG 81
2008-2009: Seymour Duncan Blackouts
2010-2011: Seymour Duncan Blackouts EMTY (AHB-3)
Controls:
1 Volume / 3-Way Lever

Gus-G-NT-ESP_STBC.jpg

Gus G' nin gitarları çok güzel star gitarları her zaman sevmişimdir :) ama artık gus g nin gitarlarında ( star) manyetik olarak pasif değil kendi signature serisi fireblackouts (seymour duncan) kullanılıyor , harika. Aynı zamanda bu gitarın siyah ve beyaz renkte modelleri var.

Gus G'nin birde Eclipse serisinden signature gitarı var. Bu gitarda , seymour duncan blackouts kullanır

revolver-ec.jpg

Geri