Yalıtımla ilgili spesifik bir soru

Eline sağlık, oldukça bilgilendirici bir yazı olmuş. Yanlış anlamadıysam bu yalıtımın sana maliteyi 1000Ytl ? Bu bence gayet uygun bir miktar yanlız sormak istediğim birşey bu odaya elektronik değil de akustik bir davul konsa durum ne olur :) Benim odam da hemen hemen aynı durumda, aynı şekilde bir yalıtım işine girsem...komşularımız aslında anlayışlıdır zaten üst katımız teras filan... 1000Ytl uygun bir rakam ama akustik davul için ne kadar uygun olur bu yalıtım :?

Eğer tabanı da yalıtırsan hiçbir problem yaşamazsın. Ben taban yalıtımı olmadan akustik davul koydum, kayıt + performans yaptım. Dışarıya çıkan ses fındık kabuğunu doldurmayacak cinsten. Şu an elektronik davulla devam ediyorum, çünkü bu oda çok küçük ve akustik davulu hakikaten kafam ve kulaklarım kaldırmıyor. Dediğim gibi en kalınından sadece 1 sıra taşyünü üzerine de alçıpan kaplama ile tüm odayı (tavan + taban dahil) yalıtırsan çok memnun kalırsın. Taşyünü için Özpor veya İzoçim bayilerini arıyorsun, alçıpancı ise dünya kadar. Alçıpancı ile işçilik + malzeme olarak anlaşırsan fiyat şişer. Fakat malzemeyi kendin temin edersen bahsettiğim rakamlara inersin. Ben boyayı kendim yapsaydım 1200 YTL' ye bitiriyordum bu işi, ama üşengeçlik sebebiyle 1600 YTL civarına geldi maliyet. Tabi senin odanın boyutları bu miktarı biraz daha arttırabilir, eğer daha büyük bir hacim ise... Kolay gelsin...

Geri