Erkin Koray

ben barış mançoyla kıyaslayamam erkin babayı!bi aralar cem karacayı da kıyaslayamazdım.... neyse ha bide biliyor musunuz erkin korayın kızı okuma yazmayı geçen yıl öğrendi,25inde we erkin korayın eğitim sistemine
tepkisi bu!

ozgun_devrim demiş ki:
ben barış mançoyla kıyaslayamam erkin babayı!bi aralar cem karacayı da kıyaslayamazdım.... neyse ha bide biliyor musunuz erkin korayın kızı okuma yazmayı geçen yıl öğrendi,25inde we erkin korayın eğitim sistemine
tepkisi bu!
Hepsi kendine göre ayrı üstatlar

ozgun_devrim demiş ki:
tepkisi bu!

Abi sen neden bahsediyosun ben anlayamadım. Aynı dünyada mı yaşıyoruz acaba? Heceleyerek mi okuyomuş bunu da öğrendin mi? Nerden duyuyosan sırf geyik yapmak için böyle komik şeyler yazma istersen.

Geçen gün Yorumsuz'daydı hem de bağlaması ve Ahmet Güvenç ile birlikte. Ne zaman ne yapacağı belli olmayan Erkin Baba bizi yine şaşırtı. Yakında konserler var gibi görünüyor.Bekliyoruz....İl laaa İl laaa İl laaaa

yani Türkiye'deki en protest ruhlu insanlardan olan Erkin Koray hakkında çevremde duyduğum "sırf para için Rock'n Coke'a çıktı." lafları beni bir hayranı olarak üzüyor.

Protest düşünceleri-sözleri olan-ki seni okula göndermeyi reddetmiş bir kişi- ama Kapitalizm ile özdeşleşmiş bir firmanın (Coca Cola Company) adının geçtiği bir müzik organizasyonunda sahne almasından ben ve müzikten anlamayan ama Erkin Koray'ın nasıl birisi olduğunu bilen babam rahatsız olduk. bunu belirtmek istedim. bi arkadaşım da Barışarock adlı festivalde ücretsiz çalmayı kabul etmeyip Rock'n Coke'da çaldığını söyledi.(doğru mudur bilmiyorum-inşallah değildir) bunlar üst üste gelince üzüldüm yani.
saygılar...

ben cevabımı hala alamadım ya, neyse.. eğer bu konuda bir fikrin yoksa Pepsi, lütfen babana sorar mısın bunu? gerçekten merak ettim duyduklarımın gerçek olup olmadığını..
saygılar...

nasıl neden çıktı hiç kimseyi ilgilendirmez,
türkiye'nin rock n coke gibi festivallere ihtiyacı vardır,
barışa rock güzel bir protest ama dünya müziğinde bize
hiçbir ses getirmez, ben olayı sevmiyorum ama artık dünya da
bir yerlere varmak için büyük şirketlerle dans etmen gerekir,
Erkin baba bence doğru yaptı.
bu festival (rock n coke) her yıl büyürse müzik için sadece iyi
şeyler getirebilir, benim tercim barışa rock büyüsün ama bu işler
zor, gerçekci olmamız gerekir dostlar.

dünyayı değiştirmek istersen sistemin içine girip değiştireceksiniz,
dışardan protest yapılarak hiç biyşey değişmedi dünyada