Ses Kartı Tavsiye - Yorum

Öncelikle merhaba arkadaşlar.

İstediğim şey evde elektro gitarımla kayıt yapmak.
Guitar rig ile kaliteli tonlar alabileceğim bir ses kartı arıyorum.
Bütçem 300-400 lira arası. 0 almak istiyorum.
M-audio fast track 2 ile focusrite scarlett 2i2 önerildi.

Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler

Her iki cihazla da evde elektro gitarınla kayıt yapabilirsin. AMA, her ne kadar şu an istediğin şey gitar kaydı yapma isteğin olsa da, daha uzun vadeli düşündüğünde aşağıdaki özellikleri gözönünde bulundurmanı tavsiye ederim.

* Özellikle Focusrite Scarlett 2i2 üzerindeki 2 line/mic/instrument kombinasyonlu (Neutrik XLR/¼” TRS Jack Combo ) girişler sayesinde, her iki kanalı, İstersen 1 mikrofon 1 line veya 2 mikrofon veyahutta 2 line enstruman kaydında kullanabilirsin. Yani sana her iki preamfisini istediğin gibi kullanma imkanı sunuyor.
Oysa M-audio fast track 2 üzerindeki girişler 1 mikrofon 1 line ensruman girişi olarak kısıtlanmış şekilde.
* Focusrite Scarlett 2i2 üzerinde 2 balanslı monitor çıkışı (– ¼” TRS Jack) var, ki bu da M-audio üzerindeki 2 balanssız Arc (lale veya tos olarak da adlandırılır) çıkışlardan çok daha verimlidir.
* Ayrıca Focusrite Scarlett 2i2'nin çözünürlüğü 96 KHz, 24-bit iken M-audio'nun çözünürlüğü 48 KHz, 24-bit.

Herneyse, bence, genel olarak baktıgında Focusrite Scarlett 2i2 daha çekici gözüküyor.

Öncelikle merhaba arkadaşlar.

İstediğim şey evde elektro gitarımla kayıt yapmak.
Guitar rig ile kaliteli tonlar alabileceğim bir ses kartı arıyorum.
Bütçem 300-400 lira arası. 0 almak istiyorum.
M-audio fast track 2 ile focusrite scarlett 2i2 önerildi.

Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler

Dostum, o dediğin şey biraz zor oluyor malesef.
M audio olarak, fast track- fast track 2 ve mobilepre kullandım. Guitar Rig, Ampli Tube vs. gibi programlarla. Kalitesiz oluyor, dipses çok fazla oluyor. Hele birde Win7 kullanıyorsan of of...
Eğer 300-400 lira bütçen varsa sana Zoom G3 öneririm. 400'e sıfır alırsın. Şu an kullanıyorum. Ses kartı olarakda evde iyi işler yapıyor, tonal olarakda.
Direk usb'den takıp istediğin programla gecikme olmadan kayıt alabiliyosun.
Diğer türlü ses kartıyla, programlarla uğraşır durursun.
En pratik yol budur.
Tonlarınada bakmak istersen, videolar kısmında benim eklediğim videoya bakabilirsin.

Amplitube ve Fasttrack 2 kullandım ..Hala da kullanıyorum gürültü tümüyle sizin ayarlarınız ile ilgili.. Gayet temiz ses alıyorum..

Arkadaşlar elimd m-audio fasttrack var özellikle gitar da kullandım çok güzel kayıtlar aldım işe başladığımdan dolayı herşeyi satıyorum.Artık müzik ileri ile ilgilenemicem.Bundan dolayı fast track cihazımı satıyorum fyatı 180 tl alacak arkadaşlar olursa mail yada mesaj atsınlar.Hayırlı günler.

Sorunum aynı olduğundan yeni başlık açmak istemedim. Fireware bağlantılı bir ses kartım var şuan fakat dizüstü pc'me
bağlantısı olmadığından usb girişli bir kart alacağım. Evde kullanacağım bir gitar bir veya iki condenser mikrofon en
önemlisi amplitube guitar rig gibi programları kullanıcam bazen, gecikme olmamalı. M-audio m track(2 giriş mic ve
gitar,midi giriş 48v desteği) focusrite scarlett 2i2( m-audio ile aynı sadece midi girişi yok)
Focusrite 96 KHz, 24-bit M-Audio 24-bit, 48 kHz diye geçiyor. kHz nin yüksek olması ne gibi bir avantaj sağlar. Genel
olarak aynı özellikleri var.Focusun Khz sinin yüksek olması alma sebebi olur mu? Yada bu fiyat aralığındaki
tavsiyelerinizide alabilirim.

48 kHz ustu ile isiniz yok fakat yine de madem 2 secenek var, go for Focusrite :)
MIDI girisi ile de isiniz yok muhtemelen en fazla MIDI klavye baglayacaksiniz o da zaten USB ile baglaniyor ses kartina baglamaniza gerek yok.

Preamp kalitesi daha iyi. Digital icin fark etmez ama Vokal kaydi vs icin de daha iyi.

Hep iyi yorumlar focustan yana. Sanırım tercihimi ondan yana yapacağım.
Focusrite iki condenser mikrofon bağladığımda ikisinede 48v gücü verir mi? Birde bir kablomun bir ucu XLR diğer tarafı normal jak, bunu bağladığımda yine 48v den çalıştırabilirmiyim?

Monitor olarak m-audio av30 kullanıyorum. Scarlette bağlarken sorun yaşarmıyım? Scarletin monitor çıkışları 1/4 av40 daki girişler 1/4 tü fakat bendeki av30 girişleri biraz farklı sorun yaratırmı scarleti alsam?

Bağlantı için nasıl kablo almalıyım?
M-Audio_AV30_MKII_achterkant_3.jpg

2i2_16.jpg

Bağlantı kablosu olarak bir tarafı normal jak diğer tarafı spekerlardaki input girişleri gibi alsam bağlayabilirim heraldi?

Geri