Şüpheli Ilanlar

Ne kadar supheli bir durum sayilabilir bilmiyorum ama ne zaman bir ilanimda takasin mumkun olabilecegini belirtsem Mustafa Guleryuz isimli birisi mesaj atip muzik aletleri alim satim isleriyle ugrastigini, aradigim modeli soylersem takas yapabilecegimizi soyluyor. Sonra da hicbir zaman mesajima cevap vermiyor. Buna baska denk gelen oldu mu? Google'a Mustafa Guleryuz yazinca "Mustafa Guleryuz Sahibinden" seklinde populer bir arama onerisi cikiyor karsima hatta.

Ne kadar supheli bir durum sayilabilir bilmiyorum ama ne zaman bir ilanimda takasin mumkun olabilecegini belirtsem Mustafa Guleryuz isimli birisi mesaj atip muzik aletleri alim satim isleriyle ugrastigini, aradigim modeli soylersem takas yapabilecegimizi soyluyor. Sonra da hicbir zaman mesajima cevap vermiyor. Buna baska denk gelen oldu mu? Google'a Mustafa Guleryuz yazinca "Mustafa Guleryuz Sahibinden" seklinde populer bir arama onerisi cikiyor karsima hatta.
yalnız değilsin banada atıyo saolsun o olmasa mesaj kutum boş

Başlığı nereye açacağımı bilemedim satılık ampli başlığına açmayı uygun gördüm. Moderatör arkadaşlar taşırlarsa sevinirim uygun yere. Forumda zaten tartışılmıştı ama bilmeyen arkadaşlar için açmak istedim. Bir tanesi forumda diğeri forum dışı olmak üzere iki kişi biliyorum bu ilan ile dolandırılan.
Aşağıda linkte satılan
Marshall Jvm410h ampli lanı sahtedir.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...isi-ozel-tasarim-acil-satilik-432903339/detay

sevgili arkadaşlar sahibinden.com'da sakıncalı bulduğum bir ilanı paylaşmak istiyorum..

kimsenin günahını almak istemem ama ebayde bire bir aynı resimler olan başka bir ilan var ve fiyat çok çok uygun sahibindende olan ilanda... sıkıntılı durum bence.. elemana mesaj attım gelip elden alcam diye bakalım ne çıkacak :)

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...rim-kirmizi-gitar-amfisi-acil-437757386/detay

MARSHALL CUSTOM TATTOO JVM410H VICKY MORGAN LIMITED EDITION HEAD RARE COLLECTOR! | eBay

screen shot ekliyorum linklerin gitme ihtimaline karşı.. dikkatli olalım bu ilan biraz sakat geldi gözüme..

upload_2017-5-15_2-2-14.png

upload_2017-5-15_2-2-36.png

bunu paylasmislardi bir cok kere, hatta bir arkadas sahtedir diye baska ilan acmisti 100 lira daha ucuza, almayin diye uyarida bulunmustu, ilan sahibi isim degistirip degistirip koyuyor ilana

ayrica elden veremem diyor, genelde ulasilmasi zor illeri secip kargo ile gonderim saglarim diyor..

ben yeni gördüm ondan uyarayım dedim.. farkında olmayanlar olabilir adamın muhtemelen her ilanı sahne.. dikkatli olalım gerekirsede sabitlensin bu durum kesin olarak çözülene kadar..

Ben de geçenlerde dolandırılmış olan kişinin forumdaki konusunu hatırlayıp sahibinden.com'a ilan ile ilgili şikayet bildiriminde bulundum. Umarım başkaları da dolandırılmadan hesap ve ilan silinir, bu kişi de hak ettiğini bulur.

Hesap ve ilanın silinmesi bir işe yaramaz. Sahibinden'de bir ilan vermeye çalışırken eften püften sebeplerle veto eden lavukların bu konulara el atması gerek. 3 pedalı 1 ilanda tanıtamazsın diyor ama sahte olduğu bariz ve mimlenmiş ürünlere/satıcılara halen kucak açıyorlar.

arkadaşlar sahibinden.com'a yaptığım şikayet sonrası o kişinin tüm ilanları silindi :) duyarlılığınız için teşekkür ederim. bu gibi dolandırıcılara dikkat etmemiz lazım
upload_2017-5-15_12-34-26.png

Ben ne zaman görsem şikayet ediyorum. Şöyle şikayet 3-5 oldu mı siliniyor herhalde. Benim anlamadığım bu adam bu kadar hesabı nasıl açıyor hergün Yeni hat alıyor herhalde

aslında aradım elemanı elden alayım görüşelim dedim ama yemedi tabi... iyi bir sopa atacaksın böylelerine.. zaten sen atmazsan ben atmazsam bir gün illa birilerine denk gelir :)

Geri