Şüpheli Ilanlar

doğru diyosun o zaten en başlarda kadar hırsız, yolsuz ve nitelikli dolandırıcı varken ülke bu denli bataklıydayken bunun gibi ufak sahtekarlara sopa atma isteği başımızı ağrıtabilir..

aynı korkuyla yaşamaya devam edelim hırsızlar dahada yüreklensin..

doğru diyosun o zaten en başlarda kadar hırsız, yolsuz ve nitelikli dolandırıcı varken ülke bu denli bataklıydayken bunun gibi ufak sahtekarlara sopa atma isteği başımızı ağrıtabilir..

aynı korkuyla yaşamaya devam edelim hırsızlar dahada yüreklensin..

Avrupa'yı kabaca 150-200 yıl geriden takip ettiğimiz için şuan western şerif ve kovboylar devrini yaşıyoruz. Herkesin kendi adaletini sağlamazsa adaletin olmayacağı zamanlar yani. 230 kere hırsızlık yapıp tekrar ceza evinden çıkanlar olduğu sürece bu süreçteki dolandırıcı ilanları fix menü tadında bu ülke için.

şerif-kovboy olayından daha vahim durum..ben öğretim görevlisi adamım.. şiddet bana çok uzak bir konu.. kaldı ki eski sporcuyum (boks ve basketbol branşı) yani sporcu ahlakım ve her daim yapıcı ve alttan alma dürtülerine sahibim hali hazırda fiziksel olarak üstün olduğum fakat iletişime iyi niyete inandığım için..

seneler evvel bir veleti zina dolandırıcı şahsiyet.. (hatta ismi umut akgül, annesinin ismi de gülüzar akgül..) beni annesinin mezar parasını çıkarmak için zor durumda olduğu ve acil para ihtiyacı için amfisini satması gerektiği iddiası ile dolandırmıştı insani duygularıma oynayarak.. sonra hem annesine hem babasına ulaşıp durumu anlatmıştım.. utanç verici iğrenç bir durum.. ülkede hukuk diye birşey olmadığı için kendimiz çözmek durumunda kalmıştık.. paranın bir kısmını kurtarabilmiştim..

o günden beri böyle uyanık şerefsizlere savaş açmış durumdayım.. gerek hukuki gerek gayrı-hukuki.. dediğin doğru ülkede adalet çok ağır işliyor hatta bazen işlemiyor.. bizim forumda en azından birbirimizi uyarabiliyoruz ve bir komunite gibi davranıyoruz.

bu kadar çekingen olmayın.. dolandırıcılar binbir emek ve çaba ile almak istediğimiz ekipman vaadiyle bizi kandıran sahtekar ve adi insanlar.. onları sövmek, dışlamak ve sopa atmayı dile getirmekten, bunları bu forumda yazmaktan bu kadar çekinmeyin.. kovboylukla ilgisi yok.. toplumsal adalet algısı ve refleks mekanizmasının gelişmesi adına mühimdir tepkili olmak.. yoksa böyle tipler daha çok türer..

Bir virus'un dünya sistemine yayılması gibi bir şey tüm sistemi kapatmadan temizlenemez durumda. Şurada yazdıklarınızdan dolayı bile bu adamın size dava açması gibi bir durum bile imkan dahilinde. Üsteki arkadaşların dediği gibi.. Sokak ortasında adam vuran, hastane'de kamu görevinde olan doktoru bıçaklayan, istediği yerde durak olmadığı halde kapıyı açmadığı için iett şöforunu son durağa kadar takip edip 5-6 kişiyle üstüne çullananların denetimli serbestlikle salıverildiği ortam yani.

Polis yakalamaktan, savcı salıvermekten bıkmış. Bank Asya'nın kurucularından, Fetöcü olduğu aşikar hatta babası bile onlarla iş tutarsa, benle ilişkisini kesin diyen ibb başkanı varken, - epilepsi atağı geçirebilme ihtimali- olduğu için özel hastaneden aldığı raporla salıverilenler var. O kadar kanser hastası, yatalak kişiler hapishane'de sürünürken.. Hatta iddanamesi bile hazırlanmadan 5 yıl içerde tutulup da en sonunda hapishane'den çıkıp 5 gün sonra kanserden ölen de gördü bu ülke.

Kendi kasabanızı (aileniz ve çevreniz) kurtarabiliyorsanız bir şerif olarak ne ala. Ülke'nin durumu bu.

Daha önceden alkol alıp araba kullandığı için ehliyeti alınan üstüne yine alkol alıp Beşiktaş'ta şehrin ortasında kamu görevi verirken iki polis memurunu, 150-160 km hızla gelip biçen bir çocuğun 2-3 yıl yatıp çıktığı(sen ben olsak 3-4 kere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alırız %100) üstüne, kamoyunda sözüm ona aydın-yazar kılıklıların, Türkiye'nin en çok okunan gazetelerin birinde pişmiş kelle gibi sırıtan şu yazısının:

Rüzgar, Sinan Çetin’in oğlu olmasaydı...

olduğu ülkede, beklentileriniz ütopik kaçıyor. Rüzgar, Sinan Çetin'nin oğlu olmasaydı sen veya ben olsaydık buradaki rüzgar yerine, evet kamoyunda konuşulmayacak unutulacaktık. Yanında ağırlaştırılmış müebbet hapis sosu ile bir hürriyet arşiv haberi olacaktık sadece.

Son düzenleme:
o zaman hep birlikte izleyelim tadını çıkaralım bu mudur ? yazdıklarım ütopik filan değil.. saçma sapan durumlara seyirci kala kala bu hale geldik..

o zaman herkes sussun.. gıkını çıkarmasın zaten ülke batakta.. pislik bir sahtekara tepki bile vermeyelim hakkımızı aramayalım.. süpermiş.. bu adam beni mahkemeye verse ne olacak.. herif tescilli sahtekar.. elimde belgeler var.. ''sopa atmak lazım'' diye yazdım yazdım diye mi hapse gireceğim ?

konuyu dağıtmaya gerek yok , ortalıkta dolandırıcılar var bir birimizi uyaralım.. gereksiz tartışmaya gerek yok.

Ben tartışmıyorum ki zaten :) Ortalıkta tartışılacak bir konu göremiyorum hatta, 230 kere aynı suçtan hapse atılmış, çıkmış diyorum. Polise birisini şikayete gittiğinizde, karşı tarafa davalı olduğunuz için ev adresinize kadar gönderiliyor. Bizzat polis'in öpüşün de barışın yoksa ailene-evine musallat olurlar dediğini biliyorum. Yok, siz ütopik görmüyorsanız, başarılar dilerim. Ben de bu vakaları buraya yazıyorum, yazmaya da devam edeceğim ama şikayet, hak, hukuk, dava, savcılıkla bu işin düzelmeyeceğini anlatmaya çalışıyorum. Başka ne şekilde çözülür, orasını bilemem. Bataklığı kurutmadan sivri sinekleri tek tek ele yakalamaya çalışacaksınız hepsi bu olacak.

Al işte yine aynı şeyi yapmış, siz buraya başlığı açınca, ilan ya şikayetten ya da ilan sahibi sildiğinden dolayı yayından kalkmış.

dediiniz şekilde mahkeme ile çözülmüyor bazen.. o zaman kendiniz çözüyorsunuz mecburen gücünüz yettiğince.. lanet edip vazgeçince bunlar azıyor.. artıyor.. ondandır bu tepkim.. gücümüz yettiğince engel olalım bu heriflere.. tek ricam budur..

IMG_0886.jpg

Üçü birden gelse otursak çay içsek gitar çalsak gitarlarımı imzalasalar bu kadar para vermem bir de ne tesadüfse hep çok uyduruk gitarlara imza attırmış arkadaş şüphelendim. Arayıp ne olduğunu soran var mı?

Bu imza olayi bana cok anlamsiz geliyor.Sevenler, anlamli bulanlar vardir elbet o ayri.Muzede SRV veya benzeri gitari gidip gormek tamam ama evde slash'in imzasina bakip ne yapicam? Neyse tercih meselesi.

yalnız değilsin banada atıyo saolsun o olmasa mesaj kutum boş
bu olayın arkasının aranması gerekli bence de ya. hiç alışveriş yapan oldu mu bu kişiyle? benim de koyduğum wah pedalı için "Mrb müzik aletleri alım satım işi yapıyrm elimzde sıfır Shure Motiv MV51 mevcut taks yapabilrz" diye mesaj atmış. Ve yazdığı mikrofon benim açıklamada belirttiğim takas yapmak istediğim mikrofonlardan birisi. Ve kendisinin hiç ilanı yok sahibindende.

Bugün yayınlanan bir ilan.

Dosyalar

• _20170819_034513.JPG
    _20170819_034513.JPG
    111.9 KB · Gösterim: 222
  • _20170819_034532.JPG
    _20170819_034532.JPG
    32.8 KB · Gösterim: 226
  • _20170819_034632.JPG
    _20170819_034632.JPG
    110.2 KB · Gösterim: 258
  • _20170819_034742.JPG