Şüpheli Ilanlar

Nasıl bi tuzak kuruyor? Ne diyor?

Ilan Denizli'den. Benim LP sevdam için belki bir şekilde buluşup denenebilecek uzaklıkta bir ilan. Ama ilan baştan sakat görünüyordu. Satıcıyı aradığımda herşey netleşti :)

- müzik öğretmeniyim, 2008'de abim yurtdışından getirdi (Buraya kadar sıkıntı yok). Sirnak'a tayinim çıktı, maddi durumum kötü, ev bakmaya geldim Sirnak'a. Gitar yanımda Şırnak 'ta.

1.Ev bakmaya binlerce km öteye külçe gibi hardcase ile gitmek, 2.elden alınamayacak kadar uzak lokasyon, 3. Acındırma halleri 4.gitarın modelini dahi bilememe 5.çelişkili yanıtlar. 6.yeni uyelik 7. Cok genel bir isim 8. Aciliyet halleri

Çok ucuzsa mutlaka vardır bir pislik.

Bir ton falsoya sahip, üstüne abuk sabuk bir fiyat biçilmiş, sanırsın 1964 Fender.
98 USA Fender Delux Texas - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 595959938

Bu gitarı seneler öncesinden hatırlıyorum, truss rod'unda bir sıkıntı var, gövdesindeki boya sökülmüştü. Baya ucuza çıkmıştı sahibinden ama bu gitarda gövdede mikro-tilt dahi yok, gövde orjinal olmayabilir. Saptan anladığım kadarıyla Deluxe-Plus serisi fakat Deluxe Plus serilerinde Lace Sensor bulunurdu, bu durum bütün manyetikler değişmiş anlamına geliyor. Köprüsü de keza orjinal değil. Amerikan serisi üst modellerde köprü genişlikleri farklı olur, o 6 vidalı meksikalarda bulunan köprü oraya nasıl yerleşmiş tam bir soru işareti. Gitarı neresinden tutsan elde kalıyor.

Adam audio üzerinden yapılmaya çalışılan kaçıncı dolandırıclık bilmiyorum. Sizden sadece cep bank para gönder ile ödeme talep ediyorlar. 1 gün sonra ilan tamamen kalkıyor zaten.

İlan bence şüpheli değil. Gitar fake. Bir kaç tane net falsosu var

1- Binding fretlerin üzerinden geçmiyor. Bu çok net ele veriyor gitarı
2- Gibson logosundaki "i" harfinin noktası falso
3- Gitarın sağ alt tarafında gövdenin binding'i ile klavyenin binding'i birbirine tam kavuşmuyor.

Bence ilan değil ama gitar fake.

İlan bence şüpheli değil. Gitar fake. Bir kaç tane net falsosu var

1- Binding fretlerin üzerinden geçmiyor. Bu çok net ele veriyor gitarı
2- Gibson logosundaki "i" harfinin noktası falso
3- Gitarın sağ alt tarafında gövdenin binding'i ile klavyenin binding'i birbirine tam kavuşmuyor.

Bence ilan değil ama gitar fake.

Bence ilan fake. Buyuk bir ihtimal gitarin fotograflari calinti. (Evin supurgelikleri falan bana Amerikan
evlerini animsatti :) )
Yukarida yazdiginiz maddelere gelince:
1- Gitarin fretleri degismis olabilir.
2- i harfinin falsosu demissiniz. Nasil falso yani? Biraz daha acar misiniz? Ben falso birsey goremedim.
3- Benim 2007 Gibson Les Paul Standard'imda da bu sekilde govde ve klavye binding'inin birlestigi yer (alt boznuzda)

Bir de kopru gercek Gibson koprusu gibi (yani Cin mali fake Les Paul'lerdeki gibi vidali degil). Ama tabii bunun da degistirilmis olma ihtimali var.
Belki daha bilgili arkadaslar da yazacaktir.

Son düzenleme:
Bu durumda elden teslimat gibi laflar tamamen güven kazanmak için yazılmış. Elden almak isteyenlere acelem var deyip para göndermesini söyleyecek sanırım .

Bence ilan fake. Buyuk bir ihtimal gitarin fotograflari calinti. (Evin supurgelikleri falan bana Amerikan
evlerini animsatti :) )
Yukarida yazdiginiz maddelere gelince:
1- Gitarin fretleri degismis olabilir.
2- i harfinin falsosu demissiniz. Nasil falso yani? Biraz daha acar misiniz? Ben falso birsey goremedim.
3- Benim 2007 Gibson Les Paul Standard'imda da bu sekilde govde ve klavye binding'inin birlestigi yer (alt boznuzda)

Bir de kopru gercek Gibson koprusu gibi (yani Cin mali fake Les Paul'lerdeki gibi vidali degil). Ama tabii bunun da degistirilmis olma ihtimali var.
Belki daha bilgili arkadaslar da yazacaktir.

Son dönem fakelerde köprüyü gayet iyi yapıyorlar. Biraz araştırınca bulunuyor. "i"'deki problem noktanın malzemesinin farklı olması. Bu tarz gölge farkları mop logolarda olabiliyor ama bundaki böyle bir farktan öte bir şey.

Gitar 2012 model olup fretleri değiştirilmiş bir gitar kadar kullanılmış değil bariz şekilde. Ayrıca gitarın seri numarası da sıkıntılı. Yeni taklitlerin de yapamadığı şeylerden birisi seri numarasını Gibson gibi yüzeysel şekilde ağaca işlemek. Fake olanlarda seri numarası daha derin oluyor, bu gitarda da öyle.

Gibson Les Paul'un fake'i olup da koprusu ustten vidali olmayan bir ornek paylasabilir misiniz? Ben rast gelmedim hic, gormus oluruz.

Fret'lerin eskimesi konusu calimla alakali birsey. Yogun calimda fretler 1-2 sene gibi kisa bir surede eriyebiliyor ve degismesi gerekebiliyor.

Geri