Şüpheli Ilanlar

Hayatımda çakma ya da gerçek bir Gibson'a dokunmadım bile hocam :) Ibanez ve Jackson'larla daha çok ilgileniyorum, LP ve SG'ler bence hiç rahat gitarlar değiller ama dolu dolu ton isteniyorsa bazen tek seçenek olabiliyor LP'ler. Ayrıca replika alacağıma sapı kırılıp tamir edilmiş ve tamir eden luthieri bilinen bir LP alırım daha iyi. 2500'e vardı bir LP Studio geçen sarı sitede.

Merhaba sahtesi değilde bir dönem üretim hatalı gitarlar türkiyeye getirildi. Üretim esnasında testlerde kusurları olan gitarlara içlerine siyah etiket ve headstock kısımları siyah boyalı oluyor. Bir ara bende almıştım bendekide sedef işlemeleri hatalı olduğu için öyleydi ama ciddi hatalarda olabilir o sebeple çok çok iyi test etmek lazım

Merhaba sahtesi değilde bir dönem üretim hatalı gitarlar türkiyeye getirildi. Üretim esnasında testlerde kusurları olan gitarlara içlerine siyah etiket ve headstock kısımları siyah boyalı oluyor. Bir ara bende almıştım bendekide sedef işlemeleri hatalı olduğu için öyleydi ama ciddi hatalarda olabilir o sebeple çok çok iyi test etmek lazım
Aynen tarif ettiğiniz gibi, headstock düz siyah. Oysa güzel gitara benziyordu ama ciddi bir kusuru olmasa bile satma durumunda uğraştırabilir.

Linkte gordugunuz bu ilan sahte. Bir prosesör ariyordum ve açıkcası boss gt8ler ortalama kac liradir bilmiyordum, bu arkadasa yazdım.Sahte oldugunu ispatlayan deliller şunlar

==> Fiyat gercek olamayacak kadar ucuzmuş,
==>Satıcının konumu İstanbul, söylemesine gore Balıkesirde oturuyor, letgoda ise Çanakkale Biga yazıyor. İlan İstanbul'da gözüktüğü ve kendisi Balıkesirde oldugunu iddia ettigi icin alıcıyı mesafeli alışverişe mecbur bırakiyor.
==>Ödeme icin iban vermiyor cebe havale istiyor.
==>Hiçbir yerde gercek ismi yazmiyor.
==>Konusurken sordugumda ismim devrim dedi, odeme yapılacak cebe havale hesabında baska bir isim gozükuyor. Ayrıca cebe havale numarası da kendi numarası değil.

Zaten bir süre sonra ilanı kapattı. Umarım kimseyi dolandırmamıştır.

Var mı böyle bir modeli?

Var ve ben bu pedalı almayı çok istiyorum. :/ Limited edition bi model bu, daha önce yine sahibinden'de buna yakın fiyata satılmıştı. :)

Linkte gordugunuz bu ilan sahte. Bir prosesör ariyordum ve açıkcası boss gt8ler ortalama kac liradir bilmiyordum, bu arkadasa yazdım.Sahte oldugunu ispatlayan deliller şunlar

==> Fiyat gercek olamayacak kadar ucuzmuş,
==>Satıcının konumu İstanbul, söylemesine gore Balıkesirde oturuyor, letgoda ise Çanakkale Biga yazıyor. İlan İstanbul'da gözüktüğü ve kendisi Balıkesirde oldugunu iddia ettigi icin alıcıyı mesafeli alışverişe mecbur bırakiyor.
==>Ödeme icin iban vermiyor cebe havale istiyor.
==>Hiçbir yerde gercek ismi yazmiyor.
==>Konusurken sordugumda ismim devrim dedi, odeme yapılacak cebe havale hesabında baska bir isim gozükuyor. Ayrıca cebe havale numarası da kendi numarası değil.

Zaten bir süre sonra ilanı kapattı. Umarım kimseyi dolandırmamıştır.

Bu kişi benim en yakın arkadaşımı dolandırdı.

Bu tarz durumlarda hukuki işlem başlatırsanız ciddi sonuçlar alabilirsiniz. Belki paranızı geri alamazsınız ama bunu yaptığına bin pişman edecek kararlar çikabiliyor. Örnekleri fazlaca mevcut. Ayrica ilgili siteye de 20 defa şikayette bulundum hiçbir yaptırım uygulamadı.
Allah Bu ülkede insanı hırsızla muhatap etsin, polisle etmesin hocam.

Geri