Şüpheli Ilanlar

Hayırlı olsun.
Öğlen gene bu konuyu okurken gördüğümde gitarı incelerken içimden "Abi 2000 lira olsa alınır da çok az kişinin bildiği charvel'i hem de sapı çatlakken 3500'e alacak adam çıkmaz." diye geçirmiştim. Bence tam da gitmesi gereken fiyata gitmiş.
Buraya kadar sorun yok ama ilana koyduğunuz fiyat ve sattığınız fiyat arasındaki fark bu forumdakilerin size anlatmaya çalıştığı şey. Fiyatları çok yüksekten açıyorsunuz pazarlık payı bırakmak için ama neredeyse ilandaki fiyatın yarısına satmışsınız. Bu durumun yanlış olduğuna dair direkt canlı örnek vereyim:
İzmir'de yeni stüdyo açan bir arkadaşım var, kendisi 90'lar jackson ve charvel hastası. Bu gitarı ona göstermedim çünkü durumuna oranla ilandaki fiyat çok yüksekti.(2 gün önce sarı sitedeki başka bir charvel'in muhabbetini yapmıştık) 2500 civarı birşey yazsaydınız ilana, muhtemelen ona gösterecektim ve siz de daha erken satmış olabilecektiniz gitarınızı. Kendisinde sanırsam 4 tane sadece jackson/charvel var, gittiğimde hep muhabbeti dönüyor bu jackson ve charvellerin.
Sorunları hep iletişim ve uzlaşma yoluyla çözmenin en doğru yol olduğunu düşünürüm. Bu bağlamda bundan sonraki ilanlarınızda bahsi geçen konuları hatırlayıp ilana fiyat yazarsanız sizin de çıkarınıza olabilir.
Peki bundan benim çıkarım ne ?
Sizin ilana koyduğunuz bir gitar benim ya da bir arkadaşımın almak isteyeceği bir model olabiliyor, bu durumda aynı gitara sahip başka insanlar 2. el ilanların fiyatına bakarak kendince bir ortalama belirleyip fiyatı koyuyor genelde. Hal böyle olunca da 20 yıllık gitara sıfır fiyatına yakın ilan fiyatları belirleyebiliyorlar. Alan çıkmıyor ama o adam 2-3 ay sonra indirime gidiyor, vakit kaybediyor, 2. el piyasasını dolaylı yoldan artırarak ticaret yavaşlamasını sağlıyor. Ben ya da arkadaşım da başka bir gitara bakmak zorunda kalıyoruz tabii ki bu durumda. İlana yazılan fiyatlardan satılsa bu dediklerim çok saçma olacak, isteyen istediği fiyatı koyar satabiliyorsa. Ama o fiyatlara o gitarların satılmadığı o kadar ortada ki, sadece vakit kaybı ve 2. el ticaretin dönmesine engel bu durum.
2500 liraya ilanıda vardı görmemişsiniz anlaşılan. Yukarlarda biryerlerde söylemiştim. Yüksek fiyat yazarak saçma sapan takas tekliflerinin önüne geçmiş oluyorsunuz. Hem bu yüksek fiyatlar belirlemek sizi yada bir başkasını neden geriyor? Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz. İstenilen fiyat kimseyi bağlamaz. Burada abartı başlığında değiliz. Şüpheli başlığında nitelikli dolandırıcı sıfatlaması yapılıyor sorun tam olarak bu. inatla söylüyorum belirlediğim fiyatlara ne siz nede bir başkasının karışmaya en ufak hakkı yoktur. Bu konuda tekrar birşey duymak istemiyorum. Konuyu saptırmayalım arkadaşlar. Satılırsa satılır satılmazsa mal benimdir kimene bundan...
Dolandırıcılık gibi ithamlar konusunda söyleyecek birleyşniz varsa buyrun...

Bir de şöyle bir gitar vardı. Satıcı kimdi hatırlamıyorum. :)

İlanda şu çatlağın ç'sinden bahsetmeyip, alıcı gibi konuşunca bile sorana kadar bahsetmeyip, sorunca da önemsiz, cila çatlağı denmişti. Muhtemelen öyledir. Çatlak görüldüğü üzere neck pocket denilen yer ile sapın birleştiği yerden başlamış. Schecter'ın cilasını böyle çatlatmak için sağlam bi darbe alması gerekir ama demek ki gitar bu durumdan sağlam çıkmayı başarmış. Zaten iki farklı ağacın (gövde ve sap) birleşim yerinde bu çatlağın olması ilerisi için hiçbir sıkıntı çıkarmaz bence de, üstelik gitarda floyd rose vardı ve bu da sapın sürekli ani gerilim farklarına maruz kalmayacağını gösterir. :)

Bu olaydan farklı olarak zuhal müziğin outlet kısmındaki çakaldan bir şey almanızı tavsiye etmem. Floyd rose bıçağı ve pivot kısmı yalama olan gitarın köprüsünü kullanınca köprü tak tuk edip yerinden fırlayacak gibi oluyordu. Orada çalışan çocuk bıçakların törpülenmesi lazım dedi. Çakalın ise çocuğu bir dövmediği kaldı, müşteriye niye yanlış bilgi veriyorsun dedi ve köprüyü inanılmaz şekilde yükseltip sorunu gidermeye çalıştı, dolayısıyla telleri de yükseltmişti. Çalım zorlaşacaktı ama olsun yalama olmuş bir durum yoktu artık ortada. Floyd yine dokununca akorttan çıkıyordu ama olsun eskisi kadar tak tuk etmiyordu ne de olsa. :)

Ben bunlardan çok gördüm, artık 1 km uzaktan tanıyorum. En sevdiğim olay ise gitardan anlamıyormuş gibi yaklaşıp, uydurdukları yalanı görmek. :)

Son olarak kötü intiba bıraktığımı düşünenlere iyi alışverişler diliyorum. :)

Dosyalar

• 295c3cb7d5bc3673673b6cc6129a4727.jpg
    295c3cb7d5bc3673673b6cc6129a4727.jpg
    74.7 KB · Gösterim: 300
Son düzenleme:

İlanda şu çatlağın ç'sinden bahsetmeyip, alıcı gibi konuşunca bile sorana kadar bahsetmeyip, sorunca da önemsiz, cila çatlağı denmişti. Muhtemelen öyledir. Çatlak görüldüğü üzere neck pocket denilen yer ile sapın birleştiği yerden başlamış. Schecter'ın cilasını böyle çatlatmak için sağlam bi darbe alması gerekir ama demek ki gitar bu durumdan sağlam çıkmayı başarmış. Zaten iki farklı ağacın (gövde ve sap) birleşim yerinde bu çatlağın olması ilerisi için hiçbir sıkıntı çıkarmaz bence de, üstelik gitarda floyd rose vardı ve bu da sapın sürekli ani gerilim farklarına maruz kalmayacağını gösterir. :)

Bu olaydan farklı olarak zuhal müziğin outlet kısmındaki çakaldan bir şey almanızı tavsiye etmem. Floyd rose bıçağı ve pivot kısmı yalama olan gitarın köprüsünü kullanınca köprü tak tuk edip yerinden fırlayacak gibi oluyordu. Orada çalışan çocuk bıçakların törpülenmesi lazım dedi. Çakalın ise çocuğu bir dövmediği kaldı, müşteriye niye yanlış bilgi veriyorsun dedi ve köprüyü inanılmaz şekilde yükseltip sorunu gidermeye çalıştı, dolayısıyla telleri de yükseltmişti. Çalım zorlaşacaktı ama olsun yalama olmuş bir durum yoktu artık ortada. Floyd yine dokununca akorttan çıkıyordu ama olsun eskisi kadar tak tuk etmiyordu ne de olsa. :)

Ben bunlardan çok gördüm, artık 1 km uzaktan tanıyorum. En sevdiğim olay ise gitardan anlamıyormuş gibi yaklaşıp, uydurdukları yalanı görmek. :)

Son olarak kötü intiba bıraktığımı düşünenlere iyi alışverişler diliyorum. :)
Ketamin anladığım kadarıyla benden 9-10 yaş küçük bir insansın. gerçi tepki verişlerinden yaş aralığını tahmin edebilmek güç değil fakat ben daha da küçük yaş beklemiştim seni. 😄 Sen daha önce gizli müşteri olarak gitarı sorduğunda onurla konuşmuşsun. Oda benden detaylı fotoları isteyip sana göndermişti. anlıyamadığım sana eksik foto yada bilgimi verdi? Aranızdaki konusmaya baktığımda aynen şu diyalog geçmiş aranızda,
Brikan : gitarın bir ikidetqy fotosunu istesem atabilirmisiniz?
Onur : Gitar şu anda mağaza da rica ettim foto atacaklar.
Birkan : Tamamdır teşekkürler, özellikle sapbirleşim yerinin gövdenin binnding ile kesiştiği yer.
Onur : Gitarda 2 tane vuruk var. Birigövdenin üzerinde diğeride gövdenin altında. Sap ile gövdenin birleştiği yerde boya çatlağı mevcut. Kesinlikle ağaç hasarı değil. Bunlar benim bildiklerim. Yarın bir detaylı foto gelsin ikimizde öğreniriz fazlası varsada....

Seninle yazışma bu şekilde olmuş tam olarak. Sonra detaylı fotoğrafları onur sana göndermiş zaten eksiksizce. Sende bunun üzerine hiç birşey söylemeden gitmişsin. Yaşanılan tam olarak bu. Varmı buna itirazın? Her defasında birşeyleri ispatlamak, sizide bu durum karşısında küçük düşürmek istemiyorum ama ön yargınıza sürekli yeniliyorsunuz sayın ketamin bey. Tüm bu olanlar yetmiyor birde kalkmışsın laf cambazlığı yapıyorsun. Yok zuhal müzikteki öyle dedi bu böyle dedi. İftiraya nerden saracağını şaşırdın sende artık.
Schecter satıldı ve alan arkadaş fatih ustanın arkadaşıydı. Bu durum yeterince gitarın durumunu anlatıyordur size ama ben yinede anlatayım (bazen önyargılı olunca vücuda ketamin enjekte etmiş gibi trans halde anlamak güç olabiliyor 😂) bu gitarı almadan önce biz de luthiere gösterdik. Kaldıki şöyle bir bilgi vereyim size aklınızda olsun. Schecter gitarlar özellikle hellhaiser tarzı ve benzeri modellerin sap ve gövde arasındaki yapısal durum nedeniyle o bölgede boya birikintisi oluyor, böylece boyada en ufak bir çapak vb birşey olursa boya o kısımdan çok rahat çatlayabiliyor. Hatta size fotoğraf gönderildiğinde alt tarafda çatlak vardı gitar satıldığı esnada üstende kılcal bir çatlama başlamıştı. Siz ise elinizdeki tek bir fotoğrafla kendinizi onun bir ağaç çatlağı olduğuna inandırmışsınız sayın ketamin bey. O bir ağaç çatlağı değil. Herşeyin ispatı gibi bunuda ispatlarım sana. Gitarı sattığım kişiden gitar alır beraber götürürüz. Bütün Luthierleri birlikte gezeriz. Üstün bilginizle luthierlerimize ışık tuutarsınız.

Evet ketamin sıradaki vakaa’ya gecelim. Elinde başka neler var buyur söyle...?

Son düzenleme:
Tamam ben de onu diyorum zaten. Cila çatlağı ve önemsiz. :) Konuyu takip eden arkadaşlarda kuşku, şüphe olmaması adına böyle önemsiz bir çatlağı ilanda niye göstermemeyi tercih ettiğinizi de açıklarsanız bence üstününüzdeki tüm şüpheler kalkacaktır. :)

Zuhal müzikteki olayın ise sizinle alakası yok. Kendileri tam bir laf cambazı, çakal, tamamen gitardan anlamayan birine nasıl çakarım diye düşünen bir kişiydi. Sizinle kıyaslanamaz bile.

Son olarak ketamini ben mesleğimde kullanıyorum, farklı kullanım alanlarını bilip söylediğiniz için teşekkür ederim. :)

İyi günler dilerim. :)

Son düzenleme:
Son olarak ketamini ben mesleğimde kullanıyorum, :)

Hangi yollardan nasıl ve ne şekilde kullandığınızla ilgilenmiyorum. Kullanıyorsanızda hayırlı işler size...

İlan içeriğine düzenlenmiş haline hiç baktınız mı orada herşey yazıyordu. Detaylar zaten fotoğraflar eşliğinde kişiye de gösteriliyodu. Çakallık konusuna gelirsek ima seviyene hiç inmeye niyetim yok. Yazdıklarını ketamin kullanmadan tekrar okuduğunda belki anlamana yardımcı olabilir. Senin amacın belli, birşekilde de önyargına teslim olmuş bir bireysin dolayısıyla tek hedefin var bizi kötülemek. Ne kadar kendimizi savunsakda ispatlasakda o ön yargı duvarlarını sen yıkmadıktan sonra seninle biz konuşarak da hiç anlaşamayız. Çünkü ne dinlemesini bilirsin ne de saygı göstermeyi. Buda nasıl bir kişilik ve karakterde olduğunu senin ve ailenin seni yetiştirme karakterini gösteriyor. Eminim fjc gibi sende yalnız arkadaşı olmayan aksi insanlarsınızdır. Artık küçük detaylara sarılmış onu orda demedin bunu şurda yazmadınlara kadar düştünüz değilmi? Hani o dobra dobra ithamlarınıza ne oldu? bu kadar alçaldınız hayırdır?

Ketaminin illegal olayından bahseden sen, tribe giren yine sen. İlginç.

Onun dışında ben alacağımı aldım. Bu konu hakkında daha da yazmayacağım. Arkadaşların üzerindeki şüpheyi kaldırdık çok şükür.
Kafan güzel senin belli. Tribe girdiğime nerden bağladın çok merak ettim doğrusu. Komiksin gerçekten..
Şüpheli olabilecek hiç bir telefon numarası isim soy isim ibaresi olmayan adamlara bak sen. Kalkmışlar bizi şüphecilikle suçluyorlar. Daha telefonla konuşmaya bile cesaretleri yokken üstelik. Biliyorlar çünkü ikna edilmenin karşısındaki ezilmeyi acizliği... bunu yaşamak istemiyorlar yüzlerine vurmak bazı niteliksiz insanların psikolojisinde çöküntüye uğratıyor.

Dikkat ettiniz mi ketamin ve fjc? Sadece yazışarak bile olsa minlemeye çalıştığınız şüphe uyandırıcı bulduğunuz herşeyin cevabını verdim. Birde karşılıklı yüz yüze konuşsak eminim insanlığınızdan sizi utandırırdım. İşte aslında korkunuzda bu kapasite pc arkasındaki kadar sınırlı. Beni karşınızda görseniz eminim heyecandan iki lafı bir araya getiremezsiniz.

Bence bu konu hakkında çok şey konuşulması gerekiyor. Neden gidiyorsun yazmaya devam et. Başka başka neler den şüphe duyuyorsun paylaş ki yanlışı ortadan kaldıralım. Burada ya siz bizden özürdileyeceksiniz yada biz sizden..

Tekrar yazayim. Biraz daha ek bilgi vereyim.

Yukarida da yazdigim gibi bu ilandaki gitar American Deluxe stratocaster degil. Bu gitarin seri numarası “Z0156468” yani 2000 yılı American Deluxe’lerde olması gerektiği gibi DZXXXXXX sekilinde degil.

Bu American Deluxe’lerde olması gereken “D” prefix aciklamasini Fender’in

sitesinden alintiliyorum.

“Z”-prefix serial numbers denoting the new millennium appeared on U.S.-made instruments in 2000. Z0 denotes 2000; Z1 denotes 2001, etc. American Deluxe Series instruments use the same dating convention, but with the addition of a “D” in front of the “Z”; i.e., DZ1, DZ2, etc. As always, there is typically some number prefix overlap and carryover from year to year.

Ayrıca gitarin seri numarasını Fender’in

sitesine girince “FSR AM SRS STRAT MN CSB EXP” diye cikiyor (ekde fotoda var). Yani acilimi
“Fender Special Run American Series Strat Maple Neck Cherry Sunburst Export”.
Yani Fender’in kendi arsivine gore yukarıdaki Z0156468 seri numarali gitar American Series strat.
Bu seri bildigimiz American Standard serisinin 2000-2008 yılları arasındaki ismi.

Bir de reverb sitesinde American Deluxe olarak gecen su gitar var:

Bu ilandaki gitarin headstock arkasini gosteren 5. fotoya bakarsanız gitarin seri numarasanin “DZ0071141” oldugunu goreceksiniz.
Bu reverb’deki gitar yukarıda bahsettigim sahibinden’deki ilandaki gitardan farkli olarak Deluxe olarak geciyor; yani Fender’e gore ikisi farklı gitarlar.

Screen Shot 2020-01-16 at 1.36.09 PM.jpg

Screen Shot 2020-01-16 at 10.52.46 PM.jpg

Tekrar yazayim. Biraz daha ek bilgi vereyim.

Yukarida da yazdigim gibi bu ilandaki gitar American Deluxe stratocaster degil. Bu gitarin seri numarası “Z0156468” yani 2000 yılı American Deluxe’lerde olması gerektiği gibi DZXXXXXX sekilinde degil.

Bu American Deluxe’lerde olması gereken “D” prefix aciklamasini Fender’in

sitesinden alintiliyorum.

“Z”-prefix serial numbers denoting the new millennium appeared on U.S.-made instruments in 2000. Z0 denotes 2000; Z1 denotes 2001, etc. American Deluxe Series instruments use the same dating convention, but with the addition of a “D” in front of the “Z”; i.e., DZ1, DZ2, etc. As always, there is typically some number prefix overlap and carryover from year to year.

Ayrıca gitarin seri numarasını Fender’in

sitesine girince “FSR AM SRS STRAT MN CSB EXP” diye cikiyor (ekde fotoda var). Yani acilimi
“Fender Special Run American Series Strat Maple Neck Cherry Sunburst Export”.
Yani Fender’in kendi arsivine gore yukarıdaki Z0156468 seri numarali gitar American Series strat.
Bu seri bildigimiz American Standard serisinin 2000-2008 yılları arasındaki ismi.

Bir de reverb sitesinde American Deluxe olarak gecen su gitar var:

Bu ilandaki gitarin headstock arkasini gosteren 5. fotoya bakarsanız gitarin seri numarasanin “DZ0071141” oldugunu goreceksiniz.
Bu reverb’deki gitar yukarıda bahsettigim sahibinden’deki ilandaki gitardan farkli olarak Deluxe olarak geciyor; yani Fender’e gore ikisi farklı gitarlar.

134526 eklentisini görüntüle
134527 eklentisini görüntüle
Küfürbaz @fjc,
Quilted maple olanın seri numarasını sorguladın mı? Onda da deluxe yazmıyor. Flamed maple olan ise bendeki ile birebir aynı. FSR AM SRS STRAT MN CSB EXP diye aratınca da böyle bir model hiç çıkmıyor. Bu kadar detayı şüphecilik göstermen yanlışmı değilmi bana önce bunu izah et. Sonrada gitarın modelini özelden konuşuruz.

İlanda şu çatlağın ç'sinden bahsetmeyip, alıcı gibi konuşunca bile sorana kadar bahsetmeyip, sorunca da önemsiz, cila çatlağı denmişti. Muhtemelen öyledir.. :)
Olayları çarptırıyorsun. Alıcı gibi konuşunca sorana kadar bahsetmeyip vs vs diye zırvaladığın ve hala daha çirkefleştiğin mesajlaşmayı paylaşıyorum. Önce buna cevap ver sen. Yukarıda bahsettiğim gibimiydi değilmiydi tüm olanlar? 30 yaşında adamsın utanmıyormusun yalan atmaya şerefin yokmu be senim

Seninle cidden tanışmak istiyorum. Bana adresini verirmisin? Ciddi ciddi konuşmak istiyorum. Tüm bunları bilerek mi yapıyorsun?

Dosyalar

• BC5EEC36-CCE8-47E4-AFBC-02A890B35D2A.jpeg
    BC5EEC36-CCE8-47E4-AFBC-02A890B35D2A.jpeg
    188.2 KB · Gösterim: 317
Cem Yılmaz'ın da dediği gibi "abi sana nasıl ulaşabilirim" diye soru soran bir tek hücreliye gereken cevabı verdik diye siteden uzaklaştırıldım zamanında. Eski hesabım Bandidas'tır. Bilen bilir, samimi olan ve kibirli olmayan herkese içtenlikle yardımcı olmuşumdur. Özel mesaj yoluyla çoğu kişinin sorununu çözmüşümdür. Birebir görüşüp gitarının ayarını yaptığım kişiler de vardır sırf bi lütiye bozmasına 100-200 bayılmasın diye (işini düzgün yapanlara saygım sonsuz). Yeter ki karşımdaki insan düzgün olsun, her türlü yardımda bulurum.

Gel gelelim atıldık siteden üstte belirttiğim sebepten ve atılan nice eski üye gibi. Trollemek için açtım bu hesabı yalan yok. Üstte de belirttiğim gibi "abi sana nasıl ulaşırım" diye mail atan zihniyeti koruyan yönetim ile uğraşmaktı amacım. Arada yine denk gelen konulara cevap veriyordum. Derken bu üstteki olayların başlangıcı olan mesajı gördüm ve cevap verdim, sonra olaylar gelişti.

Yaşanılan olayda taktir zaten okuyanların. Haklı olsan bile hakaret, tehdit, kişisel bilgileri ortaya koyma, küfür edemezsin. Aha bu üstteki her naneye bi kulp bulan (misal; çatlağı niye ilanda belirtmedin diyoruz ilan düzenlendi diyor, düzenledi mi bilmiyorum ama foyan ortaya çıktıktan sonra yemişim düzenlemesini diyeceksin yine anlamayacak) arkadaş, 10 yaş büyükmüş ya güya, ermiş tabii, bu haklarını kullanarak milleti şeyinden asmadığı mı kaldı, uyuşturucu kullandığını ima etmediği mi kaldı, yoksa tehdit edip kişisel bilgilerini ortaya koymadığı mı?

Ben ilk günden beri bunun bu forum kurallarını ihlal eden mesajlarını rapor ediyorum ama hiçbir şey yapılmadı. Bir olur iki olur, şu gün işi vardır dersin 5-6 gün oldu ama adam ağzına geleni söyleyip duruyor ama admin beyefendi oralı bile değil. Benim buradan çıkardığım sonuç körler sağırlar birbirleri ağırlar durumu. Siteye tekrar üye olmam başta da belirttiğim üzere adminin saçma kararlarını trollemek üzereydi ama görüyorum ki olay bambaşkaymış. Zamanında eski bandidas üyeliğimle bir soru sormuştum, hala nasıl bu forumda tutuyorlar bunu diye. Meğersem olay bambaşkaymış. Böyle bir ortamda trol olmaya bile gerek yok. En son giden @barrios ve diğer nice saygıdeğer kişiler gibi bırakıp gitmek en iyisi.

Cem Yılmaz'ın da dediği gibi "abi sana nasıl ulaşabilirim" diye soru soran bir tek hücreliye gereken cevabı verdik diye siteden uzaklaştırıldım zamanında. Eski hesabım Bandidas'tır. Bilen bilir, samimi olan ve kibirli olmayan herkese içtenlikle yardımcı olmuşumdur. Özel mesaj yoluyla çoğu kişinin sorununu çözmüşümdür. Birebir görüşüp gitarının ayarını yaptığım kişiler de vardır sırf bi lütiye bozmasına 100-200 bayılmasın diye (işini düzgün yapanlara saygım sonsuz). Yeter ki karşımdaki insan düzgün olsun, her türlü yardımda bulurum.

Gel gelelim atıldık siteden üstte belirttiğim sebepten ve atılan nice eski üye gibi. Trollemek için açtım bu hesabı yalan yok. Üstte de belirttiğim gibi "abi sana nasıl ulaşırım" diye mail atan zihniyeti koruyan yönetim ile uğraşmaktı amacım. Arada yine denk gelen konulara cevap veriyordum. Derken bu üstteki olayların başlangıcı olan mesajı gördüm ve cevap verdim, sonra olaylar gelişti.

Yaşanılan olayda taktir zaten okuyanların. Haklı olsan bile hakaret, tehdit, kişisel bilgileri ortaya koyma, küfür edemezsin. Aha bu üstteki her naneye bi kulp bulan (misal; çatlağı niye ilanda belirtmedin diyoruz ilan düzenlendi diyor, düzenledi mi bilmiyorum ama foyan ortaya çıktıktan sonra yemişim düzenlemesini diyeceksin yine anlamayacak) arkadaş, 10 yaş büyükmüş ya güya, ermiş tabii, bu haklarını kullanarak milleti şeyinden asmadığı mı kaldı, uyuşturucu kullandığını ima etmediği mi kaldı, yoksa tehdit edip kişisel bilgilerini ortaya koymadığı mı?

Ben ilk günden beri bunun bu forum kurallarını ihlal eden mesajlarını rapor ediyorum ama hiçbir şey yapılmadı. Bir olur iki olur, şu gün işi vardır dersin 5-6 gün oldu ama adam ağzına geleni söyleyip duruyor ama admin beyefendi oralı bile değil. Benim buradan çıkardığım sonuç körler sağırlar birbirleri ağırlar durumu. Siteye tekrar üye olmam başta da belirttiğim üzere adminin saçma kararlarını trollemek üzereydi ama görüyorum ki olay bambaşkaymış. Zamanında eski bandidas üyeliğimle bir soru sormuştum, hala nasıl bu forumda tutuyorlar bunu diye. Meğersem olay bambaşkaymış. Böyle bir ortamda trol olmaya bile gerek yok. En son giden @barrios ve diğer nice saygıdeğer kişiler gibi bırakıp gitmek en iyisi.
Forumun sizin gibi düzenbazlara ihtiyacı yok. Gidebilirsiniz... Trollemek, iftirada bulunmak, aşağılamak için hesap açan birinin zaten yapıcı, üretken, bilgi paylaşımı sunması ne kadar beklenebilir ki. ait olduğun çöplüğe gidebilirsin. Artık bu foruma sizin gibiler yüzünden benimde ihtiyacım kalmadı malesef. Admin isterse benide atabilir, sorun değil. En azından ben bazıları gibi iftira atmıyorum yalan konuşmuyorum. sizin gibi embesiller trol hesaplar yüzünden forum bu halde şimdi yazık ettiniz foruma. İnsanların size ihtiyacı yok bunu bilin. Sizin gibilerin olmamasına ihtiyacı var. Yok yardım yaptım ayar yaptım. Önce sen kişilik ayarlarını düzenle.

Tamam ben de onu diyorum zaten. Cila çatlağı ve önemsiz. :) Konuyu takip eden arkadaşlarda kuşku, şüphe olmaması adına böyle önemsiz bir çatlağı ilanda niye göstermemeyi tercih ettiğinizi de açıklarsanız bence üstününüzdeki tüm şüpheler kalkacaktır. :)

Zuhal müzikteki olayın ise sizinle alakası yok. Kendileri tam bir laf cambazı, çakal, tamamen gitardan anlamayan birine nasıl çakarım diye düşünen bir kişiydi. Sizinle kıyaslanamaz bile.

Son olarak ketamini ben mesleğimde kullanıyorum, farklı kullanım alanlarını bilip söylediğiniz için teşekkür ederim. :)

Merhaba,mesleğiniz nedir acaba ?

Yukarida #548 no'lu mesajimda

bahsettigim gitarin sahibinden'deki ilani ucmus. Fakat yukaridaki mesajimda ilan icerigi gozukuyor. Gitarin ilan basliginda belirtildigi
gibi bir American Deluxe strat olmadigi, benim yukarida belirttigim gibi bir American Series strat oldugu
Fender Consumer Relations'a attigim email'e gelen cevap ile teyit edildi. Ayrica fabrika cikisli uzerinde gelen manyetikler de ilanda bahsedilen
manyetikler degil (yani ilandaki gitar orijinal durumda degil):

[Fender] Re: Fender Stratocaster Serial Number Z0156468
Mauricio Melendez (Fender)

Jan 23, 07:49 MST

Hello,

Thanks for reaching out and apologies for the delayed response. This guitar was built in January of 2001 and below are the specs.

Model Name: FSR American Stratocaster®
Model Number: 017-1000-(752) and 017-1002-(730)
Series: American Series
Body: Alder with Flame Maple Top and Back
Neck: Maple
Fingerboard: Rosewood p/n 017-1000-(752) or Maple p/n 017-1002-(730), (9.5” Radius/241 mm)
No. of Frets: 22 Medium Jumbo Frets
Scale Length: 25.5” (648 mm)
Width @ Nut: 1.6875” (43 mm)
Hardware: Chrome
Machine Heads: Fender®/Schaller® Deluxe Cast/Sealed
Bridge: American Strat®
Pickguard: 3-Ply “Parchment”
Pickups: 3 American Strat Pickups
Pickup Switching: 5-Position Blade:
Position 1. Bridge Pickup
Position 2. Bridge and Middle Pickup
Position 3. Middle Pickup
Position 4. Middle and Neck Pickup
Position 5. Neck Pickup
Controls: Master Volume, Tone 1. (Neck), Tone 2. Delta-ToneTM (System includes high output bridge pickup and special “no-load” tone control (Middle and Bridge Pickups)
Colors: (730) Cherry Sunburst (Maple Fingerboard)
(752) Tobacco Sunburst (Rosewood Fingerboard)
(Polyurethane Finish)
Strings: Fender Super BulletsTM 3250L, (.009 to .042), Nickel Plated Steel, p/n 073-3250-003
Unique Features: “Parchment” Knobs and Pickup Covers, Original Headstock Shape, Original Body Shape with “Original Contour Body” Decal on Headstock, Rolled Fingerboard Edges, Silver Special Edition Decal on Back of Headstock, Back of Instrument Has Transparent Finish and Not “Burst”

Son düzenleme:

bahsettigim gitarin sahibinden'deki ilani ucmus. Fakat yukaridaki mesajimda ilan icerigi gozukuyor. Gitarin ilan basliginda belirtildigi
gibi bir American Deluxe strat olmadigi, benim yukarida belirttigim gibi bir American Series strat oldugu
Fender Consumer Relations'a attigim email'e gelen cevap ile teyit edildi. Ayrica fabrika cikisli uzerinde gelen manyetikler de ilanda bahsedilen

Hello,

Thanks for reaching out and apologies for the delayed response. This guitar was built in January of 2001 and below are the specs.

Fingerboard: Rosewood p/n 017-1000-(752) or Maple p/n 017-1002-(730), (9.5” Radius/241 mm)
Position 5. Neck Pickup
Controls: Master Volume, Tone 1. (Neck), Tone 2. Delta-ToneTM (System includes high output bridge pickup and special “no-load” tone control (Middle and Bridge Pickups)
(Polyurethane Finish)
Strings: Fender Super BulletsTM 3250L, (.009 to .042), Nickel Plated Steel, p/n 073-3250-003
Unique Features: “Parchment” Knobs and Pickup Covers, Original Headstock Shape, Original Body Shape with “Original Contour Body” Decal on Headstock, Rolled Fingerboard Edges, Silver Special Edition Decal on Back of Headstock, Back of Instrument Has Transparent Finish and Not “Burst”

zaten işi çözmüş sayemizde fark ettiyseniz artık ilanlarda seri numarasını göstermiyor gitarların :)

[Fender] Re: Fender Stratocaster Serial Number Z0156468

Hello,

Position 5. Neck Pickup
(Polyurethane Finish)

Küfürbaz @fjc
Sana müsait bir zamanda döneceğim... bu arada gerçek hesqbından da yazarmısın buraya? sende ketamin gibi trol hesapla yazıp her seferinde ilanlarımızla ortalığı kızıştırıyorsun. Gerçek ismini de verki insanlar sana ismiyle hitap edebilsin. Hatta yakında bir video eklemeyi düşünüyorum. Telefon numarasını da etiketleyip insanların numarasını arattıktan sonra kolay ulaşılabilsinler diye..

Son düzenleme:
zaten işi çözmüş sayemizde fark ettiyseniz artık ilanlarda seri numarasını göstermiyor gitarların :)
Simsarlık konusunda nirvanaya ulaşmış bazı kesimler bizleri oltaya düşürmeye çalışır olmuş. Trajikomik bir vakaa.
Çamur at izi kalsın ne kadar kolay diymi? çok basit konuşmuyormusun? Alıcı olarak geldiğinde seninle ne kadar konuştuk fotoğraflar paylaştık. Şimdi niye kaka olduk? bize yaptığın saçma sapan teklifleri burda paylaşsak tüm forum Seninle alay eder. Hee tabi sen bunları bilerek paylaşıyodun dimi hatta bana bir ara A yazmıştın bende sana B yazmıştım. Hocam sen mümkünse tartışmaya katılma. Kelime dağarcığın 29 harfin 2-3 harfinden ibaret.

Geri