Şüpheli Ilanlar

Simsarlık konusunda nirvanaya ulaşmış bazı kesimler bizleri oltaya düşürmeye çalışır olmuş. Trajikomik bir vakaa.
Çamur at izi kalsın ne kadar kolay diymi? çok basit konuşmuyormusun? Alıcı olarak geldiğinde seninle ne kadar konuştuk fotoğraflar paylaştık. Şimdi niye kaka olduk? bize yaptığın saçma sapan teklifleri burda paylaşsak tüm forum Seninle alay eder. Hee tabi sen bunları bilerek paylaşıyodun dimi hatta bana bir ara A yazmıştın bende sana B yazmıştım. Hocam sen mümkünse tartışmaya katılma. Kelime dağarcığın 29 harfin 2-3 harfinden ibaret.

Valla çok merak ettim teklifleri bir paylaş istersen kusura bakmada bende dandik ekipman olmaz arızalı yanlış bilgili ekipman hiç olmaz . Ben al satcı değilim o sebeple kendimin kullanmadığı ekipmanı almam alırkende seçerek alırım . Komik dediğin teklifleri paylaşmanı bekliyorum . Bak bende nick fln yok ad soyad açık . Geçende yazdım okadar ekipman satan insan var herkez burada övüyor teşekkür ediyor bi sizemi sövüyor . Dönüp biraz aynaya bakın . Ben ilerdede teklif veririm işime yarayan ekipman alırımda o ayrı biz yanlış hatalı bilgiyi yazıyoruz . Sizde gibson larda var ama onlara laf söyleyen yok ama ya siz fender den anlamıyorsunuz yada yanlış bilgilerle satmaya çalışıyorsunuz . Bunun başka açıklamsı yok . Bunu söyleyincede zorunuza gidiyor

O gitarin Deluxe degil Standard oldugu %100 du zaten."Satici" tunerleri Fender degistirmis diye israr etmisti bir de dalga gecer gibi
Ya art niyetli bir satici yada bilgisiz

Küfürbaz @fjc
Yukarıda yazmıştım tekrar yazayım. Bu model ismi öyle görünüyorki biraz karışık. burada sorun senin bu kadar detayı şüphecilik olrak gösteriyor olman. Model ismi doğru olan ne ise yazılır düzeltilir, o basit. Sana gönderdiğim aşağıdaki fotodaki gitar ile birebir aynı bir model ve orada yazan başlığı yazdık. Seninde bildiğin gibi FSR modellerde düzenli bir üretim modeli yok ve Fender nadiren web sitesinde teknik özellikler veya gitarlar hakkında bilgileri listeler. FSR adı altında üretilen bir gitarın tek bir model olarak nitelenirilmez yani. FSR tribute, FSR deluxe, FSR classic, gibi gibi modelleri barındırır. FSR deki mantık standart üretimin dışına çıkılarak özel mağazalar için farklı manyetikler yada flame top gibi çeşitlilikte gitarlar yapmakttır. Fakat bunu sen siteden sorguladığında yada mail attığında sisteme düşülmüş olan düz ismiyle çıkar ha bu illede deluxe demiyorum ben sadece aşağıdaki fotoğraftaki bilgiyle haraket ettim. ayrıca bu gitarın sap ve gövde cebinde 2000 yapım olduğu yazıyor fakat sana gelen mailde 2001 denmiş. Buda ayrı bir tutarsızlık. Ayrıca gitarın manyetikleri sonradan takılma filan değil tamamen orijinaldir. Son olarak Deluxe modellerin D ile başlaması gerektiğinden bahsetmişsin fakat onurun sattığı gold deluxe fenderin serial numarası US ile başlıyor. Herneyse, herşey bi kenara senin söylediğin gibi fsr american standard strat olduğunu düşünerek google’da arattığımızda bir tane bile benim gitardan çıkmıyor. Ortada bir tutarsızlık var o kesin, İstersen seninle bir buluşma yapalım gitarı beraber söküp inceliyelim. Engin tecrübelerinden forumca yararlanmış oluruz hem. Beraber fotoğraflarız her bir noktasınıda forumdada arkadaşlar bilgilenmiş olur ne dersin şahsen ben çok isterim ya sen?

8C9CCFA0-DAD5-49BB-96AA-3BC862C2C43A.jpeg

Küfürbaz @fjc
Mesela aşağıdaki 2 gitar da başlıkta deluxe yazılmış fakat senin paylaştığın sayfada sorgulandığında deluxe görünmüyor.

3483AE3F-0E02-4DAA-971F-6063E6E22296.jpeg
46245D73-0EB8-4EE1-BCB9-FE4BCE62C30B.jpeg
D4E87077-8778-4185-9351-E327DA095F62.jpeg
C847DD74-FE0F-42FE-9C82-9E55F6C28A37.jpeg

Son düzenleme:
Ucan Chet Atkins ilani geri donmus!

Bu sefer de ilandan gitarin seri numarasini gosteren fotograf ucmus! :) Benim yaptigim gibi Fender’in sitesinden ya da Fender’e email atarak gitar hakkında bilgi alınamasın diye mi?

Daha once “Fender American Deluxe Stratocaster Special Edition Flame Maple”
olan ilan basligi simdi
"Fender USA FSR Deluxe Stratocaster Special Edition Flame Maple"
olarak degistirilmis :)

Yani ilan basligina “Fender FSR American Stratocaster” yada “Fender Special Run (FSR) American Stratocaster”
yazmak bu kadar mi zor? Paylastigim Fender'den gelen detayli spec bilgilerinde gitarin model isminin "FSR American Stratocaster",
Serisinin de "American Series" yazmasi yeterince acik degil mi? Bir de spec'leri eklersin ilana olur biter. Orada hersey (gitarin govde ust ve arkasinin flame maple
olmasi, fabrika cikisi manyetikleri, vb.) detaylariyla yaziyor.
Burada amac başlıkta "Deluxe" yazarak gitarin daha üst model olan Fender American Deluxe stratocaster oldugu izlenimini yaratmak mi?
Bir de Reverb sitesinden bir ilan fotografi eklenmis. Kafalari karistirmak icin olsa gerek cunku o sitenin de sahibinden sitesinden bir farki yok; herkes
uye olup ilan acabiliyor ve ilanlarda verilen bilgiler ilan sahibinin sorumlulugunda olup dogrulugu teyit edilmis bilgiler degil.

Ayrica yeni ilanda da gitar “Orijinal Fender Custom Shop Texas Special manyetiklere” sahip denmeye devam edilmiş. Bu da yanlış bilgi çünkü gitarda fabrika cikisli olarak gelen manyetikler degil bunlar. Gitarin orijinal manyetikleri CS Texas Special set ile değiştirilmiş olabilir; bu sekildeyse acik acik belirtilmesi gerekir.

NOT: Ilandaki Z0156468 seri no'lu gitarin butun spec'leri bir onceki mesajimda mevcut:

Screen Shot 2020-01-28 at 9.04.42 PM.jpg

Son düzenleme:
Ucan Chet Atkins ilani geri donmus!

Bu sefer de gitarin seri numarasini gosteren fotograf ucmus! :) Benim yaptigim gibi Fender’in sitesinden ya da Fender’e email atarak gitar hakkında bilgi alınamasın diye mi?

Daha once “Fender American Deluxe Stratocaster Special Edition Flame Maple”
olan ilan basligi simdi
"Fender USA FSR Deluxe Stratocaster Special Edition Flame Maple"
olarak degistirilmis :)

Yani ilan basligina “Fender FSR American Stratocaster” yada “Fender Special Run (FSR) American Stratocaster”
yazmak bu kadar mi zor? Burada amac başlıkta "Deluxe" yazarak gitarin daha üst model olan Fender American Deluxe stratocaster oldugu izlenimini yaratmak mi?
Bir de Reverb sitesinden bir ilan fotografi eklenmis. Kafalari karistirmak icin olsa gerek cunku o sitenin de sahibinden sitesinden bir farki yok; herkes
uye olup ilan acabiliyor ve ilanlarda verilen bilgiler ilan sahibinin sorumlulugunda olup dogrulugu teyit edilmis bilgiler degil.

Ayrica yeni ilanda da gitar “Orijinal Fender Custom Shop Texas Special manyetiklere” sahip denmeye devam edilmiş. Bu da yanlış bilgi çünkü gitarda fabrika cikisli olarak gelen manyetikler degil bunlar. Gitarin orijinal manyetikleri CS Texas Special set ile değiştirilmiş olabilir; bu sekildeyse acik acik belirtilmesi gerekir.

NOT: Ilandaki Z0156468 seri no'lu gitarin butun spec'leri bir onceki mesajimda mevcut:

134823 eklentisini görüntüle
Küfürbaz @fjc
Yahu adam birşeyi gizlediğimiz yok inatla hala neden uğraşıyorsun. Gel buluşalım diyorum sana, beraber çözelim şunu yanaşmıyorsun... gitarın modeli ile alakalı özel mesaj atıyorum oturup tartısalım diye cevap yazmıyorsun. Amacın ifşalık durum yaratmaktan başka birşey değil. İlan açıklamasında detayı yazdım. Sana attığım görsellerde ortada. Ayrıca geçmiş sayfalardaki pickup wiring işlemine bakarsan orjinal lehim olduklrınıda çok rahat anlarsın.
Ayrıca bana fsr american standard strat model ismiyle aynı gitardan bulabilirmisin? Bulursan söz değiştireceğim.

İnan 20 tane fotoğraf ekleme şansım olsa iç dış tüm detay fotoğraflarını eklerim. Olayı kızıştırmaya çalışıyorsun... Alıcı olarak gelen herkese elimdeki tüm detay fotoğrafları paylaşıyorum en ufak vuruklarına kadar. İsmi cismi adı şanı belli olmayan tipler gelmiş doğruluk tastaklıyor.

Bu ilana şüpheli deyip dememek konusunda kararsız kaldım. Fiyat olarak abartı değil, gitar da gerçek vb. ama şu gitar net olarak sap kırığı yaşamış ve tamir görmüş (tamir de fotolardan fena durmuyor). Belki doğrudan sorulunca ilan sahibi bunu söylüyordur ama ilanda bunun açıkça yazılması gerekirdi.

Gibson SG Special - Koleksiyonluk - Sınırlı sayıda inlay - En Uygun Gibson Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 678894833
Radarımdaki gitarlar arasında bu gitar da vardı. Sap kırığını nasıl anladınız? Ben fotoğraflardan anlayamamıştım.

Fotoğraflardaki seri numarasına göre gitar 2006 üretimi. Haliyle 0 olması da imkansız. Haliyle gitar sahte.

Gitarı görmemekle birlikte satıcı şahısla iletişime de geçmedim usa dan 0 km Gibson Les Paul Custom Zakk Wylde 12.500 TL ye çok acayip geldi.

4. fotografta headstock ve sapin scarf joint seklinde birbirine birlestirildigi gozukuyor; Gibson Les Paul'lerde bu sekilde birlestirme yapilmiyor.
Gitar sahte.
Gitar çin maliyım diye bağırıyor. Hem scarf jointten kendini ele veriyor hem genel görünüm hem fiyat hem de seri numarası ile kendini ele veriyor. Peki bunu şikayet edemez miyiz, dolandırıcılık bu resmen

Sikayet edebiliriz sahibinden uzerinden. Birkac sikayet gelirse sanirim dikkate aliyorlar onun icin hepimiz sikayet edelim...
Ben sikayet ettim simdi sahibinden'de.

Ben de dun sikayet ettim ama burdan onlarca kisinin sikayet ettigi bir ilana aylarca dokunulmadi ve eleman buyuk ihtimalle ilani kendi kaldirdi yeter artik bu kadar dolandirdigim deyip. Sahibinden.com duyarsiz bir site.Isleyis cok yavas.Basit bir ilana onay vermeleri bazen 24 saat surebiliyor.Ilana onay sistemi sanirim dunyada tek bu sitede var. Dikkat ettikleri tek sey ilanda meme ve got resimleri gorunmesin ve kufur olmasin.Bunlara digital bir cozum bulmak yerine 5-6 kisiye ayda 3000 TL maas verip butun ilanlari tek tek manuel onaylattiriyorlar.

Böyle bir şey yapmak mümkün mü? Herhangi bir distribütör mağaza aracılığıyla bir modeli başka bir fabrikanın üretim bandında yaptırmak ve seri nosu falan olmaması bana garip geldi. İşi bilen ya da bilgi sahibi olan birileri açıklayabilir mi?

Gitarı görmemekle birlikte satıcı şahısla iletişime de geçmedim usa dan 0 km Gibson Les Paul Custom Zakk Wylde 12.500 TL ye çok acayip geldi.
hicbir yerine bakmaya bile gerek yok, gitarin fiyati amerika'da bile $5000 dolar.

Geri