Şüpheli Ilanlar

ali'de başarılı çakmalar var onlardan alıp burada da biraz daha işlem yapmış olabilir üstüne, manyetik hardware filan değiştirdin mi de baya baya yutturursun gitarı. seri no sorgulama artık çöp çünkü çinliler birebir aynı özellikli seri no bulabiliyor. sap gövde birleşim yeri, seri no fontları, fret işçiliği filan açıkları onlar da olmasa 40 yıllık fender gitar kullanan adamı bile kandırırlar sesine bakıp denemeden aldıysa.

şimdi hatırladım crackle finishli bir gitar hoşuma gitmişti sırf renginden dolayı alacaktım sonra ilanı bulamadım mı ne oldu letgo'da idi bu gitar.

kafasında fender logosu yoktu tabi ki. 400-600 tl bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. 90'lardan kalma kore bir gitarın gövdesini kullanmış maison olabilir. gofret gövde de çıkabiilir gövde vintage sap aliexpress gibi duruyor. Bunu kimse almaz zaten bu haliyle ama yine de yazayım dedim.

Hayır öyle de bir fiyat koymuş ki alıcı iyice şüphelenip almasın. Paralel evrenler teorisini açıklığa kavuşturan ilanlar bunlar. Adam kendine bir dünya yaratmış o evrende yaşıyor oynuyor kendi evreninin nuri bilge ceylan'ı olmuş. esp'nin, Çin'de fabrikası var spatula gibi headstocklu kirk hammett 2 Karlofça Antlaşması Serisi gitarı çıkarmış filan. Neighborhood'dur yani sap gövde ile komşulukdur 5 çayına davet ederler birbirini filan.

Bu arkadaşın bir tane de 2007 Deluxe tele ilanı vardı kaldırmış, umarım kimse satın almamıştır.
Cihangir'de buluştuk geçen gün gayet iyi iş çıkarmışlar ama yine de bariz belliydi gitarın sahte olduğu.
Dikkat ederseniz fotoğraflarda özellikle jak girişinin ve fretlerin yandan göründüğü açılar bulunmuyor yoksa bariz belli olacak.
Deluxe telecasterdaki eşik gerçekten korkunç bir vaziyetteydi hiç zımparalanmamış bir şekilde dikdörtgen blok olarak duruyordu,
ayrıca hardcase içindeki broşürler de internetten yazıcı ile çıkarılmış, fontları birbirini tutmayan ve piksel piksel logolar vardı.
Kısacası arkadaşlar dikkatli olun, özellikle kar hırsı ile davranmayın, aceleye gelmeyin sonra sonucu üzücü olabiliyor.

Bahsettiginiz 2007 Deluxe tele'yi bilemeyecegim ama buraya ilistirdiginiz Elite tele'de siritan bir detay yok. Fotograflardaki bircok detaydan bu gitarin gercek bir Fender oldugunu soyleyebilirim. Bu benim fikrim ama elimden onlarca Fender tele ve strat gecmis biri olarak soyluyorum. Seri numarasinin fontundan tutun, Fender decal'inin tipine ve konumuna, string tree'nin sekline, gitarin rengine, manyetiklere, kopruye, aski pinine kadar her detay olmasi gerektigi gibi. Bence.

Bahsettiginiz 2007 Deluxe tele'yi bilemeyecegim ama buraya ilistirdiginiz Elite tele'de siritan bir detay yok. Fotograflardaki bircok detaydan bu gitarin gercek bir Fender oldugunu soyleyebilirim. Bu benim fikrim ama elimden onlarca Fender tele ve strat gecmis biri olarak soyluyorum. Seri numarasinin fontundan tutun, Fender decal'inin tipine ve konumuna, string tree'nin sekline, gitarin rengine, manyetiklere, kopruye, aski pinine kadar her detay olmasi gerektigi gibi. Bence.

buna orijinal mi diyorsunuz yani ? bana seri no kısmı decal oynaması var gibi geldi ama ?

şunun gibi Fender Limited Edition Parallel Universe Series Elite Nashville Telecaster HSS Antique Cherry Burst 2018 | The Zombie Guitar Company | Reverb seri no fontu da daha değişik olması lazım. Ya da şu: Fender American Elite Telecaster Butterscotch Blonde - Maple Elektro Gitar 7. resim aynısının rosewood tuşeli olanı. seri no yerleşim yeri daha yatay ve fontu değişik. bu elite'e geçince her sene dediğim yerler de değişiyor gerçi ama başka 2018 elite'lere bakın oldukça fark var.

Son düzenleme:
Elite tele tamamen orijinal Fender. Arkadaşın bahsettiği sahte gitarin bu ilan sahibinin başka bir ilanı olduğunu anladim ben.

Bu arkadaşın bir tane de 2007 Deluxe tele ilanı vardı kaldırmış, umarım kimse satın almamıştır.
Cihangir'de buluştuk geçen gün gayet iyi iş çıkarmışlar ama yine de bariz belliydi gitarın sahte olduğu.
Dikkat ederseniz fotoğraflarda özellikle jak girişinin ve fretlerin yandan göründüğü açılar bulunmuyor yoksa bariz belli olacak.
Deluxe telecasterdaki eşik gerçekten korkunç bir vaziyetteydi hiç zımparalanmamış bir şekilde dikdörtgen blok olarak duruyordu,
ayrıca hardcase içindeki broşürler de internetten yazıcı ile çıkarılmış, fontları birbirini tutmayan ve piksel piksel logolar vardı.
Kısacası arkadaşlar dikkatli olun, özellikle kar hırsı ile davranmayın, aceleye gelmeyin sonra sonucu üzücü olabiliyor.
Arkadasin "Dikkat ederseniz fotoğraflarda özellikle jak girişinin ve fretlerin yandan göründüğü açılar bulunmuyor yoksa bariz belli olacak. "
cumlesinden dolayi bu gitara da supheli ilan olarak gordugunu anladim ben.

anladım tam olarak decal de değil de baskı-print demek istemiştim aslında tam türkçe bir karşılığı da yok. mydukkan linkinin 7. fotoğraftaki ebony fretboard'lu(üsteki mesajda rosewood demişim pardon) seri no fontu daha ince ve seri no locking turner'sa paralel ve daha aşağıda 8 fotoğraf'a da bakın, seri no daha aşağıda ve burguların oluşturduğu çizgiye paralel. Fender gurusu değilim son 5-6 yıldır da takip edemiyorum yeni serileri ama benim için şüpheli ilanlar kategorisinde bu gitar. En azından kendi hesabıma, araştırmadan hemen almam, orijinal de olabilir ama benim şüphem var.

anladım tam olarak decal de değil de baskı-print demek istemiştim aslında tam türkçe bir karşılığı da yok. mydukkan linkinin 7. fotoğraftaki ebony fretboard'lu(üsteki mesajda rosewood demişim pardon) seri no fontu daha ince ve seri no locking turner'sa paralel ve daha aşağıda 8 fotoğraf'a da bakın, seri no daha aşağıda ve burguların oluşturduğu çizgiye paralel. Fender gurusu değilim son 5-6 yıldır da takip edemiyorum yeni serileri ama benim için şüpheli ilanlar kategorisinde bu gitar. En azından kendi hesabıma, araştırmadan hemen almam, orijinal de olabilir ama benim şüphem var.
Gonderdiginiz Mydukkan'in fotolarina bakarsaniz "CORONA, CA" olani da "CORONA, CALIFORNIA" olani da var. Yazinin koyulugu ve konumu vb. biraz farkli. Sizin de belirttiginiz gibi farkli yazilar kullanildi seri numaralarinda bu yillarda. Ama her ikisi de legit.

7. fotoğraftaki seri no, 2018 yapımı diğerleri değil-2017 yapımı ama yine de seri no yerleşimleri hep aynı daha aşağıda ve burgulara paralel yerleştirilmiş(bazıları tam pararlel de değil gerçi, hafif açılı..) yani örnek olsun diye yazdım diğerlerini.

7. fotodaki "US18092588" seri no burgulara (ya da headstock'un duz kenarina diyelim) paralel degil (bence ilandaki seri no gibi biraz asagiya egimli)... Fotografi buyuterek baktiniz mi?

Ben ilandaki gitarin butun ozelliklerine bir butun olarak bakarak gercek bir Fender Elite oldugunu degerlendiriyorum.

Geri