Şüpheli Ilanlar

Böyle bir Telecaster Deluxe serisi bilmiyorum? 72 kesinlikle değil çünkü Bullet Truss rod girişi olması lazım.Sapın altında olmaz ve 22 perdede olamaz.Saddle lar 80-90 lar tipi deluxe saddle belki değişmiştir bilemem.Ayrıca gövde arkasında Strat gibi Contour kesimide olmaz.Birde 2 knob var gitar ne alaka.Ya modifiye edilmiş yada bilemedim nedir bu gitar:) Orj Fender olabilir ama 72 Tele deluxe değil.

Orjinallikten falan anlamam ama hikaye güzel, böyle mişli muşlu olunca direkt sieee yapıyorum. Zaten hardcase için 1 hafta beklediyse adam 😁

Ya fiyata dikkat etmemiştim, şimdi baktım. Vay ki vay.

dolar.jpg

Üşenmedim girdim Warmoth sitesine.

govde.jpg

sap.jpg

pkgrd.jpg

Hadi gövde için boyasıydı (yaz 100 dölar), burgusuydu, köprüsüydü (verdim 200 dölar, zengin işi diyelim). Manyetik de en iyisi olsun? Creamery wide range set. Hadi o da 300 dolar. Elektronikler? 50 dolar?

210+317+38+100+200+300+50=1215
Bunların hepsi ABD'den gelmeyecek ama olsun, gümrüğe %30
1215X1,30=1579,5
kargoya da 150 dolar yazıyorum ok?
1579,5+150=1729,5
Etti.
Diyelim ki kendin toplamak istemedin, "luthier"e verdin. Ona da 100 dolar yazdım, gönlüm zengin.
1829,5.
Hardcase için sadece 1209,97 dolar kalıyor.
Çok aramadımn itiraf edeyim ama şurada benzeri var? Yani gümrüğü kargosu o da diyelim 500 dolar yazdı. Hani abartarak gidiyoruz ya? Kalan 700 küsür dolarla da karınıza hediye alın, çocuğun okul taksidini falan ödeyin, ne diyeyim. La havle.

Ya fiyata dikkat etmemiştim, şimdi baktım. Vay ki vay.

154451 eklentisini görüntüle
Üşenmedim girdim Warmoth sitesine.

154452 eklentisini görüntüle
154453 eklentisini görüntüle
154454 eklentisini görüntüle

Hadi gövde için boyasıydı (yaz 100 dölar), burgusuydu, köprüsüydü (verdim 200 dölar, zengin işi diyelim). Manyetik de en iyisi olsun? Creamery wide range set. Hadi o da 300 dolar. Elektronikler? 50 dolar?

210+317+38+100+200+300+50=1215
Bunların hepsi ABD'den gelmeyecek ama olsun, gümrüğe %30
1215X1,30=1579,5
kargoya da 150 dolar yazıyorum ok?
1579,5+150=1729,5
Etti.
Diyelim ki kendin toplamak istemedin, "luthier"e verdin. Ona da 100 dolar yazdım, gönlüm zengin.
1829,5.
Hardcase için sadece 1209,97 dolar kalıyor.
Çok aramadımn itiraf edeyim ama şurada benzeri var? Yani gümrüğü kargosu o da diyelim 500 dolar yazdı. Hani abartarak gidiyoruz ya? Kalan 700 küsür dolarla da karınıza hediye alın, çocuğun okul taksidini falan ödeyin, ne diyeyim. La havle.
arkadaşım emek var emek, emeğe saygınız olsun biraz adam bir hafta Ameriğalarda beklemiş sadece valiz çanta için cık cık cık

Böyle bir Les Paul gördünüz mü hemde Custom....:)) Ben Double cut dışında 24 perde Les Paul üretildiğini duymadım.Inlay ler Les Paul supreme modeli gibi ama kalitesiz ve Tuhaf.Klavye ağacı kalitesiz çöp ağaçlardan gibi.Sap gövde birleşimi Yekpare olan model var ama böyle bir birleşimde olamaz.Custom Shop demiş ama birde 58'-60' s LES PAUL TRADITIONAL DESERT BURST demiş kafası karışık.Zaten logo ve gitar Sap üstündeki Custom Sedefler bağırıyor ben çakmayım diye.Yanılıyor muyum sizce?

Böyle bir Les Paul gördünüz mü hemde Custom....:)) Ben Double cut dışında 24 perde Les Paul üretildiğini duymadım.Inlay ler Les Paul supreme modeli gibi ama kalitesiz ve Tuhaf.Klavye ağacı kalitesiz çöp ağaçlardan gibi.Sap gövde birleşimi Yekpare olan model var ama böyle bir birleşimde olamaz.Custom Shop demiş ama birde 58'-60' s LES PAUL TRADITIONAL DESERT BURST demiş kafası karışık.Zaten logo ve gitar Sap üstündeki Custom Sedefler bağırıyor ben çakmayım diye.Yanılıyor muyum sizce?
Daha önce konuşulmuştu bu gitar. Forumdan biri adı üstünde custom gitar diye savunuyordu. Gitarın her tarafı ofsayt.

Yenisi 5-6 bin tl
Ama bu modifiyeliymiş ne olduğu belli olmasada:)))
8 bin verecek var mı ?

Şüphesi nedir ben bilemedim ama ABARTI olduğu kesin.
Modifiyesi sanırım camlar filmli alçaltılmış şasi yumuşak süspansiyon kalın jant abart egzos olsa gerek :)

Yakın zamanda bir elektro gitar alacağım için derin araştırmalara girdim. Bir süredir almayı çok istediğim, ilanını da aşağıda belirttiğim gitara denk geldim.

Schecter C-1 Elektro Gitar (Apocalypse Red Reign) - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 1033594068

Büyüsüne kapıldığım için ilk etapta görememiştim ancak sonradan fark ettim ki klavye üzerinde çizgi çizgi renk değişimleri var. Çizik midir, kimsayal bir madde ile temas sonucu mu öyle oldu yoksa farklı bir klavye mi takıldı bilemem. Bilmediğim için de ilan sahibine bilgisi olup olmadığını sordum zira ilan detayında belirtilmemiş ve ilk mesajında gitarın sıfırdan farksız olduğunu söylemişti. Cevabı sadece ağacın deseni oldu. Abanoz klavye ve ağaç deseni... Söz konusu kişi bir studyonun sahibi olduğu için az çok bilgisi vardır diye düşünüyorum. Amacım ilan sahibine çamur atmak, linç etmek vb değil. Almadım gitti zaten. Şüphe uyandırdığı için gitara yeni başlayacak ve ikinci el gitar alacak arkadaşlar adına konuya dikkat çekmek istedim.

Geri