Şüpheli Ilanlar

'Forum Meydanı' forumunda devastator tarafından 20 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Mustafa Güleryüz bugün benim wah ilanına da aynı tip mesajları attı, müzik firmalarının bayisiymiş güya, pedala karşılık ne teklif ettiğini sorduğumda bayisi olduğu Doreden zuhalden vs. ürün seçebileceğimi söyledi. Her gün yenisi türüyor bunların.
   
 2. 504334301 ilan numaralı sahibinden deki 100 wat blackstar id tvp kafa ve kabin 800 tl fiyat şüpheli geldi. Gerçekse inanılmaz uygun.
   
 3. Ağır çakma zaten hiçbir Fender de neckplate ile sap arasında plastik parça yok seri no çok kalım yanlış yerde sap rengi çok dengesiz saddle lar öyle olamaz fiyattan da belli sadece replica yazmamış yoksa kendisi de biliyor ki o fiyatı istiyor
   
 4. Zaten meksika ya da usa değil demiş, eli varmadı yazmaya herhal :yawn:
   
 5. 7r7

  7r7

  • Mustafa güleryüz
   Mrb müzik aletleri alım-satım işi yapıyorum başka yada değişik bi müzik aleti ile taks düşünür müsünüz
   21 Ekim 2017
   01:30
  • ramazan ümit kayol
   olabilir, teklifiniz nedir
   21 Ekim 2017
   01:31
  • Mustafa güleryüz
   Ürünlerimize bayiliğini yaptığım muzikaletleri . Com zuhal senkop dore firmalarına bakabilirsiniz
  • BU SEFERDE BEN GÖRÜLDÜ BIRAKMIŞIM :D :D:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
   
  masterofpuppets bunu beğendi.
 6. Aynı diyaloğu bende yaşadım :)
   
 7.  
 8. canım kardeşim ben Mustafa Güleryüz 43 yaşındayım 25 yıldan fazla müzik aleteri işi yapıyorum aynı zamanda eskişehir de 16 yaşından beri profesynel olarak sahne alan gitarist ve vokalim bunun yanında da müzik mağazam var saygın bir esnafım ileriki aylrda bi dükkan daha açmayı planlıyorum sahibinden . com da da 10 yıldır üyeliğim mevcut muzikaletleri. com zuhal senkop ve dore ile yıllardır çalışmaktayım işim gereği internetden müzik aletleri alıp satıyorum teklifler veriyorum işim bu beni dolandıcı yalancı gibi göstermeniz hiç etik değil bu durumu düzelten bi mesaj yazmadığınız takdirde hakkınızda yasal işlem başlatıcamı bildirim
   
 9. Sayın Akrep26 yada Mustafa Güleryüz, düşüncelerimi ifade ettiğim yazıda bahsettiğiniz tarzda bir ibare yok. Burası başlıktan da anlaşılacağı üzere alım satım işlemlerinde duyulan şüphelerin tartışıldığı bir forum. Benim ilanıma muğlak ifadelerle ve ünlü birtakım firmaların isimlerini kullanarak mesaj atma hakkını kendinizde bulmanız normal iken, neden benim ve diğer kullanıcıların bundan şüphe duyması anormal olsun?
  Bence eğer gerçekten bu işin ticareti ile uğraşıyorsanız daha kurumsal ve güven veren ifadeler kullanmalısınız.
  E-ticarete ilişkin mevzuat hükümleri açısından durumunuzu da merak ediyorum. Bu konuda çokça düzenleme mevcut. Vergisel boyutu konusunda girişimleriniz varmı acaba?
   
  Son düzenleme: 3 Ocak 2018
 10. canım kardeşim ben Mustafa Güleryüz 43 yaşındayım 25 yıldan fazla müzik aleteri işi yapıyorum aynı zamanda eskişehir de 16 yaşından beri profesynel olarak sahne alan gitarist ve vokalim bunun yanında da müzik mağazam var saygın bir esnafım ileriki aylrda bi dükkan daha açmayı planlıyorum sahibinden . com da da 10 yıldır üyeliğim mevcut muzikaletleri. com zuhal senkop ve dore ile yıllardır çalışmaktayım işim gereği internetden müzik aletleri alıp satıyorum teklifler veriyorum işim bu beni dolandıcı yalancı gibi göstermeniz hiç etik değil bu durumu düzelten bi mesaj yazmadığınız takdirde hakkınızda yasal işlem başlatıcamı bildirim
   
 11. 7r7

  7r7

  Merhabalar. Benim postumda sadece 2li konuşma var. Copy paste yanlış oldu sanırım :D
   
 12.  
 13. Bu arada artık kişinin kim olduğu ve kendini ifade etme şansı bulunduğu için yukarıdaki ifadedeki şüphelerimin ortadan kalktığını, olayın münferit takas teklifine dönüştüğünü belirtirim. Bu şekilde bu forum bir işe yarıyor sayın akrep26.
   
  akrep26, Grundar ve 7r7 bunu beğendi.
 14. daha ne yapayım türkiyenin 4 büyük kurumsal şirketinin ismini yazıyorum bundan daha güven veren başka bi şey olamaz dedğim gibi bundan sonra bilip bilmeden yazı yazanlr hakında her türlü yasal işlem başlatıcam benim bir ismim saygın bi sanatçı kimliğim ve esnafllığım var
   
 15. Mesela arkadaş yukarıda yazmış takas teklifinden sonra bana yanıt vermiyor diye. Bu tür şeylere önem gösterseniz -bence-daha iyi olur.
   
 16. :D görünce gülesim geldi. E-ticaret vergilendirilmesi tez konum. Kanun belirttiği şekilde fiziki şekilde iş merkezi ya da temsilciliği bulunan kurumlar vergi mükellefidir. Yanı fiziki, bildiğin masalı sandalyeli yoksa vergilendirilemezsiniz. Çünkü vergi sadece kanun ile alınabilir. Aliexpress, twitter Vergi ödemeyen bazı kurumlar arasında.
  Mustafa bey sahibinden üzerinden şahsi adına yaptığı işlemler ile vergi mükellefi olamaz. Görünce yapıştırayım dedim :D
   
 17. Sahibinden. Com gibi mecralar işyeri sayılarak şahıslar için gerçek usulde vergilendirme yapılıyor. Zaten bir dukkanim var bir tane daha açacağım deniyor, mükellefiyet mevcut anlamı da çıkıyor. İban üzerinden yaptığınız ve ticari oldugu kanıtlanan transferler dayanak gösterilerek çok güzel şekilde mükellefiyet açılır. Bence konuya çok teorik yaklaşmışsınız ve ve pratik uygulama hakkında zerre kadar bilginiz de yok. Gelir idaresi nezdinde şahısların e ticaretini tespit ederek gerekli işlemleri tespit eden bir birim hali hazırda mevcut. Görünce yapıştırıcı tarziniz akademik olgunluğunuzla birleşince gerçekten ülkedeki akademik hayata ayna tutuyor.
   
 18. Akademisyen değilim sadece esprili söylemek istemiştim. Öte yandan şahsına ait işlemler dedim. Siz işi gelir vergisi boyutunda ele almışsınız. Gelir vergisi kısmında vuk kaynak teoremini kullanır ve elektronik ortamda kişilerin yaptığı ticaretin tespit edilmesi mümkün değildir. Basında benim esas kastım kdv idi ama madem gv ele aldınız olayı özetle tartışalım.
  Öncellikle gelir idaresinde böyle bir birimin varlığından haberim yoktu. Mutlu oldum fakat bu birimin amacının yeni çıkacak app store satışında ki kdv kaybının tespit edilmesinde kullanılacağını tahmin ediyorum. Onun haricinde sahibinden.com'da vergilendirmeye başta bahsettiğim şeyi açarak anlatmak istiyorum.
  Amerika şafi artış kuramını benimsemiştir. Yanı gelir kişinin harcamasını arttıracak her şeydir. Amerika bu ticareti vergilendirirken biz sadece kanunda yazan ticaretleri vergilendirebiliriz. Neden mı? Her iki ülkede gv'de beyan usulünü uyguluyor. Fakat amerikada beyannamenizde harcamalarinizida yazmanız gerekli. Bu da bir otokontrol mekanizması oluşturuyor. Harcamalarının ile gelirleriniz orantılı olmalı. Turkiyede gitar aldığınıza dair bir beyanname vermezsiniz. Çünkü biz bununla ilgilenmiyoruz. (Uygulayamadigimiz için) Sonuç olarak normal şartlarda gitarı sattigimda vergisini ödemiyorum çünkü onuda beyan etmiyorum.
  Burada ki örneğimizde başta dediğim gibi şahsi adına yaptığı faaliyetler vergilendirilemez. Işletmesi adına yapması gerekiyor. Çünkü tespiti çok zor. Çok zor olduğunu nasıl anlayabiliriz? Burada belki 10larca kez gitar alım satımı yapmış kişiler vardır. GIB'den hiç yazı ellerine ulaştı mı? Hiç vergi ödemeleri gerekti mı? Sadece işletme bünyesinde beyan edilirse vergilendirilecek bir faaliyettir.
  Aynı zamanda benim dükkanıma internet üzerinden alışveriş yapmam e ticarete tam olarak girmez. Yanı sahibinden ilan açıyorum, aynı şehirdeki kişi görüyor ve alıyor. Burada sahibinden sadece aracılık etmiş oluyor gibi. Bunu çok uzun anlatmam gerek biraz üşenmedim değil. Ama başta dediğim gibi şahsi adına yaptığı işlemler farklı dükkânla farklı.
  Insanları aşağılar şeklinde konuşmaktan vazgecmenizi öneririm.
   
  Son düzenleme: 3 Ocak 2018
 19. Tutmayınca genelde espri yada şaka oluyor. Bir önceki mesajı birkaç kez okuyup ondan sonra başkalarına üslûp konusunda tavsiye verin bence.
   
  7r7 bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş