Şüpheli Ilanlar

İlanlar çok uygun fiyatlara ama fotoğrafların hepsi alıntı bu ay üye olmuş, ad soyad şüpheli. Bir de dolandırıcılardan alışık olduğumuz "Dolar uçmuş gitmiş herkes krediyle geçinirken müzik fazla lüks benim için." tarzı bir ajitasyon eklemiş açıklamaya ne gerek var. Aynı zamanda İstanbul içi deneyerek alabilirsiniz diyerek güven vermiş. (Şehir dışındayım, taşındım vs. muhabbeti yaparsa %100 dolandırıcı)

Satıcıdan ürünün fotoğraf ve videosunu istemeli ve hatta İstanbul içindeyseniz gidip denemeli.

İlanlar çok uygun fiyatlara ama fotoğrafların hepsi alıntı bu ay üye olmuş, ad soyad şüpheli. Bir de dolandırıcılardan alışık olduğumuz "Dolar uçmuş gitmiş herkes krediyle geçinirken müzik fazla lüks benim için." tarzı bir ajitasyon eklemiş açıklamaya ne gerek var. Aynı zamanda İstanbul içi deneyerek alabilirsiniz diyerek güven vermiş. (Şehir dışındayım, taşındım vs. muhabbeti yaparsa %100 dolandırıcı)

Satıcıdan ürünün fotoğraf ve videosunu istemeli ve hatta İstanbul içindeyseniz gidip denemeli.

7F5ACCB8-9FD3-45DF-8B2E-EA0AE2423F8C.jpeg

Millet cidden işsiz demek ki. Enstrüman ya da ekipman alım satımlarında dolandırıcılık bir yana, bilmeyen adama ederinden fazlası fiyatına satış yapmak bile miğdemi bulandırıyor.

123.JPG

Daha önce bahsedildi mi konuda bilmiyorum. Bu gibi durumlarda fikir olması açısından söyleyeyim sahibinden'in web yazılımı ne yazık ki fotoğrafı direk google'da aratmaya izin vermiyor.
Onun için fotoğrafa sağ tıklayıp "incele"ye tıkladıktan sonra sağ köşede böyle bir ekran açılıyor, burada sonu .jpg ile biten pembe ile üstünü çizdiğim fotoğrafın linkini kopyalayıp yeni sekmede açtığınızda fotoğrafın yüksek çözünürlüklü halini açmış oluyorsunuz.
Sonrasında ona sağ tıklayıp "Google içinde resim ara" ya tıkladığınız da o fotoğrafı google'da arama yapmış oluyorsunuz ve aynı fotoğrafın hangi sitelerde yüklü olduğunu, hangi siteden alıntı olduğunu bulabiliyorsunuz.
Tabi bazen alıntı olduğundan emin olsanız bile google fotoğrafı bulamayabiliyor ya da ona benzer farklı fotoğraflar bulabiliyor. Yine de bunu bilmek 2. el alışveriş yapan herkesin faydasına olabilir.
1234.JPG

Geri