Şüpheli Ilanlar

Aynı satıcının bu pedalıyla da ilgileniyorum bu arada. İki pedaldan birisini alacağım. Yukarıda bahsettiğim durum aynen bu pedal için de geçerliymiş.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...zik-muzik-aletleri-jim-dunlop-322044514/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...zik-muzik-aletleri-jim-dunlop-322044514/detay

Bu ilanda sıkıntı var mıdır sizce. Açıklama çok az geldi. Bi sorun çıkar mı ?

:)

Onda suç yok ki sahibinden neden yayınlıypr anlamak mümkün değil ayrıca adam aynı isim ve soy isimle açıyor ilanı.

Sahibinden ilan onayı verirken sahte olup olmamasını vs. araştırmıyor ki. Şikayet edilmiş bir kullanıcı, tekrar belli bir süre sonra yine aynı ilana çıkabiliyor. Bunun nedeni, şikayetlerin sadece dolandırıcılık gibi sebeplerden değil, kişi ile anlaşıp daha sonra anlaşma günü satış yapmaması gibi veya hakaret-vari üslupla konuşması gibi sebeplerden de veriliyor olması. O yüzden, yine topluca şikayet etmekte fayda var... 10 ila 20 civarı aynı türden şikayet gelirse, inceleme sonrası ilan kapatılıyor.

Adamın mesleği bu galiba .
Diğer başlıkta yazılmıştı daha önce yazılmıştı ancak belirtmekte fayda var. İnternetten kişi olarak arattığınızda kamera satışı ile ilgili olarak benzer yöntemle kendisinin yapmış olduğu bir dolandırma vakası söz konusu. Tabiidir ki aralarındaki konuyu bilemeyiz ancak bunlar şüphe uyandıran göstergeler.

Arkadaşlar bugün sahibidnen üzerinden başıma bi olay geldi. Satıştaki ilanım için kişi amfinin detaylı fotoğraflarını istedi. Whatsapp üzerinden gönderdim. Bikaç saat sonra benim gönderdiğim fotoğraflar ile az kullanılmıştır diye ilan açmış kendisi. Emniyete şikayette bulundum. Dikkat edin...

Ad Soyad : Osman Koç
Telefon Numarası : 0541 562 0171 ve 0534 771 93 70

d8XGq4.png

5LYQRR.png

Son düzenleme:
Arkadaşlar bugün sahibidnen üzerinden başıma bi olay geldi. Satıştaki ilanım için kişi amfinin detaylı fotoğraflarını istedi. Whatsapp üzerinden gönderdim. Bikaç saat sonra benim gönderdiğim fotoğraflar ile az kullanılmıştır diye ilan açmış kendisi. Emniyete şikayette bulundum. Dikkat edin...

Ad Soyad : Osman Koç
Telefon Numarası : 0541 562 0171 ve 0534 771 93 70

d8XGq4.png

5LYQRR.png
Şiir gibi plan :) siz amfiyi kaça satıyorsunuz bu arada

Belki ikisini alıp amfiyi satacaktır, şimdiden alıcı arıyordur. Yaşamadığım şey değil Ankara'da takasladığım pedalımı 3-4 gün sonra 3. bir kişi tarafından izmirden(şehir dışıydı ama emin olamadım) satışta gördüm bu forumda.

Yine de çok güvenmemek lazım, sahibinden burası kadar iyi niyetli insanların gezindiği bir ortam değil.

Geri