İstasyon

Grup elemanlarından can,cem ve şinasi'yi yakından tanırım, iyi adamlardır has adamlardır ve mesleklerinde bırakın ankarayı türkiyede sayılabilecek az insanlar arasındalar tabi benim anlayışıma göre yolları açık olsun:)

Asiyan tesekkur ederiz cok ugrastırıyoruz senı ... arkadaslar yapıcı ve yıkıcı :) kotu veya ıyı elestırılerınız ıcın hepınıze tesekkur ederım bunlar ve bu tur elestırıler bızım fark edemedıgımız ama vakıt gecmeden duzelmemız gereken seyler.
insanlarin dostlarinin olmasi bır grubun dost kazanması onemlı..
tekrar tesekkurler...

cemtuncer demiş ki:
Asiyan tesekkur ederiz cok ugrastırıyoruz senı ... arkadaslar yapıcı ve yıkıcı :) kotu veya ıyı elestırılerınız ıcın hepınıze tesekkur ederım bunlar ve bu tur elestırıler bızım fark edemedıgımız ama vakıt gecmeden duzelmemız gereken seyler.
insanlarin dostlarinin olmasi bır grubun dost kazanması onemlı..
tekrar tesekkurler...

Canımsın, hepinizi çok seviyorum................

Arkadaşlar; Bara ne için gidiyorsunuz? müzik dinlemeye değil mi peki sizce grupların sürekli aynı parçayı söylemesinden bıkmadık mı sizce? Pazar günü İstasyon un başına gelen bir olaydan bahsedeyim, Kavel programdaydı, grup programa başladı, parçaları söylüyor gayette güzel cover lamışlar parçaları ve farklı parçalar söylüyorlar albümlerinden parçalar söylüyorlardı, o sırada yan masalardan birinden "mavi duvar" isteği geldi ya arkadaşlar hala bıkmadık mı mavi duvarlardan uçaklardan yeter arık, tamam bu parçalarda çok iyi ama o kadar çok söyleniyor ki artık kusacağız, neden farklı ve iyi yapılan şeyleri dinlemek varken sürekli aynı şeyler istenir hiç anlamıyorum, gerçekten çok ilginç ya çokkkkk. Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.

Valla sevgili arkadaşım aşiyan bu konuda ne denirse densin, maalesefki değişmiyor... İnsanlarımız maalesefki hep bi 'geçmişe saplantı' halinde... Alışmak sevmekten daha zor...Aslında dinleyicide haklı alışmış hep aynı parçaların istenip dinlenmesine e farklı bir yapıda grup benzer mekanlarda sahne alınca e haliyle 'dumur' oluyorlar....

Zaten vokal arkadaşımız "isteğiniz var mı?" diye sorup da, "mavi duvar" sözcüğünü duyduktan sonra ben koptum sonrasını hatırlamıyorum. :LOL:

"Alidesidero" çok güzel coverlamışlar farklı olmuş güzel..Bi kere kendi yorumları var içinde...Şinasi'nin vokalistliğide ayrı bi önem kazanmış tabii ;) Her ne kdr parçayı İSTASYON'dan 1-2 kez dinleme fırsatım olup da sonu hep okunarak bitsede... :D ben beğendim....

Yönetici Uyarısı:Mesajınız yönetici tarafından düzeltilmiştir. "V" yerine "W" kullanmayınız. Forum kurallarını okuyunuz.

Yanlız şuda bi gerçek, her ne kadar da repertuarın sağlam olsada,hitap ettiğin bişi var bi kitle ve bu kitleninde bazı beklentileri var...

İnsanlara, kişi veya kişilere bişiler sunuyo olmanın zorlukları var... İnsanlarımızın çoğu ki bu özellikle 'bar' tarzındaki yerlere insanlar gerçekten müzik için geliyo diyemeyeceğim( :cry: ), gelen mutlaka var ama insanlarımızın bir çoğu enstürüman ya da grupu dinlemek.... bilmiyorum :?: :idea: :?:

Haa bazen grup gerçekten başarılı oluyor fakat ortam ve düzel buna müsait olmuyor.Kaliteli müzik yapabilmek için en önemli etkenlerden bazılarıda ses düzeni, saund vs.vs... Yani bu iş sadece gruba bakmıyor.... "3 kuruşa 5 köfte" yemek isteyen çoookk... :idea:

Bu tip formlarda insanlar, evet grubu ya da grup elemanlarını değerlendirmeye alıyorlar ama mekan içerisindeki düzenide göz önünde bulundururlarsa viraneden :arrow: saraya nasıl dönüştüğü sanıyorum daha net anlaşılır....

Grup kurmak çok zor olsa gerek, bi çok müzisyen bir araya gelip birlikte bişeyler yapmaya başlıyorlar, hepsinin zevki farklı mantığı farklı kişilikleri farklı, zaman zaman başarılı olunamasa da öyle gruplar çıkıyor ki ortaya senelerdir grup bilinci koruyup birlikte hareket edebiliyorlar,ama hem türkiye de hem de yabancı ülkelerde ki birçok grupta eleman değişiklikleri veya grupta dağılmalar yaşanıyor, ben bu tip durumlara çok üzülüyorum çünkü o grubu biz grup olarak seviyoruz hepsini çalma tarzına, farklı kişiliğine gruba kattıklarına alışıyoruz, kopmalar olduğu zaman garip bir burukluk yaşanıyor içimizden sanki yakın bi dostumuzdan ayrılmışız sevgilimiz bizi terketiş cinsinden bi burukluk, ama şunu da çok iyi biliyoruz ki hayat bi şekilde devam ediyor ve gidenlerin yeri bir şekilde doluyor, o gidiyor bi başkası geliyor, ama sonuçta üzücü işte:((((( .............

Acı olaylar, olmasada olur hatta olmasa daha iyi olur ama maalesef hayattaki birçok şey gibi böyle olaylarda oluyor...

Önemli olan aslında, bu tip değişimlerde (Ayrılış-dahil olma vs.) kötü-olumsuz olmaması... Evet içimizi maalesefki burkuyor, üzülüyoruz ama verilen değerler asla bitmiyor... Belkide daha bi anlamlaşıyor... Gruba ya da insanlara kazandırdıkları ile her zaman grupta ve kalbimizde var oluyorlar bence...

Grupta artık olmayacak olsada ayrılanlar, kalbimizdeki değerini hep koruyor. Yaşananlar anı olarak hep bir yerlerde gizli kalıyor...

Dedim ya; Paylaşımlar güzeldir, değerleri ile anlamlaşır.. Verilen değer-sevgi-saygı hep seninle olmasını muhakkak sağlayacaktır....

Bir sitede kavel rock bar ve istasyon için yazılan bir yazıyı buraya taşımak istedim, kesinlikle katılıyorum,
"Ben kavel bar yetkililerine ne yapmaya çalıştıklarını sormak istiyorum, önce türkü bar sonra rock bar, şuan da da sadece hafta sonu müzik yapılıyor, iyi gruplarınız vardı neden onlardan vazgeçipte sadece hafta sonları müzik yapılıyor, bence İstasyon u çıkarmanız profesyonelceydi ama onların programlarından vazgeçmek büyük kayıp, tahminimce barı yeterince dolduramadıkları için böyle bişey yapıldı ama onlara da hak vermek gerektiğini düşünüyorum, bu grup yaklaşık 5 senedir bar programı yapmayan bir grup ve bu grup cover grubu değil albümleri olan kendi müziklerini yapan bir grup müşterinin buna alışması için süre vermek gerekiyordu bence sanırım sadece 2 hafta çıktılar ve sonrasında program yapmadılar, yani bu bence gerçekten çok üzücü profesyonel bir grubu barında program yapmaya davet eden bir işletmenin zaten bunun farkında olması gerekiyor, bu grup diğer cover gruplarında olduğu gibi -ki onlar senelerdir program yapıyorlar- hemen barı doldurması beklenilmemeliydi, onlara bir mümdet şans vermek gerekiyordu, müşterinin İstasyon a ve parçalarına İstasyon un da müşteriye tekrar alışması için. neyse ben kavel e bundan sonraki planları için başarılar diliyorum, ama bu yönetimle de çok başarılı olabileceklerini de sanmıyorum. herkese kolay gelsin."

Bossanova demiş ki:
duydugum kadari ile bassci cem ayrilmis gruptan dogrumudur ?
Evet Cem grup'tan ayrıldı, kendisine yeni çizdiği yolda başarılar ve mutluluklar diliyoruz.
Gruplar içinde bu tip ayrılmalar olabiliyor, yeni arkadaşlar katılabiliyor, İstasyon da bunlardan birini yaşadı, yeni arkadaşımızla yolumuza devam ediyoruz...

Geri