Vücudumuzdaki İşlevsiz Oldukları Düşünülen Organlar

ellerim doluyken ayak parmakalrıyla kapıyı açabiliyorum ve birkaç iş dah yapabiliyorum biraz uğraşırsanız ayak parmakalrınızla neler yapabileceğinize şaşırırsınız

ayağımdaki en küçük parmağım benim 1ayıma oldu yaa...evde telefona koşarken dolaba takıldı ve ben rahat 2metre uçtum ayağım geride :LOL: :LOL: ve sonra alçıya alındı felaketti yane bayaa bi işlevi varmış :LOL:

kapıyı şu büyük parmakla ve yanındakinin arasına sıkıştırarak açıyorsun ama.ben en ufagından bahsediyorum diğerlerinin eklemi falan var ama o çok çelimsiz yahu:)

buzz sakal şekil yapmak açısından çok işlevli deyince aklıma geldi,bu kıl yün sayılmıyor galiba körelen organlar arasında.sahiden işlevleri ne ki?ya da acaba uzamaları durabilir mi bir gün?

evrim sürecinde kılların giderek azaldığını bir süre sonra da yok olacağını duymuştum
ya bazı kılların işlevi var mesela burun kılları havayı süzüyor ama koldaki bacaktaki kıl ne işe yarıyor bilmiyorum(ya da biliyorum ergenlik çağında erkekler birbirne gösterirek hava atıyorlar bak benim bacaklarım ne kadar kıllı diye :D ) mesela saçlar için başımıza güneş geçmesini engelliyor ya da soğuktan kotuyor diyebiliriz

tabii ya!burun kılları!bunu nasıl düşünemedim :D saçlar konusunda katılmıyorum.hayvanlar gibi kışın artıp yazın azalmıyor saçlarımız.onların kontrolü bizde yani.bence öyle bir işlevleri yok.bacak kılı konusunda kızlar ne yapsın? :D gerçi kızlar da övünebilirlerdi yıllar önce kendini bilmez birileri kızların cillop olmaları gerektiğini,kıllarını almayanları o andan itibaren kimsenin beğenmeyeceğini,ayıplayacaklarını,kendilerini suçlu hissetmelerini sağlayacaklarını söylemeseydi,bunu dayatmasalardı..aahh efkar bastı ulan..kızlar almayın kıllarınızı..

abi sen naptın ya dur olur mu öyle kıllı bir bacağa sahip kız mı çok kötü yav hayır olmaz öyle şey olamaz düşüncesi bile kötü

herşey kafanın içinde rocky..kıllı bir kız bacağının sana kötü gelmesi tamamen psikolojik..ağda icat edilmeseydi şu anda ne güzel kızlar böyle bir saçmalığa zorunlu bırakılmayacaklardı..etraf kıllı kıllı kızlarla kaynayacaktı..ve sen bunun iğrenç bir şey olduğunu düşünmeyecektin..çünkü kendi bacağındaki kıllar kızlarınkinin on katı olduğundan dikkatini bile çekmeyeceklerdi.. :)
bu ikiyüzlülük bence.kızların hiç kılları yokmuş gibi davranması,erkeklerin kendilerini kızların aslında tüysüz yaratıklar olduğuna inandırmaları..o çevrenizde gördüğünüz pürüzsüz bacaklar ağda günlerinden önce bambaşka bir görüntüye bürünür arkadaşlar :twisted: ve bu yalan bir parça ağda yardımıyla hep sürdürülür..herkes gerçeğin farkında değilmiş gibi davranmaya devam eder..

:LOL: :LOL: ya ama hakkatten oyle...kızlar bacaklarında kaşlarında artık herneyse tüğ kıl bitmemiş gibi davranıyolar kimsede onların karşısına çıkıp sen kıllısın demiyo :LOL: :LOL: saçmaladım bole bişi zaten olmazda ne bilem ya aslında bence baya komik kızlar neden kaş alırsa bu değişik ya tabiiki şekil verdirip daha güzel görünmesi içindeeee aslında geçip karşılarına diyeceen kızım biz biliyoz senin kaşın bole şekilli değil yolma şu kılları die :) çok uzattım anlatabildimmi ki acaba......

Vücudda en gereksiz 20 lik dişleridir sadece acı yaparr çıkarken birde ağrı birde çektirince dikiş atarlar ... Ben yaşadım ordan biliyorum :D

Gereksiz organ yoktur ki.Zaten gereksiz olan organlarımız körelir.Bu körelme öyle bir 10 -20 yılda olmaz.20 bin 30 bin hatta daha uzun süreli bir evrim sürecinden bahsediyoruz biz.Vucudumuzda ki herşeyin bizim için büyük bir önemi vardır.Alakasız bir kıyaslama olacak ama,kedinin bıyığını gereksiz bulanlar olabilir fakat,o ufacık bıyık kuyruğu ile birlikte kedinin denge organıdır.Şuan en gereksiz organ bence dişler.Gereğinden fazla sertler.Ki zatenden bu kadar yumuşak gıdalarla beslendiğimiz sürece dişlerimiz git gide küçülecek.Eğer yemeğimizi çiğ olarak yeseydik bu gün kocaman bir çene ve sipsivri dişlere sahip olurduk

HalukOzgur demiş ki:
Yıllar önce bu başıma gelmişti. Lise 1 e kadar Amerikanın taaa Asyanın en doğusundaki yani dünyanın en ucundaki ülkeye neden saldırdığını hep merak etmiştim. Ta ki lise 1 de elime bir küre alıp inceliyene kadar :D

:D :D :D

ya koptum ya :D :D

Paylaşımlar için teşekkürler...

Geri