Teoman

Ne yazık ki Teoman'ın son albümde eskisi kadar başarılı olduğunu söyleyemem. Son rock festivalindeki konserde feci detone oldu. Sert olsun demiş ama kendisinin bile yorumlayamayacağı sertlikte olmuş. Herkes çıkarıyor diye albüm çıkarmış... aceleye gerek yoktu bence

aYNaLI-SuCuK demiş ki:
popülerleşmek için rock tarzındaki parçalarını (Örnek:rüzgar gülü) remixleterek rock müziğine leke sürmüş bi şarkıcı!!

remix olayının popülerleşmek için olduğunu sanmıyorum.zaten remixleri şarkılarının normal hallerinin onda biri kadar ilgi görmüyor ki.niye yapıldıkları meçhul.anlamsız bence de.sadece istanbul da sonbahar ın remix i akıcı ve hoştu.

bu arada teomanın son albümü ilk iki albümüyle beraber en
iyi üç albümünden biri bence.bugün ve gökdelenler de en iyi on şarkısı içine girer bana kalırsa.son albümün en önemli özelliği de doğallığa çok önem verilmesi.nefes alış verişler,ağız şapırdatmalar,yorgun vokaller,klipte şık gözükeyim çabası bulunmaması.......çok yerinde bir albüm olmuş bence.

teoman kızdırmaya devam ediyor kendisine sinir olan erkekleri...bir röportajında ki cevabına bayıldım.

-bir takım erkekler çok sinir oluyor size.

-onlar benle yarıştıklarını sanıyorlar ama bu saçma sapan bir şey.onlarla aynı yerde değiliz.ben başka bir şeyin derdindeyim,onlarsa sıradan ölümlü...

(bu sıradan ölümlü tanımlaması çok vurucu olmuş.kimi sitelerde bu cevabı ciddiye alıp hala teomanı kötülemeye çalışanlar var ya,hakkaten izlemesi epey zevkli,komik ötesi bir şey oluyor.)

ben yillardir turkce muzik dinlemem sevmem cunku turkce rock bile banba basit gelir buda benim zevkim ama kac yildir ne zaman dogumgunum olsa butun gun Teoman-Paramparca sarkisi mirildanirim...

carolgerber demiş ki:
noSurprises demiş ki:
en güzel hikayem-parti favorilerim..çok depresif...en sert teoman albümü...yine de konser adamı değil teoman...adamdan nefret etmemek istiyosanız,konserine gitmeyin derim...

yo bence konserleri de çok zevkli ve başarılı.en azından benim gittiklerim öyle oldu.kötü performansları da oluyor tabi.mesela rockistanbul da öyleymiş.ama teoman konser adamı değil demek,teomanın 20 yıllık müzik hayatı düşünülürse çok yanlış bir yorum.adamın müzik yaşamının büyük kısmını konserler,bar solistliği kapsıyor ki bunlarda da gayet başarılı.ortaçgille beraber çıkartacakları konser albümü ise teomanın canlı sesi kötü fasa fisolarını ortadan kaldıracak nitelikte olacağı kesin bir albüm.ki kayıtlar başarılıysa sesinin ve performansının normal albümlerden daha iyi olabileceğini söyleyebilirim bu albümde.
geçmişine lafım yok..barfly'la bu konuma gelmiş adam...ayyaş çıkıyor konserlere...bilinen şarkıların çoğunda-yağmur&gemiler..vs- seyircide mikrofon..

tuborg modern rock festivali performansının tamamını izleyemedim ama "düşünme" diye böğürdüğü kısım -ki zamparanın ölümü en sevdiğim teoman şarkısıdır- olaya son noktayı koydu ve teoman'dan soğumaya başladım... dedem de çok kızdı böyle korkunç şeyleri ona dinlettiğim için...

madden_da_third demiş ki:
duş ne yaa?? duş yaptım yıkandım falan mı??
bu aşk
bizi nereye kadar savurursa
o kadar acıtacak canımızı
ama olsun
daldır elini göğsüme
al kalbimi
bul damarımı , bas ilacı
dindir acımı
çok mutluyum
şu anda ellerim
vücudunda
umurumda değil artık dünya
son defaymış gibi kaybederken
kendimi
en ucuz şaraplarda
sırılsıklam
vücudunda
eğildim
öptüm dudaklarından
saç telin vücudumdan küvete
aktığında
içindeyim
içimdesin , anladım
aşk kanımda
kasıklarımda
güneşteyim
arıyor balmumum
sapır sapır dökük
kanatlarım
aksın bacaklarından
oluk oluk
milyonlarca
doğmayacak çocuklarım

Sence nasıl madden_da_third sıkı sözler di mi?? :D

bence eski albümleri iyiydi tabii ama sanırım yavaş yavaş değişmesi gerektiğini düşündü..duş güzel parça adam içini dökmüş işte fena mı? :D
ama güzel bir gün'ün klibi berbat bence..

Geri