Teoman

carolgerber :bu haklı mücadelende seni destekliyorum.
Teomanın büyüklüğünü tartışmaya gerek bile yok ama bi iki satır birşey yazmalıyım.Sessiz kalmak kabullenmektir...

Hersene ödülleri toplamasından tutun da,her kasetinin aynı rakamlarda satıyor olması ,konserlerinde aynı kalabalık aynı coşku,soudtrack konusunda "hadi TEOMAN bizim film içinde bir sarkı söyle " gibi kapış kapış gitmesi ,Hatta ve hatta (en önemlisi de)toplumsal sorunlara karşı duyarlı olması onun iyi bir sanatçı olduğuna kanıttır.
Şöyle ki Teoman d.Bakırda binlerce insana (nevroz öncesi) bedava şarkı söylemiş .Bazı siyasi örgütlenmelerin gecelerinde yine karşılıksız kendini sunmuştur.
Sahnede sigara veya her hangi bir madde kullanıyor olması ne anlama gelebilir ki?Saygı Sigara veya İçkiyle mi ölçülür.Hangi devirde yaşıyoruz.Bu Osmanlı zihniyetinden kurtulun artık.
Kısacası Teoman ı böyle kabullenmelisiniz.O aykırı,O bu ülke standartlarını biraz aşmış(işte o yüzden çekilemiyor)birisi.yani O tam bir rock çı.Kabullenemeyip de TEOMAN forumunda onu gereksiz yere eleştirenler hiç kendini yormasın.O nu seven seviyor zaten...

ben bu herifin sözlerini çok seviyorum ya.
çok iyi söz yazıyor bence.
teoman tartışmasına girmeye hiç niyetim yoktu ama yukarıdaki cümleler dikkatimi çekti son anda.
ödülleri topluyor mu? KralTV'nin ödüllerinden bahsediyorsan, komik, başka da birşey diyemem. yok benim bilmediğim başka ödüller varsa, bilemem.
konserlerinin çok kalabalık olması çok iyi olduğunu göstermez ki, Mahsun Kırmızıgül konserleri de çok kalabalık...
Toplumsal sorunlara karşı nerde nasıl bir duyarlılık yapmış onu da hiç duymadım.
Aykırı ve gerçek bir rockçı??? hahahaha! gerçek rakçı nasıl olunuyor ya bana bi anlatsana ben de gerçek rakçı olmak istiyorum.
sonra aykırılık? ne aykırılığı? Teoman sadece popüler kültür içerisinde aykırı olabilir, başka da bir aykırılığı olamaz. çünkü popüler kültürde aykırılık da iyi bir tüketim malzemesidir. ona kalırsa Tarkan da aykırı... o da sıradışı... ??? ama popüler aykırılık işte bu önemli, bu ayrımı koyabilmek gerek.
Teoman severek dinlerim ama yukarıda yazılanların hiçbirine katılmıyorum.

merhabalar!!

Saykopogo:
"ben bu herifin sözlerini çok seviyorum ya.
çok iyi söz yazıyor bence.
teoman tartışmasına girmeye hiç niyetim yoktu ama yukarıdaki cümleler dikkatimi çekti son anda.
ödülleri topluyor mu? KralTV'nin ödüllerinden bahsediyorsan, komik, başka da birşey diyemem. yok benim bilmediğim başka ödüller varsa, bilemem.
konserlerinin çok kalabalık olması çok iyi olduğunu göstermez ki, Mahsun Kırmızıgül konserleri de çok kalabalık...
Toplumsal sorunlara karşı nerde nasıl bir duyarlılık yapmış onu da hiç duymadım.
Aykırı ve gerçek bir rockçı??? hahahaha! gerçek rakçı nasıl olunuyor ya bana bi anlatsana ben de gerçek rakçı olmak istiyorum.
sonra aykırılık? ne aykırılığı? Teoman sadece popüler kültür içerisinde aykırı olabilir, başka da bir aykırılığı olamaz. çünkü popüler kültürde aykırılık da iyi bir tüketim malzemesidir. ona kalırsa Tarkan da aykırı... o da sıradışı... ??? ama popüler aykırılık işte bu önemli, bu ayrımı koyabilmek gerek.
Teoman severek dinlerim ama yukarıda yazılanların hiçbirine katılmıyorum." demişsin

İnan düşündüklerimin aynısını burada aktarmışsın.. :LOL: :LOL: :LOL:
Kimsenin temonı başkalarına kötülemek gibi bir amacı yok seven sever sevmeyen sevmez ben düşüncelerimi belirttim kimeyi bağlamaz sadece ve sadece beni bağlar ;)

Tarkan ın da albümleri belirli ölçüde satıyor malesef teomaında bu teomanın iyi işler yaptıgını göstermezki hele aldığı o değerli kral tv ödüllerine hiç girmiyorum söylenecek söz yok ortada :D ..

Eğer shnede sigara içmek (ki bu dinleyiciyte saygısızlıktır bence) aykırılıksa Sigara üreticileri demekki aykırı oğlu aykırı..

İnsanlar bir şeye bağlanıyorsa (ben bunada saygı duyuyorum sözüm yok) neden bağlandıklarını bağlandıkları o şahsın buna değip değmediğini hiç düşünyorlarmı?? Körü körüne bağlılık cahil insanların işidir!

Eğerki teoman pop veya başka bir kültürün içinde yer edindiğini idda etseydiniz hiç bir söz bulamaz size hak verirdim eğer ki teomanın "rock" çı oldugunu idda ederseniz sadece gülerim çünkü o taraklarda bezi yok ;)

gereksiz yere tartışıp duruyoruz.blues01 örneğin yavuz çetinden bahsediyorsun.onun teomanla birlikte müzik yaptığını biliyor musun peki.müzik birlikteliğini bırak,yakın arkadaş olduklarını.aynı dönemin,aynı kişilerin arasından geldiklerini.sen takmışsın teomana,o boktan o kadar.teomanda en az yavuz çetin,cem karaca,fikret kızılok kadar değerli biri.benim için öyle en azından daha ötesi var mı bunun.

ödül ve aykırılık meselesine gelince..müzik
otoriteleri tarafından ilk albümünün yılın albümü seçilmesi,roll dergisi tarafından ikinci albümünün yılın albümü seçilmesi,cumhuriyet gazatesince "O"klibinin en iyi klip seçilmesi,kelebek ödülünü alması heralde teomanın gurur duyabileceği ödüller.kral tv ödülleri pek önemli olmasa gerek onun içinde.aklıma gelmişken ilk roxy müzik yarışmasında da kazandığı birincilik ödülü de önemlidir heralde.

aykırılıktan anladığımız farklı olabilir ama teoman benim için sıradışı biri.son dönemde ki popülerliği ise bunu kısıtlayıcı olduğu gibi aslında etkilemiyorda.benim şu anda röportajlarını takip ettiğim,bunlarda etkileyici yorumlarını bulduğum ender insanlardan biri.teoman inişleriyle,çıkışlarıyla,doğrularıyla,hatalarıyla,içtenliğiyle,sahteliğiyle benim için ayrı birisi.neye değip ne ye değmediğini de çok iyi bilirim.

blues01 son olarak teomanın sigara içmesini bol bol eleştirirken,kurt cobain,janis joplin,jimi hendrix,jim morrison,yavuz çetin ve onlarca kişinin içtiklerini ve yahut kullandıklarını madur görmek bir çelişki bence.sence değilse sorun değil.

carolgerber demiş ki:
gereksiz yere tartışıp duruyoruz.blues01 örneğin yavuz çetinden bahsediyorsun.onun teomanla birlikte müzik yaptığını biliyor musun peki.müzik birlikteliğini bırak,yakın arkadaş olduklarını.aynı dönemin,aynı kişilerin arasından geldiklerini.sen takmışsın teomana,o boktan o kadar.teomanda en az yavuz çetin,cem karaca,fikret kızılok kadar değerli biri.benim için öyle en azından daha ötesi var mı bunun.

ödül ve aykırılık meselesine gelince..müzik
otoriteleri tarafından ilk albümünün yılın albümü seçilmesi,roll dergisi tarafından ikinci albümünün yılın albümü seçilmesi,cumhuriyet gazatesince "O"klibinin en iyi klip seçilmesi,kelebek ödülünü alması heralde teomanın gurur duyabileceği ödüller.kral tv ödülleri pek önemli olmasa gerek onun içinde.aklıma gelmişken ilk roxy müzik yarışmasında da kazandığı birincilik ödülü de önemlidir heralde.

aykırılıktan anladığımız farklı olabilir ama teoman benim için sıradışı biri.son dönemde ki popülerliği ise bunu kısıtlayıcı olduğu gibi aslında etkilemiyorda.benim şu anda röportajlarını takip ettiğim,bunlarda etkileyici yorumlarını bulduğum ender insanlardan biri.teoman inişleriyle,çıkışlarıyla,doğrularıyla,hatalarıyla,içtenliğiyle,sahteliğiyle benim için ayrı birisi.neye değip ne ye değmediğini de çok iyi bilirim.

blues01 son olarak teomanın sigara içmesini bol bol eleştirirken,kurt cobain,janis joplin,jimi hendrix,jim morrison,yavuz çetin ve onlarca kişinin içtiklerini ve yahut kullandıklarını madur görmek bir çelişki bence.sence değilse sorun değil.

yürekten katılıyorum.Burda haklı biri varsa carolberger dir.Ben galiba o kadar iyi belirtemedim.ama burda anlaşılmış
Ve sigara konusunda böyle komik biçimde düşünenlere bende çok gülüyorum.Sigaradan bu kadar korkmayın.:)
Sonuçta Teomanı seven ssevmeyenler diye mi gruplanma oldu anlayamadım ama öyle bişey var sa ben seven tarafındayım ve inadına KÖRÜ KÖRÜNE savunacağım.ama unuttum bi dakikaBlues 01 e göre bu cahillikmiş.Kendisi demekki ailesine veya başka hiçbir kişiye bağlı değil.Uzaylı yani .Aşık olmuyor .Bir akıma dahil değil .Yani yaşamıyor.Enteresan teoriler ya.... ..:)))))

merhabalar!!

donjuanonur : yazdıklarını okuyunca gülmekten kırıldım saol acayip güldürdün beni :D ..Ya ben nedemek istediğimi anlatamıyorum,yada karşımdaki insanların anlayamama gibi bir sorunları var asıl komik olan bu..

Şunu belirtmek zorundayım teomanı sevenler yada sevmeyenler diye bir gruplanma yok bu senin kuruntun dostum ;) .Ben kişisel düşüncelerimi belirtiyorum ama nedense karşımdaki insanlar bunu kişiselleştiriyor..Madem teoman ı söz söyletmeyecek kadar seviyorsunuz ,insanların da bu sebeple fikirlerine sygı duymuyorsunuz gidin Teoman ın koynuna girin..Bu dediklerimi yaptıktan sonra onu savunma lısın bence :LOL: ..

Ailemede hiç b ir konuda bağlı değilim aşık ta olmuyorum insanları tanımadan yargıda bulunma..

Teoman ın yaptıgı müzik ortadadır,kişiliğide eğer varsa :D muhalif tavrıda..insanlar herşeyin değerini veriryorlar mahalle karıları gibi laf yetiştirmek boşuna ;)

Carolberger : sürekli kendi düşüncelerini belirtmişsin dostum bende saygı duyuyorum sevebilirsin,ben sevmeyeceksin diye bir dayatmadfa yapmadım..sen düşüncelerini belirtiyorsun bende saygı duyuyorum ne kadar olaya objektif olarak yaklaşmasanda..

Yavuz ustayı ve bazı sanayçıların teomanla arkadaş olduklarını söylemişsin biliyorum hepsi (teoman biraz gerilerden gelsede) aynı jenerasyon un sanatçısı tamam ,ama toman ın yavuz çetin le arkadaş olması müziğini kaliteli kılmaz kendisinide üstün bir kişilik yapmaz..Teomanın benim gözümde undergraund piyasada yeri yoktur nitekim tüm gelişmelerde bunu gösteriyor..

Bu tartışmanın bu kadar kişiselleşip uzamasının tek sebebi bazı art niyetli arkadaşlarımızın olayı çarpıtıp,kişiselleştirmesiidir..herkes kendi düşüncesini belirtiyor ister kabul edilsin ister edilmesin herkes birbirine saygı duymak zorundadır.Teoman hakkında bir daha görüş belirtmeyeceğim bir kusurum olduysa herkesten özür dilerim

Saygılar..

neyse tartışmanın bittiğine sevindim.(anlaşamadığımız da anlaştık ya,tartışma bitmiştir)

bundan böyle umarım bu forumda teomanın müzikal geçmişi,yapacağı projeler;filmi,bülent ortaçgille beraber çıkaracağı konser albüm gibi asıl konuşulması gerenler konuşulur.insanlar birbirine teoman rockçımıymış,popçumuymuş,değerlimiymiş,değilmiymiş,akıllı mıymış,salakmıymış anlatmaya çalışmaz.bu konuda bir anlaşma olmayacağı çok açık.

son olarak blue01-sanırım teomanın müzik geçmişi senin sandığından çok eski.80 li yıllarda mirage isimli grupla isim yapar,sonrasında indians,blackrose,mavi sakal gibi gruplarda uzun süreli ya da kısa süreli yer alır.sonra da bildiğimiz solo kariyeri başlar.ayrıca bir çiçek yılı sonra,kent ozanları,değişim rüzgarları gibi senin underground olarak nitelendirebileceğin albümlerde yer alır.bugün popüler müzik içinde yer alması hiç bir şey değiştirmez.hem şu forumlarda tartışılan kimleri bu müzik dışında görebiliriz ki.

benim de bu konuda son söyleyeceğim şeyler bunlar.

merhabalar

Carolberger yazdıklarını bilmiyordum ama bir gerçek var oda o senin bahsini ettiğin undergraun kişiliğini devam ettirmediğidir..Ama haklısın gidip Yavuz usta gibi intiharmı etsin yada barışa rock ta siyasetmi yapsın? ;) ..

blues01 en baştaki filmle ilgili konuya dönersek sanırım film senin de ilgini çekebilir.bodrumda geçen 6 yıllık dönemi anlattığından belki yavuz çetin i de içerebilir film.(bilmiyorum belki de içermez)
zannedersem teoman ve yavuz çetin o dönmede bodrumda aynı yerde çıkıyorlardı.

teomanın mavi şarkısında ki

son bir kadeh dostlar için
artık aramızda olmayan
inşallah onlar da mutludurlar

dizelerinin gittiği bir isimde yavuz çetin.

teomanın yer aldığı indians grubunun gitaristi serdar öztop,değişim rüzgarları albümünün kurucusu ilhan irem,organizatörü güven erkin erkal.mirage grubundan sunay özgür,tanju eren (mavi sakal)..belki bu isimlerin ismini de duymuşsundur.

bugün teoman popüler,belki yaptığı müzikte özgürlüğünü kaybettiği şeyler yapmıştır ama bütün bunlar teomanın aşağılanmasına sebeb vermez.hep bunları anlatmaya çalışıyorum.adam zaten 30 yaşına kadar,söz gelimi yer altında müzik yapmış.bugün birilerinin çıkıp,onunla popçu diye alay etmesi,pek bir şey ifade etmez galiba.

merhabalar

carolberger tabiki sunay özgür ve tanju eren isimlerini duydum sunay özgür zaten bluebluesband grubunun üylerinden biriydi..

Ben teoman ı aşağılamıyorum beni yanlış anlamışsın,benim düşmanım değil sonuçta bu adam sadece onu7 şu an ki haliyle undergraund piyasanın içinde göremiyorum..

Ama sevgili carolberger bir gerçek varki nedersen de şu an herşeyi yozlaştırmış olan popçulardan hiç bir farkı yok teoman ın (şu an itibariyle)..

Saygılar..

hl_dave demiş ki:
muheahuae teoman?rock?
evet valla süper bir rocker ya teoman.
hastasıyım,ilah valla kendisi mhuaehuae.
Herifte zaten ses olmadığı için öle ciyak ciyak ötüo.
Hadi onu geçtim müziğinin rock müzikle,rock kültürüyle ne ilgisi var,demek ki rock nedir onu bilmiyoruz daha.
Yapmayın allah aşkına arkadaşlar!

ya tamam rockınızda,rock kültürünüzde sizin olsun.pes ettik biz.harika ve haklı olan sizsiniz.senin deyişinle mhuaehuae. (rock kültürü gülüşü olsa gerek-ben biraz uzağımda bu kültürle sizin lütfunuzda.)

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=120146

teomanın rock kültüründen uzaklaştığı,alakası olmadığı gibi eleştiriler yukarıda ki adreste ki gibi de yapılabilir.her ne kadar naim dilmener (başarılı bulduğum bir eleştirmen olmasa da)

hl_dave demiş ki:
muheahuae teoman?rock?
evet valla süper bir rocker ya teoman.
hastasıyım,ilah valla kendisi mhuaehuae.
Herifte zaten ses olmadığı için öle ciyak ciyak ötüo.
Hadi onu geçtim müziğinin rock müzikle,rock kültürüyle ne ilgisi var,demek ki rock nedir onu bilmiyoruz daha.
Yapmayın allah aşkına arkadaşlar!

böyle değil.

fanatik olmak,kör bakışlı olmak için nasıl olunmalıdır?kim bu başlıkta teoman 1 numara,ondan başka kimse yok gibi bir cümle kurmuş ki.ama birde olumsuz fikirde olanların yazılarına bakıyorum.şaşırıyorum sadece.aynı zamanda bu konuda eleştiren taraf yine onlar oluyor.tamam diyoruz,öyle,sizin dediğiniz gibi...hala bitmiyor.

merhabalar

carolgerber bunun sözle şunla bunla alakası yok.burda adam birşey yazmış ona cvp en yazdım yoksa teomanın canı cehenneme..

Bunca kanlı bıçaklı tartışma bir yana, Teoman'ın underground olma veya olamama, rocker olma veya olmama gibi bir endişesi bir derdi var mı acaba? İnsanları biryerlere koymaya amma meraklısınız.

Bir de o rock kültürünü anlayamamaktan bahseden arkadaş bir anlatsın da neymiş bu rock öğrenelim. Nasıl rock yapılıyor? Rocker olabilmek için ne yapmamız lazım? Hangi pedaldan almak lâzım? Nasıl şarkı yazmak lazım? Tişörtümüzün rengi ne olmalı? Harbi rocker olmak için ne kadar para kazanmamak gerekir? Ne kadar züğürt olmalıyız ki rocker olalım?

Hadi yaptım Allahaşkına, anlatın anlatın, bekliyorum.

Cidden...

arkadaşlaar teoman'ı ben açıkcası rock'cı olarak görmüyorum, zaten kendisi de tam rock'cı olarak tanımlamıyor. kral tv ödüllerinde haluk levent ile münakaşasında kendisi açıklamıştı... ama şu var ben teomanı hem sanatçı kişiliği hemde yaptıkları açısından çok çok beğenerek dinliyorum ne varki klasik olabilecek şarkılar üretemiyor son yıllarda, yalnız adam iyi söylüyor ya etkilemesini biliyor hayatta sıkılmadığım bir şarkıdır teoman yorumu ile gemiler defalarca dinleyebiliyorum arka arkaya.

Geri