Etkileyici Düşünceler ve Güzel Sözler

Öyle yıkma kendini,
Öyle mahzun, öyle garip...
Nerede olursan ol,
İçerde, dışarda, derste, sırada,
Yürü üstüne-üstüne,
Tükür yüzene celladın,
Fırsatçının, fesatçının, hayının...
Dayan kitap ile
Dayan iş ile.
Tırnak ile, diş ile,
Umut ile, sevda ile, düş ile.
Dayan rüsva etme beni.

ahmed arif

Neden hep mutluluğu çok uzaklarda ararız ? , belkide mutluluk çok yakınımızda biryerlerde fakat biz görmek istemiyoruz ..
Not : Bunu bir kıza söylemiştim en yakınındaki benmişim meğer haberim yokmuş :)

Melankolik denemelerim...

...yanlız bir yaz gününde tenime dokunur yakıcı güneş,
belki birazda ürperirim; düşünürüm ''neden bu kadar uzak neden insan kendine bu kadar yabancı?''.
huzur içinde bir sonraki sabahı görür gibiyim; yanlızım sonra yanlızlıgı nasıl tanımladıgım aklıma gelir birden.Acı çekmeye bu kadar bagımlı olmamın sebebi olarak kazımısım hafızama sonra içimden ''bunu hatırlamam neden bu kadar uzun sürdü'' die düşünmedn edemem.
Belki sadece kendim için yaşıyorum, kendi beynim içinde kurgular dünyamda oldukça yalın bir halde...
**MelancholiC**

...Bir şeyin parçası olmaktan korkmuyorum artık, dahada sever oldum birlikte hareket etmeyi ve ritm duygusuna kendimi kaptırmayı.Aslında artık mutlu olmaktan korkuyorum.Korkuyorum çünkü ardından getirecek hayalkırıklarını belkide hayatımın en mutlu anısı olmasından korkuyorum, sonrasından gelen kötü haberi kabul ederken. Haklısın biraz daha çaba sadece birazcık daha. Ama üzgünüm yardım edemiyecegm diyede korkuyorum; benligimi verdigim duygularım bana ihanet ederken pekde şaşkın oldugumu hatırlıyorum.Tepkisiz kalmak alışkanlık oldu, yüzüm bos bakar oldu artık. Ucuz laflarımı sadece kendim kurguladıgım için seviyorum çünkü bir tek onlar ihanet etmez benligime, küçük dostlarımdır onlar benim her ne kadar yanlız kalsam; onlar beni insan kavramının içinde kalmama yardımcı olurlar. Kulagımda duyar gibiyim içimdeki ses bana sesleniyor ''bırak artık herşey daha iyi olucak; nolur rahatla biraz ve yeni sonsuzluguna merhaba de!!''
Dışarı baktıgımda bunların yalan oldugunu o kadar da açık görüyorumki sadece tatlı yalanlar; avundugum için mutluyum...
**MelancholiC**

...Rüyama inanmamayı ögrendim bu sabah o kadar güzeldinki gerşekleşeceksin diye korkuyorum.
Artık hayallerimi yarıda kesip daha az düşünüyorum böle acımı azaltmak biraz daha kolay olacak belki; bilmiyorum. Bilmiyorum ne olacak, ne olmalı; isterdimki mutlu günümde bir fincan dolusu kahve içmeyi. Ne kadar özledim herkesten, karışıklıktan kaçıp huzurlu bi vakit geçirmeyi, güneş batımının kızıllıgında en sevdigim posteri incelemeyi. Herkes neden bu kadar katı ve acımasız olabiliyor anlamıyorum, oysaki filmlerdeki kötü adamlara benzer bi yanları yok. Bosvermiş halimle güneşin ısıttıgı asfaltı hissedebiliyorum. Serin bir agaç gölgesinde sen kitabını oku ben ise gündüz vakti dogan aya bakayım; kaybolup gidelim olurmu? Sadece bana bir şans ver degersiz fikirlerimi seninle paylasmak eglenceli olsa gerek; en azından ben böle düşünüyorum. Sonra bu evrende nasıl yer tuttugumuzu, nasıl tanımlandıgımızı anlatırım sana ilgini çekecegini düşünüyorum. Tanrım aklım nerde benim? Görmüyormusun neler sacmalıyorum karsında hiç olmazsa sen anlat ben dinleyeym belki o zman huzuruna kavusturum seni. Kafam oldugunca karışık biliyorum ama inan herşey senin için!...
**MelancholiC**

..............
ben,ben olmayacaktım ve sen geri döndüğünde ben olmayan benle karşılaşacaktın arasaydım seni eğer,sevgili.........
.
.
.
.
seninkinin nedenini tam olarak bilemem elbette;ama,benim yalnızlığım,onu anlatacak birileri olmadığından değil,korkularımın eseridir yalnızca...

Gameshot Electronic Magazine'den alıntı

Man Of Dilemma 'nın köşesi

Yazdıkça yazasım geliyor sevdiğim. Sen içimi yaktıkça yazasım geliyor. Her yangınımda sevesim geliyor seni. İzlerini aramak istiyor bedenim. Küllerini toplarcasına aşkımın... Yasağına takıldığım günleri ezesim geliyor. Uğrunda bir ceset bu benliğim. Sevdiğim bir sen görebildiğim... Kokunu duyup estiğim rüzgarlarla uçmaktı hayalim. Uzaklara hem de sevgilim. Seninle birlikte çok uzakla... Gidişleri anlamam gerekiyor nedense. Hüzünleri tatmak tek çare bazen. Kabullenmek sensizliği, sensizken aldığım nefesleri... Bastığım toprakta kalan izlerimsin oysa. Her an arkamdaki gölgemsin. Siluetin berrak sudaki yansımamda... Görünüyor hislerimin arasında ellerin. Sıcaklığın uzaklardaki şiirlerim sanki. Gözlerim boş bakıyor sensizliğe. Derdime devasın sen benim... Oysa senin gözlerin... Baktığı an bana yok olur elem. Keder duman olup tüter yüreğimden uzaklara. Sen varken yanımda... Kanımdayken sevgin, oluk oluk dolaşırken damarlarımda bir hoş olur içim. Sen en güzel zehirsin içtiğim. Panzehirin de yok. Tek çaresi sensin...
Özlediğim geçmişimsin kimi zaman. Ardına gizlediğim günahlarımla, sen bir aradasın. Baş başa... Sana hitap etmek öyle güzel ki. Sözlerimi sadece sana yöneltmek... Sorularımı sana sormak. Güzel sesinde cevapları dinlemek... Duyamadığımda haykırmak dünyaya. Şeytana karşı seninle savaşmak... Kötülüğe güzelliğinle baş kaldırmak... Yalnızca sana hitap etmek.
..

Kendisi çok gizemli bir yazar . Takip etmenizi öneririm. ;)

Gece çok iyi bir sorguçtur! Bütün sırlarımızı anlatırız ona ve biz insanlar bundan dolayıdırki saklanırız gecelere.

Hayatın %99'u risktir. Korkma! Düşün,Kararını ver ve adımını at. Ne yani kaza yapma ihtimali var diye arabaya binmeyelim mi? - Amcam.

Geri