Delay Ve Reverb Efekti Bir Arada

http://www.do-re.com.tr/urundetay.asp?id=7232&zoom-ms-50g-multi-stompbox-elektro-gitar-prosesoru

Geçen şans eseri gördüm DoRe'nin sitesinde gezerken. Şu an listemde en üst sırada. Stomp Box boyut, zilyon tane efekt. Akort aleti vs. USB bağlantısı da var. Prosesör sevmeyen bünyeme kendisini sevdirmeyi başardı. Fiyatı çok ucuz, DoRe zaten sana komşu sayılır abi, akşam bir git dene. Ben de ilk fırsatta gidip deneyeceğim aleti. Ton kalitesi nasıl çok merak ediyorum.

5-6 aydır muza'yı kullanıyorum.. Gayet iş görüyor. Sağlam, dip gürültüsü düşük ve düşük ayar seviyelerinde çoğu efekti sentetik gelmiyor bana. Açıkçası iki Boss pedal yerine bunu tercih ederim..

Sıkıntı olarak görebileceğim birkaç husus:

1- Enerjisi uzun süre kesildiğinde hafızadaki presetler siliniyor.
2- Ayarlar fazla hassas. Düşük seviyeli reverb ve delay ayarlamakta zorlanıyorum.
3- Ayar düğmeleri takılabiliyor. Bir knob'u çevirirken içindeki veya dışındaki de beraber dönebiliyor.
4- Modülasyonlu seçeneklerde hız ayarlanabilirdi.
5- Bir sürü işe yaramaz efekt modu var.

Geçen şans eseri gördüm DoRe'nin sitesinde gezerken. Şu an listemde en üst sırada. Stomp Box boyut, zilyon tane efekt. Akort aleti vs. USB bağlantısı da var. Prosesör sevmeyen bünyeme kendisini sevdirmeyi başardı. Fiyatı çok ucuz, DoRe zaten sana komşu sayılır abi, akşam bir git dene. Ben de ilk fırsatta gidip deneyeceğim aleti. Ton kalitesi nasıl çok merak ediyorum.

Aykan dediğin gibi galiba işlemcileri aynı G3'le. Eğer öyleyse efekt bakımından iş görür. Reverb, delay, flanger vs..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
http://www.do-re.com.tr/urundetay.asp?id=7232&zoom-ms-50g-multi-stompbox-elektro-gitar-prosesoru

aykanım daha sade bir şeyler arıyorum. delay ve reverb dışında bir şey olmasın , öyl eçok uzun delay sürleri olmasın v.s. ama yine de bu aleti doreye gidince deneyeceğim , deiğin gibi komşuyuz zaten :)

ikisinden de ikişer üçer aldığım sattığım oldu. hatta boss dd-3 en sevdiğim delay pedallarından biridir. ama maden yeni alacağım böyle bir şey olsun istiyorum. hatta çoğunu satıp bir esp strat alasım var :D

Çok beğendim bu planı, takdire şayan :)
Valla abi birde Boss RV-3 diye bir pedal var bir dönem kullandım ama uzun zamandır hiç göremedim ortalıkta (buralarda satılık) bulursan tavsiye ederim.

Boss modellerini ben beğenmiyorum, yıllarca Boss DD3, DD5, DD6 ve DD7 kullandım. Bu delay tonlarındaki aşırı yapay tınılar ve tondaki boğukluğun önüne geçemedim.

Sonunda bir tane TC Electronic - Nova Repeater aldım, rahat ettim. Ama tabi reverb'ü ampliden alıyorum.

MS Pozitron'da falan yok mu seçenek? Mustafa abi yapar bence, hatta hazır bile olabilir elinde.

Line6 Echopark, Trex Replica, Line6 DL4 var aklımda ama bunlarda aynı anda Reverb ve Delay açılabiliyor mu bilmiyorum.

Geri