Jackson ın Hindistan malı hikayeleri hakkında..

Cort' u denedim klavyesi sanki ne biliyim gövdeyle sanki uyumsuz geldi..Bilemıyorum sanki klavye içime sinmedi gibi..Ama yinede kararsızı siz ne önerirsiniz son durumda ? X-th mi randy mi ?

içine sinmediyse kesinlikle alma çünkü hep aklına takılır sonra "ulan iyimi ettik acaba.." diye :)

hem gerçekten başka bişeyler düşünmüyomusun, gitar alacak arkadaşlar hep saplanmış kalmışlar ibanez jackson cort.. abi yeni gitarlar giriyor piyasaya araştırın bakın biraz benim içine sıkıntı geldi artık aynı aletlerden bahsetmekten..

heralde 800-900$ civarı bişeyler bakıyosun, o aralıkta birsürü alternatif üretilebilir..

motif de bi peavey EVH duruyor niyeyse o gitarı her gördüğümde alıp kaçmak geliyor içimden :D ki ben warlock kullanırım o tarz aletlerdenne pek hazzetmem, ne lan ööle ufacık armut gibi bi gitar, ama çok güzel be abi.. :D

çok güzel parker lar var zuhalde biraz tuzlu olabilirler ama bi bak yinede..

yamaha'nın yeni rgx leri var çok fiyakalı duruyolar..

yazmayım kimse öğrenmesin bitek ben bileyim diye çok tuttum kendimi ama dayanamıcam :)
elimde bi cort x th alacak kadar para olsa ne cort alırım ne jackson( bu arada cortun bass ve elektrolarını jacksonun ps 4 ünü çok çaldım). giderim vileshome ' un dediği gibi ( ki kendisi gitarlar konusunda bilgilidir ve tutarlıdır) zuhale , inerim aşağıya parker p 42 alırım . özgün tasarım muhteşem kullanım. peşin fiyatı 750 usd diye hatırlıyorum. ama bir dene : işçilik öyle kullanılan malzeme öyle ergonomi öyle hepsi bir güzel . hayallerimde hep jackson vardı , param yetmediği için hep cort kullandım parkeri görüp denedikten sonra hepsi boş gelmeye başladı.

bugün tekrar denedim cort x-th yi :D yok yani klavyede elim kaymıyor ahahhah şaşırdım valla :) cort x2 dede böyle birşey vardı fretler çokmu büyük anlamadımki ellerim kaymıyo veya ağaçtanmı ? ne dersiniz :p

Daha önceki gitarının fretleri daha ince ise sana tuhaf gelmiş olabilir çünkü onun fretleri extra jumbo sanırım.

Fakat karar vermeden evvel aklındaki tüm seçenekleri dene bence. Mesela o Jackson ı mutlaka bir dene ki karşılaştırma imkanın olsun. İçine sinmeden birşey alma.

parker da iyidir adı geçmiş güzel gitar hoşuma gidiyor benim kenan doğuluda da var ondan idolüm kendisi puhahahahahha ama parker iyidir metale gidermi orası biraz tartışılır

tele modelini alırsan gitmez tabi :) şunu niye yapıyoruz anlamıyorum "xxx müziğe gidermi bu.." solid gövde gitarlar uygun manyetikle her tarza uyum sağlar kendi içinde, tabi daha sonra nüanslar başlar (ağaçların ton karakterleri v.s..)

bunun dışında kalanlar hollow body olanlardır onlarında olayı malum.. ;) isteyen ondan bile drive alabilir tabiki çok sert olmamak koşulu ile, zira epiphone sheraton + marshall ile çok güzel drive aldım ama yinede o tonla metallica çalmak tuhaf olur.. :D

bide unutmadan kenan doğulu bukadar dandik adamın istila ettiği piyasada, iyi isimlerden biridir.. ;)

vileshome demiş ki:
tele modelini alırsan gitmez tabi :) şunu niye yapıyoruz anlamıyorum "xxx müziğe gidermi bu.." solid gövde gitarlar uygun manyetikle her tarza uyum sağlar kendi içinde, tabi daha sonra nüanslar başlar (ağaçların ton karakterleri v.s..)

bunun dışında kalanlar hollow body olanlardır onlarında olayı malum.. ;) isteyen ondan bile drive alabilir tabiki çok sert olmamak koşulu ile, zira epiphone sheraton + marshall ile çok güzel drive aldım ama yinede o tonla metallica çalmak tuhaf olur.. :D

bide unutmadan kenan doğulu bukadar dandik adamın istila ettiği piyasada, iyi isimlerden biridir.. ;)
olay çalarkenki his bence vileshome,çünkü ben önce elime orta halli jacksonımı alıp ardından bir iyi bir ibanez hatta bc rich aldığım zaman ton beni tatmin etmiyor belki dinleyiciler için hiç fark olmaz ama çalarkenki hissiyat önemli benim için,sanırım herkes için öyledir onun için ben metal çalarken sadece jacksona güveniyorum,daha yumuşak blues rock,neo-class fln çalmak istersem squier bile yeterli benim için :)

Diğer bir bilgi Wintersun albüm kayıtlarında jari maenpaa tokai marka bir tele kullanmış sl-1'in yanında tonlar dinleyici için gayet güzel,yani kısacası bu şuna gidermi buna gider çalan insanın seçimine bağlı ben genel değerlendirmek istemiyorum

Şu extra olayını açarmısın biraz rastansaga , inan alışılabilecek birşeyse direk cort u alıcam , çunku ne biliyim denedim gitarı ellerim sanki boole zor hareket ediyor ..Bu arada devamlı caldıgım gitar ince fretli sanırım evet..

The_Tiamat demiş ki:
Şu extra olayını açarmısın biraz rastansaga , inan alışılabilecek birşeyse direk cort u alıcam , çunku ne biliyim denedim gitarı ellerim sanki boole zor hareket ediyor ..Bu arada devamlı caldıgım gitar ince fretli sanırım evet..

Demek istediğim fretleri çok kalındır ama bu aranan birşey. Çünkü ritim gitarda örneğin power akord basarken çok büyük kolaylık sağlar. Elin oraya buraya kaymaz, sabit kalır daha hızlı ve net geçişler yaparsın. Bu arada bahsettiğin Jackson RX10D modelinde de jumbo fretler var. O da sana aynı gelecektir. Bence sen bu jumbo fret olayına alış. Çünkü sana ilk başta yadırgatıcı gelse de aslında güzel bir olay. Bu arada Jackson da 22, Cort ta ise 24 perde var.

Başlığı görüp buraya kadar 3 sayfa okudum ama başlıkla ilgili bir iki satır bişey gördüm sadece.Lütfen bilen biri yazsın, nedir bu hindistan jacksonların artı ve eksileri.

ChatKing demiş ki:
Artısı olduğunu sanmıyorum.. Ama manyetiğinden boyasına kadar Amerikan Jacksonlar'ın elbette gerisinde kalırlar :)

Tabiki usa yla kıyaslamak bile komik olur.Ben artısı derken, fiyatları biraz daha ucuz oluyor.Bu ucuzluğa rağmen, jackson ın tonundan, ağacından ve işçiliğinden hiç mi nasibini almamış.Bunu sormak istedim.

abi bnde jackson warrior war bitane ama js30 warrior diil...ya ne bnde bilmiyorum aslında ne bilmiyorum js30 warrior diil cunku alette floytrose war js30 larda yok...ama aletten acaip memnunum agacı ii kjlawyesi gayet rahat teller cok yakın felan tek manyetikleri benm istediğimde daha kalın bi ton weriyor o kadar.. gitarı gorseniz bu hindistan olamaz dersiniz... ama arkasında sapında crafted in india yaziyo ama anlamadığım şey japonların seri numarası 97 we 96.lıyla başlar benimkininde 97.liyle başliyo ne iş anlamadım... yane sonuç olarak gitarı al eline çal biş dene...

Hmm sap Endonezya gövde Japon kombinasyon olmuş olabilir belki :?

Jackson'ın tonundan pek nasibini aldığını sanmıyorum ben.. Tavsiye edilmediğine göre bir bildikleri vardır :) Biraz beklersen benden daha bilgili birileri birşeyler yazar mutlaka :p Bu arada denemek en iyisi biskuwi_etu'ya katılıyorum :)

ulen gitarı biri kafasına gore topladı heral diye dusunuyom... abi laylaylomdan aldım sitesine bakiyorum benim gitardan yok abi...en yakın wrmg warrior ondada emg.ler war bnmkilerin ustunde jackson yaziyo... neese birisi kafasına gore topladı heralde :D bi seymour duncan taksam canawar olcak gitar :D

Geri