evil cats(punk rock/alternatif)-Ankara

sargozcu demiş ki:
sevgili kardeşim glasgowkiss;
gördüklerimi sen de görüyorsun, aynı samimiyet ile dile getiriyorsun ama hala eleştiri kabul edemez insanlarla karşı karşıyayız. İşin garip tarafı grup elemanlarından çok başka başka insanlar cevap yazıp savunuyorlar ve bilmiyorlar ki gerçek ikiyüzlüler onlar.

Ayrıca o davulcuyu izleyip pişman olacağımızı söyleyen infradark_drummer nickli arkadaşta kesin ya o kıza yazıyordur ya da davul dersi veriyordur ona.(adını bilmediğim için o diyorum kusura bakma)

umarım dediğin gibi olur infradark_drummer ve o davulcu arkadaş çaldığında insanlar zevkle oturup "müzik" dinler. Ama hala şahsi önerim; insanlara kaliteli soundlar sunana kadar ortalıkta olmasınlar ve gerçekten biyerlerde çalıp insanları eğlendirebilecek kıvama geldiklerinde( bunu sirk eğlencesi olarak değil, müziğe doyurmak olarak söylüyorum) gidip hep beraber izleyelim.

Diyeceklerim bu kadardır.
Bunu bir düşünürler umarım...

ilk olarak güzel sound elde etmek güzel ekipmana bakar şöle bi durum bir insan ekpiman alamıosa alamıodur...ama müzik yapmayı çalmayı seviodur...gökçe de ve ezgi de fenderler olsa ordaki davul yamaha zilleride sabian olsa sistemde sağlam olsa süper olur...nedjimada bi ara 3 gün süren bi konser serisi vardı eğer gelip izlediysen ordaki sistem kiralanmıştı öle bi sistem olsa nedjimanın kendine ait o zaman sound süper olur...ha evil cats in eksiği varmı var zamanla düzelicek şeyler ama eleştri burda eleştri yapmasını bilmeyen insanlar var....

bide şu davulcuya yazma olayı karşındaki insanı tanı ona göre konuş ben ona sadece yardım ediyorum benden istenilen bişeyi yapıyorum...yine diyorum konuşmalara dikkat :!: :!: :!: :!:

infradark_drummer demiş ki:
ilk olarak güzel sound elde etmek güzel ekipmana bakar şöle bi durum bir insan ekpiman alamıosa alamıodur...ama müzik yapmayı çalmayı seviodur...gökçe de ve ezgi de fenderler olsa ordaki davul yamaha zilleride sabian olsa sistemde sağlam olsa süper olur...nedjimada bi ara 3 gün süren bi konser serisi vardı eğer gelip izlediysen ordaki sistem kiralanmıştı öle bi sistem olsa nedjimanın kendine ait o zaman sound süper olur...ha evil cats in eksiği varmı var zamanla düzelicek şeyler ama eleştri burda eleştri yapmasını bilmeyen insanlar var....

bide şu davulcuya yazma olayı karşındaki insanı tanı ona göre konuş ben ona sadece yardım ediyorum benden istenilen bişeyi yapıyorum...yine diyorum konuşmalara dikkat :!: :!: :!: :!:

şimdi arkadaşım merhaba,
senin bu yazdığın yazıdan ben ne kadar ciddi bir müzisyen olduğunu anladım. Öncelikle müzikte ton konusunda öğrenmen gereken ilk şey, enstruman değil tuşedir. Buna örnek olarakta verebileceğim en net şey; squier stratocaster gitarı ile yıllar boyu sahnede insanları kendine hayran bırakmış YAVUZ ÇETİN dir. Ben sana peavey combo amfiye bağlanmış bir adet 57 yapımı strat versemde, eğer sen iyi bir müzisyen değilsen, afedersin eşşeğe semer bağlamaya döner bu iş. Anlatmak istediğim şudur ki, müzisyen insan çok kaliteli ekipmanlarla çalan değil, elindeki ile en iyisini yapmaya çalışandır. Bu konuda hiçbir dayanak bulamazsın ki zira bu grubu izlediğimde gördüğüm kadarıyla gitarist kişide aria marka bir gitar vardı. Gitardan ne kadar anlarsın bilmem ama piyasada bulunan başlangıç gitarları arasında en oturaklı tonu alabileceğin ve sapı en rahat olan gitarlardan biridir. Eğer bir insan pedalından kendine ton çekmeyi beceremiyor ise bu ekipmanın suçu değildir. Ayrıca davula gelince de, eğer bir şekilde o davulcu arkadaşa ders veriyorsan anlamış olmanı umardım ki anlamamışsın; davulun kötü olaması bir yere kadar kabul edilebilir olmasına karşın, 4-4lük bir ritimde bile metronom sorunları yaşayan bir insanla karşı karşıyayız. Yani zillere vurmasa da olur :))

ayrıca demem odur ki, konuşmanın sonuna ünlem katarak konuşmanı otoriter kılmaya çalışman çok basit ve gereksiz geldi. Sonuçta ortada gerçekten çok çalışması gereken ve bu süreç içerisinde insanları sirke gidiyormuşcasına eğlendirmemesi gereken bir grup var ve tek amacım bunu farkedip biraz oturup düşünmeleri.

selametle kalın,
şarapçı numan...

basit kızlardan oluşmuş bir grup netice itibariylre sadece dalgasına şınn kaşına şunun tuşesine şunun sololarına şunun slaplerine bak diyerek kahkalarla güldürme yeteneğine sahip kızcıklar bu EVİL CATS infradark drummer ayrıca sağlam tuşelere sahip ve davuluna oldukça hakim bir bateristtir MÜZİKTE YAPARIM KARİYERDE diye birşey yok kızcıklar siz evinize dönüp ders çalışın baba paranızla aşağlatmayın kendinizi zaten banalsinzi iice rezil olmayın hahahahaha

keşke senin kadar basit olsaydım da şurda güzel bi cevap verebilseydim sana :D

EvilCats her hafta olduğu gibi cumartesi 20.00-23.30 arası nedjima sahnesinde ;)

sargozcu demiş ki:
infradark_drummer demiş ki:

şimdi arkadaşım merhaba,
senin bu yazdığın yazıdan ben ne kadar ciddi bir müzisyen olduğunu anladım. Öncelikle müzikte ton konusunda öğrenmen gereken ilk şey, enstruman değil tuşedir. Buna örnek olarakta verebileceğim en net şey; squier stratocaster gitarı ile yıllar boyu sahnede insanları kendine hayran bırakmış YAVUZ ÇETİN dir. Ben sana peavey combo amfiye bağlanmış bir adet 57 yapımı strat versemde, eğer sen iyi bir müzisyen değilsen, afedersin eşşeğe semer bağlamaya döner bu iş. Anlatmak istediğim şudur ki, müzisyen insan çok kaliteli ekipmanlarla çalan değil, elindeki ile en iyisini yapmaya çalışandır. Bu konuda hiçbir dayanak bulamazsın ki zira bu grubu izlediğimde gördüğüm kadarıyla gitarist kişide aria marka bir gitar vardı. Gitardan ne kadar anlarsın bilmem ama piyasada bulunan başlangıç gitarları arasında en oturaklı tonu alabileceğin ve sapı en rahat olan gitarlardan biridir. Eğer bir insan pedalından kendine ton çekmeyi beceremiyor ise bu ekipmanın suçu değildir. Ayrıca davula gelince de, eğer bir şekilde o davulcu arkadaşa ders veriyorsan anlamış olmanı umardım ki anlamamışsın; davulun kötü olaması bir yere kadar kabul edilebilir olmasına karşın, 4-4lük bir ritimde bile metronom sorunları yaşayan bir insanla karşı karşıyayız. Yani zillere vurmasa da olur :))

ayrıca demem odur ki, konuşmanın sonuna ünlem katarak konuşmanı otoriter kılmaya çalışman çok basit ve gereksiz geldi. Sonuçta ortada gerçekten çok çalışması gereken ve bu süreç içerisinde insanları sirke gidiyormuşcasına eğlendirmemesi gereken bir grup var ve tek amacım bunu farkedip biraz oturup düşünmeleri.

selametle kalın,
şarapçı numan...

çalışmaları gerektiklerini bende söliyorum merak etme....az buçukta olsa gitardan anlarım..birazda çalarım...nese gitar konusunda şöle diyim gökçedeki ekipmanla sen neler yapabilirsin?tuşe olayına gelelim ben tuğçenin 6 7 ay önceki halinide biliyorum..şimdi haliyle arasında fark var...bu onun geliştiğini gösterir ve bu gelişmeyi sahnede gösteriyo...şu konuda sna katılıorum..elindeki ile en iyisini yapma...şu an tecrübe kazanıolar diyorum ilerde iyi olucaklar şu an kötüler demiyorum...öğrenicekleri var diyorum...bu konu kapansın diyorum artık...baydı foruma ve kızlara rahatsızlık vermeyelim....

davulcu kardeşim infradark_drummer,
öncelikle şunu belirteyim ki, amacım hiçbir şekilde forumu kirletmek yada herhangi bir insana rahatsızlık vermek değil. Tek amacım bazı şeylerin farkında olmayan insanların bilinçlenmesini sağlayabilmek.

Ayrıca gitaristin elindeki ekipmanlar ile sana harikalar yaratabileceğimi düşünüyorum, ki arada pedal kullanmadan bile bir amfiye girip tonladığında onun elindeki gitarda geniş bir ton aralığında gayet tatminkar soundlar yakalanabilir. İnsanlar dediğin gibi böyle doğmazlar sonuçta kendilerini geliştirmeleri gerekiyor ama benim dikkat çekmek istediğim nokta gelişimin sahne üzerinde insanlara işkence yaparak olmaması gerektiği. Gitsinler studyoda çalışsınlar, kendilerini geliştirsinler, grup soundunu oturtsunlar; sonra hep birlikte gidelim izleyelim onları.

ama hala saçmasapan triplerde, alaycı tavıtlarla cevap verip, gerçekten bişeylerin farkına varmaları için uğraştığım, yazdığım yazıları hiçe sayıyorlar.

Eylemlerim grup dediklerimi anlayana kadar sürecektir...
;)

evet forumdaki 4. mesajın da hayırlı olsun.eylemlerin de sürsün ama başka forumlara yazma bütün mesajların bizim foruma olsun.kıskanırız sonra :LOL: 8)

sargozcu demiş ki:
ama hala saçmasapan triplerde, alaycı tavıtlarla cevap verip, gerçekten bişeylerin farkına varmaları için uğraştığım, yazdığım yazıları hiçe sayıyorlar.
Kesinlikle katıldığım bir yorum.
Arkadaşlar lütfen cevap verin insanların dediklerine.Her mesaj geldiğinde takip ediyorum fakat olumsuz her yorumda böyle tepkiler geliyor.Trip demesek de biraz alınırsanız bence daha iyi olabilir ;)

sargozcu demiş ki:
davulcu kardeşim infradark_drummer,
öncelikle şunu belirteyim ki, amacım hiçbir şekilde forumu kirletmek yada herhangi bir insana rahatsızlık vermek değil. Tek amacım bazı şeylerin farkında olmayan insanların bilinçlenmesini sağlayabilmek.

Ayrıca gitaristin elindeki ekipmanlar ile sana harikalar yaratabileceğimi düşünüyorum, ki arada pedal kullanmadan bile bir amfiye girip tonladığında onun elindeki gitarda geniş bir ton aralığında gayet tatminkar soundlar yakalanabilir. İnsanlar dediğin gibi böyle doğmazlar sonuçta kendilerini geliştirmeleri gerekiyor ama benim dikkat çekmek istediğim nokta gelişimin sahne üzerinde insanlara işkence yaparak olmaması gerektiği. Gitsinler studyoda çalışsınlar, kendilerini geliştirsinler, grup soundunu oturtsunlar; sonra hep birlikte gidelim izleyelim onları.

Eylemlerim grup dediklerimi anlayana kadar sürecektir...
;)

söyleyecek söz bırakmamışsın sargozcu teşekkürler..

istediğim(iz) grup elemanlarının eleştirilere kulak vermesi, dinlemek zor olmasa gerek.

hayattakı amacınız evilcats forumuna yorum yazmakmıs gbi geldı bana.o yusden oturup o basit elestrilerinize cwp yazmaya karar verdim:)
gitarım aria ve digitech pedalım var.evdeki tonum ile nedjimadaki tonum arasında daglar kadar fark var.bu ses sistemiyle alakalı bi sorun.herkesin calsmaya ıhtıyacı vardır ve benımde var.ama ne kdr sanslıyızkı program yapıp kendımızı gelıstreblıyoruz.buna sırk deme hakkını kımse sze vermıyor.amacınız elestrı yapmaksA ,gelip bı arada yuzume soylıyebılrdınz.is gitarımın markasına bakıp ta burda elestırmek degıl bnce.

duzgun elestrı yapmayı ogrendıgınızde sze cocukta yaparım karıyerde .. adlı parcayı armagan edıcez.!

evilcats bugun! pazar saat18.00 de ndj da! =)

ayağına converse alacağına 120 ytl ye gitde ekipman al müzik fedakarlıktır yeri gelir cebindeki son paranla pena alırsın gitarım ariada pedalım digitechte bırak bunları kızım sen gitr kariyer yap müzik değil infradarkl hastanızım bu arada

brandonrocker demiş ki:
ayağına converse alacağına 120 ytl ye gitde ekipman al müzik fedakarlıktır yeri gelir cebindeki son paranla pena alırsın gitarım ariada pedalım digitechte bırak bunları kızım sen gitr kariyer yap müzik değil

işte gerçek müzisyen ruhu budur! olayı özetlemişsin kardeşim ellerine sağlık.

Ayrıca "allah insanı müzikle terbiye etmesin" cümlesini de çok sevdiğimi belirtmeden geçemedim, bunu bundan sonra imzam olarak saklıyorum...

Vallaha super bir başlık ne kadar serüvenli bir yer...
Şöle delikanlı gibi böle karşılarına çıkıp kardeşim
sen şöylesin böylesin diyen varmıdır ki ?... Burdan
yazmak kolay konuşmak kolay istediğin gibi atıp
tutarsın yani varmı böyle birşey yapan arkadaşımız?

Yav bu Manhattan hala haftaiçi milleti bedava çaldırıp, etinden sütünden faydalanıp sonra: "Arkadaşlar görüyorsunuz mekan boş. Para mı ne, Hah hah hah..." demekten usanmadı (utanmadı mı) mı acaba.

Güzel ve heyecan dolu gruplar gidip yem olmasalar keşke.
Elbette başka bir niyetimiz yoktur. İnanmayanın ilacı zamandır.

Yine de başarılar.
MG

Geri