mydukkan

Genel bir merhaba demek istiyorum öncelikle...
Bu başlık altında, sitemiz hakkında yapılan tüm beğeni ve eleştirilerinize teşekkür ediyorum.

Aşağıdaki alıntılı yazışmalar, bir başka konu başlığından buraya taşınmıştır. Herhangibir şekilde polemiklere yer vermeden, konunun buradan devam etmesinin daha uygun olacağını düşündük...

rastansaga demiş ki:
Ufak bir düzeltme, gövdesi Alder. mydukkan da yazan herşeye pek güvenmeyin. Gerçek özellikleri:

Gövde: Alder with Quilted Maple Top
Sap: Maple
Klavye:Rosewood
Manyetikler: Seymour Duncan TB4(JB)-SSL1-SSL1
Burgular: Sperzel Trim-Lok
Nut: Roller
Tremolo: Wilkinson VS50

merhabalar,

Pek de yapıcı olmayan eleştiriniz, hatamızı telafi etmek için bir fırsat oldu diyebilirim öncelikle...

S900 olarak girilen gitarın modeli de, S2900 olarak ayrıca güncellenmiştir.
Alder with Quilted Maple Top bölümü de güncellenmiştir...

Bu gitarın özelliklerini nasıl eklesek diye, yazı tura atarak yapmıyoruz elbetteki. Çeşitli hatalar olabiliyor. Bu konuda sitemizde, "sayfada hata var" bölümümüz de var. Gelen uyarılarla gözden kaçan veya ürünlerde yapılan çeşitli değişiklikleri olabildiğince çabuk güncellemeye çalışıyoruz...

Ayrıca bir not, 2006 Cort kataloğunda da hata var!.. Detaylı bir incelemeyle görebilirsiniz...

2006 Cort kataloğundaki herşeye pek güvenmeyin dememeliyiz sanırım...

mydukkan da yazan herşeye pek güvenmeyin

Hangi gitarı gerçek olmayan ifadeler veya özelliklerle sitemize koyuyoruz acaba?

Ürün açıklamalarında gerçeklerle bağdaşmayan, abartılı ifadeler mi kullanıyoruz???

Ürün açıklamalarında;
Marka sahiplerinin sitelerinden ve kataloglarından yararlanıyoruz elbetteki... Sitemizdeki ürün açıklamalarındaki yorumlarda, bizzat sitelerindeki ingilizce metinlerin çevirisidir.

Forum işleyişinde polemik yaratmamak gerektiğini çok iyi biliyorum. Sadece cevap hakkımızı kullanmak istedim. Daha önce zaten sizi gitar fotoğrafları konusunda uyarmıştım... Yine forum içerisinde sizin cort fotoğraflarınızı kullandığımızı söylemiştiniz. Bize karşı bir düşmanlığınız olduğu açıkça belli...

Dilediğiniz mağazanın tanıtımını yapabilirsiniz, ama en küçük fırsatları değerlendirerek, sitemize lütfen dil uzatmayın!..

Eleştilerin başımızın üzerinde yeri var, o da ayrı bir konu...

rastansaga demiş ki:
Mydukkan sahibi,

Öncelikle problemi kişisel algıladığınız için üzüldüm. Belli ki mesajım sizi öfkelendirmiş ve buraya cevap yazma gereği duymuşsunuz. Keşke ÖM ile ulaşsaydınız. Ama burada bana cevap hakkı doğduğu için buradan cevap yazmak zorundayım. Moderatör arkadaşımın bunu anlayışla karşılayacağını umuyorum.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki çeviriniz çok kötü ve insanları yanlış bilgilendiriyor. Tercüme olayı sözlükten bakıp yazmak değildir sadece. Düzelttiğinizi zannettiğiniz S2900'ün bilgilerinde halen gövde ağacı için Ihlamur yazıyor. Ayrıca sitenize biraz baktığımda gördüm ki "Hafif sıkıştırılmış ıhlamur ağacı", "bataklıkta yetişmiş kurutulmuş dişbudak" gibi garip ve komik ifadeler var.

Ürün ayrıntılarında;
Tel uzunluğu: 25 1/2"
Bağlantı: Vidalanmış
Sap: Akçaağaç
Gövde: Ihlamur ağacı
Üst eşik: Siyah Grafit
Klavye-Tuşe: Gül ağacı
Manyetikler:
Sap-Powersound humbucker
Köprü-Powersound humbucker
Akort mekanizması: Krom
Köprü mekanizması: Full-Action (Krom)
Kontrol düğmeleri: PB tip (Krom)
1vol-1ton-3 yollu kontrol anahtarı
Perdeler: Jumbo stil (2.9mm x 1.3mm)
Perde sayısı: 24
Klavye genişliği: 1F:21F=43mm:56mm
Klavye eğrilik yarıçapı: 15 3/4"
Sap derinliği: 1F:12F=19mm:21mm
Pozisyon işaretleri: Beyaz noktalar

bu şekilde ifaler kullanılıyor. Ekstradan kendi yorumlarımızı kesinlikle eklemiyoruz. Alıcıyı yanlış yönlendirecek ifadeler asla ve asla yoktur.

Bazı ürünlerin üretici firma sitelerinde, "uçak gürültüsü gibi bir distortion'a ne dersiniz?" gibi ifadeler vardır mesela... Bunlar gibi bazı çeviriler var, yok demiyorum. Ama metni biz yazmıyoruz. Üretici firmanın sloganını yazıyoruz sonuçta... Etik açıdan herhangi bir yanlış yok çünkü... Ki ürün teknik detayı dışında bu tür çevirilere pek yer vermiyoruz...

rastansaga demiş ki:
Genellikle çoğu ürün sitenizde pahalı olmasına rağmen bir kaç ürün çok ucuz gözüküyor. Bunları da telefonla sorunca stokta olmadığını söylüyorsunuz. Bence bu ticaret ahlakı ile bağdaşan bir tavır değil.

Sitemizde penasına kadar tüm ürünlerin fiyatlarını görebilirsiniz. Herhangi bir şekilde, kişinin tipine, giyinişine, cüzdanına göre fiyat vermek gibi bir alışkanlığımız yoktur...

150 YTL yi geçen alışverişlerde, fiyatlara kargo ücretinin de dahil olduğunu ve kazanılan indirimleri de düşündüğünüzde, fiyatların çoğu yerden makul olduğunu görebilirsiniz.

Sitemizde an itibariyle 1387 ürün var. Stok takibini sürekli güncellesek de, anlık değişimler sonucunda temin edilemeyen tek bir gitarı, özel uçakla getirme gibi bir şansımız yok. Bu konuda art niyet sahibi olmadığımızı da, bu başlık altında, yukarıdaki mesajları okuyarak değerlendirebilirsiniz!..

Sitemizde de konuyla ilgili açıklama zaten mevcuttur...
http://www.mydukkan.com/yardim.asp?id=9

rastansaga demiş ki:
Örneğin şu linkteki Earth Custom adlı ürün havale ile 750$ civarında:

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1062&gid=230

Halbuki stokta yok. Siz bu ürünü satmak isterseniz ben hemen 800$ verip almaya hazırım. Ama eminim ki stokta olunca bu ürün diğer Cort Custom ürünleriniz gibi 2100$ civarına çıkacaktır. Kısacası sitenizdeki bazı fiyatlar bilinçli ya da bilinçsiz göz boyuyor. Yani bunları gören sitenizi ucuz zannediyor ancak iş satmaya gelince stokta olmuyor. Stokta olanlar da zaten çok pahalı. Stok bitince fiyatları birden ucuzluyor.

"Cort türkiye" sitesi açacak kadar cort gitarlarla ilgileniyorsanız eğer, kalitesini kanıtlayan ve markalaşma yolunda her geçen gün daha da ilerleyen bir gitar markasının fiyat politikasını da değiştirdiğini bilmeniz gerekir. Birçok cort gitarın fiyatı şu anda arttı. Hala güncellemedik, yakında fiyatlar biraz artacak. Linkte belirttiğiniz gitarın fiyatı önceki partide girilen fiyattır. Yeni parti 2 ay sonra gelecek ve öğrendiğimiz göre gitarın fiyatı gerçekten artacak. Ama siz bunu bizim art niyetli oluşumuza veriyorsunuz. Bu yüzden subjektif yaklaşıyor ve karama yapıyorsunuz diyorum.

Tek 1 adet geleceğini de belirtmek isterim buradan. Sizin için gitarı şimdiden ayırttık. Dilerseniz alıp çalarsınız bir güzel... Almazsanız da 9 adet cort akustik gitarım oldu şu ana kadar, 10. suna hayır demem sanırım...

Eğer alacaksanız, sitedeki şu anki fiyattan alacaksınız...

rastansaga demiş ki:
Bu arada 2006 Cort kataloğunda nasıl bir hata varmış merak ettim.

Sayfa 55 de, AC 15 & AC 12 Klasik gitarlarında, Fishman ekolayzer olduğu yazılı...

rastansaga demiş ki:
Ayrıca hiçbir mağazanın tanıtımını falan yapmıyorum.

Açtığınız siteyi ve sponsorunuz olan müzik mağazasını elbetteki biliyorum. Kendileriyle herhangi bir problemimiz kesinlikle yok. Karşılaştığımızda da ayak üstü sohbet ederiz...

Forum yöneticilerinin, olaya daha objektif baktıklarında hassasiyetimizi daha iyi anlayabileceklerini umuyorum...

rastansaga demiş ki:
Kısacası "Mydukkan da yazan herşeye pek güvenmeyin" sözümün sonuna kadar arkasındayım çünkü pek güven verdiğiniz söylenemez.

Sizden ricam, sitemiz hakkında düşmanlık beslemeyen daha objektif yapıcı eleştiriler yapmanız...

saygılarımla.

Bu uslubunuz daha hoş. Ben size ÖM attığım zamanda da belirtmiştim. Türkiye'deki var olan bir açığı kapatıyorsunuz ve yaptığınız işe saygı duyuyorum. Baya emek harcandığı belli. Benim size veya sitenize karşı düşmanlık beslemem söz konusu değil. Ancak söylediklerimden umarım ki kendiniz de kendi içinizde çıkarımlar yapmışsınızdır. Ben de yaptım. Dolayısıyla olgun insanlar olarak polemiğe girmeye gerek yok.

Tanıtım yapmak ile sponsor almak farklı olaylar. Kurduğumuz Cort Türkiye Forumları'nın sponsorunun olduğu doğru ve bu da saklanan bir şey değil zaten. Bence gayet doğal bir şeydir sponsor almak.

Merhabalar tekrar,

Size daha önce Ö.M attım, ama sizden herhangi bir yanıt gelmedi. Tekrar kontrol ettim, ama gelen mesaj yok... Belki yazdığınızı hatırlıyorsunuz, her neyse...

“Gel vatandaş gel” gibi bir üslubu, kendi gitar portalımızda (mygitar.com) dahi uygulamıyoruz. İsteyen istediği yerden gitar alır elbette ki... Hangi firma fiyat/destek/ilgi gibi parametreler dâhilinde müşteriye iyi hizmet veriyorsa...

Türk forumlarında, bizden ne şekilde bahsediyorlar nasıl daha iyi hizmet verebiliriz diye, belli periyotlarda birçok siteyi geziyoruz. Sizin mesajlarınızı da turkrock forumlarında, özellikle cort başlıklarında görüyoruz, mydukkanla ilgili link verildiğinde sürekli oradan alma şuradan al gibi mesajları görüyoruz. Özel mesajımıza da cevap vermeyince... Bize karşı bir düşmanlığınız olduğunu düşünmeden edemedik.

Size söz verdiğimiz gibi Türkiye’ye gelecek olan 1 adet "eart custom" gitarı da sizindir merak etmeyin. Üye girişi yapıp Müşteri Temsilcisine mesaj bırakırsanız, gitar elimize ulaştığında size bildireceğiz... Daha sonradan unutulmasın, sözümüz havada kalmasın...

Hoşçakalın...

Attığım ÖM en az 3-4 ay boyunca gönderilenler kısmında bekledi. Daha sonra ya kotam dolduğundan silindi veya ben "aman be" deyip silmiş olabilirim. Yazdığınız ÖM ye cevap vermeye bile tenezzül etmemiş olmanız da benim tepkimi çekmişti açıkçası.

Dediğim gibi satış politikası vs. siz satıcıların kendi arasındaki problemleri, beni ilgilendirmez. Kimsenin de temsilcisi falan değilim ama tabii ki sponsor olarak aldığım insanlarla sıcak ilişkilerim mevcut. Ben dürüst olanı severim. Kimi dürüst görürsem ona yaklaşırım. Kimin de kötü niyetini görürsem ondan uzak olurum. Sizin hakkınızdaki fikrim ise nötr. Umarım eleştirilerimi doğru anlayıp yanlışlarınızı düzeltirsiniz. İnsanların burada yazdıkları sizden gelen yansımalardır. Bunları kişisel algılamayıp düzeltmek için çalışırsanız siz kazanırsınız.

Siz de hoşçakalın.

Selam,
O onu demiş, bu bunu demiş kısmını pas geçip direkt objektif görüşlerimi yazayım. Ama öncelikle bir önbilgi vereyim mydukkan’dan defalarca alışveriş yaptım ve aynı zamanda dükkan sahibi Selçuk’un da öğrencisiyim. Baştan yazayım da amigoluk yapıyor demesin kimse. Öte yandan rastansaga ile de hiçbir +/- durumum yok hatta kendisi X-TH’ını satarken yaptığımız diyaloğu hatırlar. Ben de aynı tarihlerde X-TH satıyordum hem de ondan daha ucuza ama onunkini baltalamamak için acelem olduğu halde ilan girmiyorum sen sat sonra girerim ben, demiştim.

Neyse diyeceğim şudur, sitedeki bilgiler doğrudur yanlıştır, düzeltilir vs vs sonuçta müşteri olarak her zaman adam gibi muamele göreceğiniz bir sitedir mydukkan, kesinlikle tavsiye ediyorum. Daha geçen gün Tünel’deydim aldığım abuk sabuk cevaplar, alacaksan göstereyim yoksa indirtme raftan şeklinde yaklaşımlar, yuh ulan dedim geldiğime geleceğime pişman oldum. Bu kadar işbilmez adamlardansa sitede olmayan ürünleri bile 2 gün içerisinde getirten biryerden alışveriş yapmak kesinlikle tercih edilir bence.

Araba alırken bile 100km’de şu kadar yakıt tüketir yazar broşürlerde ama dünyada daha o değerlerde tüketim yapan bir araba herhalde kullanılmamıştır. Bu durumda nasıl ki Toyota’ya Renault’a güven olmaz demiyorsak tüketici olarak bir yamuğunu görmedikçe internet üzerindeki bilgilere dayanarak da güven gibi bir unsurda kimse hakkında kati yorumlarda bulunamayız.

Daha önce de yazmıştım, mydukkan gözümün önünde sitedeki fiyat güncellenmemiş ama müşteri de sipariş vermiş diye düşük fiyattan mal verdi, hangi dükkan sizin evinizin tapusunu neredeyse istemeden siparişle mal getirtiyor acaba? Kapora alıp aylarca kapılarında köpek yapmıyorlar mı? Fiyat konusu her dükkanın kendi insiyatifindedir, müşteri uyarsa alır uymazsa başka yere bakar, sonuçta 20-30 dolar farklardan bahsediyoruz, adam kalkıp 500 dolarlık gitara 850 dolar etiket koyuyorsa uyarmakta haklıdır herkes tabi. Sonuçta uzun vadede ben piyasa fiyatlarına göre karlı çıktım hep, ona bakmak lazım. Kısaca tavsiye ederim her koşulda. Pena bile olsa oradan alıyorum.

Bence süper bi site.Online enstürman satışı alanında Türkiye'deki en iyi site.Ayrıca çokta yardımcılar bi soru sorulduğunda genelde aynı gün cevap yazıyolar.

Evet bazı ürünlerin fiyatı diğer yerlere göre daha pahalı

Uzun zaman geçti ancak bir açıklama yapma gereği hissediyorum.

Öncelikle Selçuk Bey şahsında MyDukkan ailesine, daha önceki gerginlikten ötürü üzüntülerimi dile getirmek istiyorum. Gerçekten önyargı ve iletişim eksikliği, bazen kötü niyetle olmasa da işine saygı duyan ve yaptığı işi dürüstçe yapmaya gayret eden insanlara zarar verebiliyor.

Sitenin geçmişte bazı eksiklikleri olabilir ancak ben kasıt olmadığına ve günden güne gelişmekte olan sitenin, iyi niyetli bir emeğin sonucu olduğuna inanıyorum. Gerçekten büyük bir boşluğu kapatmaktalar ve kaliteli bir vizyona sahipler.

Selçuk Bey ile tanıştık, uzun süre enine boyuna konuşma fırsatı bulduk ve mydukkan'dan alış-veriş te yaptım. Gayet memnun ayrıldım.

Kendisine ve MyDukkan ailesine teşekkür ederim.

Valla konu eskiye dayanır ama bende ürün aldım özenle taaa ist. den bana taaa erzincana özenle paketleyip gönderdiler sağolsunlar ayağıma kadar geldi aletler hemde 150ytl üstü alışverişte kargo onlara ait.
Valla fiyatlarda bakın tüm internet sitelerine içlerinde en ucuzu mydukkan ve site çok detaylı yok yok.

Selçuk abi tanışma fırsatı olmadı ama böyle bir hizmet verdiğinden ötürü sana teşekkürlerimi sunuyoru.
Kolay gelsin.

Ben de son bi kaç aydır alışveriş yapıyorum buradan, gayet memnunum sadece aldığım artec humbuckerlardan birisin kablosu kısaydı baya ama onun da siteyle değil ithalatçı firmayla ilgili olduğunu sanıyorum, Sonuç olarak memnunum

Siteyi sürekli takip ediyorum henüz bir alışveriş yapmadım ancak alacağım şeyleri bundan sonra oradan alacağım.
Belli ki işini ciddiye alan insanlar bunlar.

mail ile sorduğum bi soruya aynı gün yanıt gelmişti, alışveriş yapmamama rağmen ilgili davrandılar çok memnun kalmıştım, haklarında olumsuz bişey de okumadım henüz

yakın zamanında tel ve akort aleti aldım kendilerinden. Rahatlıkla iletişim kurabileceğiniz, güvenilir ve hızlı bir site. Tavsiye edilir.

Bende 3-4 kez alışveriş ettim. 3-5 kuruş fazla olabilir ancak aldığınız muamele 50-100 kuruşa değer. Kendilerini tebrik ediyor ve bu çizgiden hiç ayrılmamalarını diliyorum.

Not: Sırf amale muhabbeti dinlememek uğruna 3-5 lira fazladan verip saçlarımı kaliteli berber dükkanında kestirmeye benzer bu iş.

bu site ve çevresi çok iyi ya burda abileri gördüm gerçekten çok iyi insanlar üye olan'a 5% indirim var.evet fiyatlarıda düşük.elektro alırsam burdan alıcam inşallah.

Alışveriş yaptıkça da indirim oranı artıyor bu arada bunu da belirtelim :) Tel, pena vb sık aldığım şeyleri genelde buradan alıyorum. Malum hafta içi iş güç derken vakit olmuyor çıkıp almaya. A+ diyelim eBay hesabı :p

bende bu siteden alışveriş yapıyorum kredi kartının limitini 2oo ytl yaptığım zamanlarda:)(pek nadir oluyo bu gerçi)..neyse 7-8 ay önce bi gitar almıştım (cort stat 2t) hiç bi sorun çıkmamıştı+özel mesajlarıma gece saat 1:00 da bile cavap veriliyodu:)sonra ekonomik durumum düzeldiğinde amfi alabildim 2 ay önce(Laney LX 20) bunun yanında şöle bi yüzsüzlük yapıp jack istemiştim kredi kartının limiti yetmediği için ve göndermişlerdi:) hala daha utanırım bunu yazarken...kısacası müşteriyle ilgililer oldukça ve fiyatlarıda bence gayet normal abartılası değil en azından...istanbula gittiğimde dukkanlarına gidip bi jack alıcam 2 jack parası ödicem valla faiziyle...abartmak istemiyorum ama bedavaya jack göndermeleride çok etkilemişti beni sanırım jack ın fiyatıda 8-9 ytl civarlarındaydı...

Potansiyometrem bozulmuştu ve ertesi gün pazar'dı gitarım kaliteli bir gitar olduğu için Dimarzio'dan başka potansiyometre takmak istemiyordum ve İzmir'de neredeyse hiç bulunmayan Dimarzio 500K potanslardan sadece 4 adet Mydukkan.com'da vardı şansımı denemek istedim bir mail attım ve mailde potansa ihtiyacım olduğunu fakat İzmirde bu model ve marka potansın sizde 10 YTL iken Burda 20$ gibi inanılmaz bir rakama satıldığını bu yüzden pazar günü bu potanslar satılır ise benim bu gibi insan kazıklayan yerlerden almak zorunda kalıcağımı ve yarının pazar günü olması dolayısı ile parayı en erken pazartesi yatırabilceğimi yazdım.

Ardından bana sitenin sahibi parayı dilediğim zaman yatırabilceğimi Potansların benim için ayrılmış olduğunu yazdığını okudu ve hakikaten siteye girip "üründen 4 tane kalmıştır" yazısının "üründen 2 tane kalmıştır" yazısı ile dğeiştirildiğini görünce çok mutlu oldum etrafımda o kadar çok insan kazıklamaya çalışan tüccarlar varken böle bi davranış...

Daha 26,70 YTL tutan miktarın banka havalesi ile indirimini pek hesaplamadan 26YTL yatırdım meğerse banka havalesi ile daha ucuz tutuyormuş ve o arada kalan 1 milyon içinde bana extra pena göndermiş kargo paketiyle beraber.1milyon bile onda kalmasın diye bununla uğraşıp yanına birde bunu kapatmak için pena göndermesi gerçekten takdir edilecek birşey günümüzde..

Daha sonra Selçuk bey ona attığım son maili gözünden kaçtığı için beni aradı parayı havale etmişsiniz fakat isim belirtmemişsiniz ben onun için aradım demişti bende ona en son mail yazdığımı sitede gözünden kaçmış olabilceğini ord ahavale ile ilgilii detayları yazdığımı söyledim hemen baktı ve gördü.Burda da herhangi bir sorunda kendisi birebir olarak sizle iletişim haline geçip birde telefon parası ödemesi falan...gerçekten çok iyi bir yer olduğunu düşünüyorum.

Hergün 100lerce insanın alışveriş ettiği birçok para döndüğü bir yerde 26 YTL için bukadar uğraşılması ve özen gösterilmesi gerçekten benim bu dünyadan beklediğim son şey bile olamazdı ama demek ki hala böyle insanlar varmış.

ESP gitarlar neden EURO üzerinden satılıyor. Ayrıca fiyatları pahalı buluyorum. Örneğin resmi sitede 343 dolar LTD MH-50 sizde 363 Euro. Yada LTD M-100FM espguitars.com sitesinde 399 dolar sizde 409 Euro. Daha yüksek bir gitara bakalım. LTD deluxe M-1000 espguitars.com resmi sitede 1399 dolar. Sizde 1437 Euro. Türk YTL'ye göre fark ne oluyor? 2.613.00 YTL - 2.030.00 YTL = 573 YTL. Ordan size gelişi bu kadar mı fark ediyor? Yada ben ordan spariş versem 573 YTL daha az fiyat farkı olmuş olmaz mı? Yani gitarı buraya getirdiğimde girişi için herşey dahil acaba 573 YTL olacak mı ödediğim para?

Geri