Şarap

arkadaşlar kusura bakmayın ama kısacık olmasına rağmen progman güzel başladı fakat bitmek bilmedi.
dödel up'ı dolores o riordan söylüyormuş gibi izlenim yaratmaya çalışan vokal, iv yolcu'da cuma gününü ne denli hakeder bil(e)miyorum...

üzgünüm ama bu da benim görüşüm...

arkadaslar eminim ki mukemmler bir geceydi...sizleri cok ama cok seviyorum ha bu arada sevgili menajerimiz yeni bascı felan anlayalım tugbay cıkmayacak mıydı dun aksam:)....

Herkese yorumları için teşekkürler... konser bizim için keyifliydi.

Konser için her gruba ayrılan süre belliydi ama saatle ilgili biz başlamadan aksamalar zaten yaşandığı için geç başladık ama herhangi bir uzama sözkonusu olmadı. gruba ayrılan süre miktarında çaldık.

Vokalimiz Görkem'in sesini Dolares'e benzeten ilk kişi değilsin moraki, her vokalin bir tarzı ve ses rengi var sonuçta...biz ve pek çok dinleyenimiz (ki 4 yıllık bir grup olarak epeyce dinleyenimiz var!) Görkem'in tarzını ve sesini seviyoruz. o yüzden bu konuyla ilgili yorumunu dikkate almıyoruz ve emin ol bundan sonra da hep böyle devam edeceğiz.

Ayrıca ŞARAP; 4 yıldır ankara'nın hemen hemen bütün kaliteli rock barlarında düzenli programlar yapmış bir gruptur. ( örneğin; Gölge, Garage, Yolcu, Manhattan, Baraka, vs...) Beste çalışmalarına başladığı için verdiği kısa aradan bir süre öncesine kadar İstanbul Üst Kemancı'da sahne almaktaydı ve yine İstanbul programları devam edecek. Bunu da burdan duyurmuş olalım.

O nedenle IV Yolcu'nun Cuma günlerinde, ŞARAP'ın çıkmayı hak edip etmeyeceğini senin yorumlarından çok bu deneyim ve grup başarısı belirliyor. Grubumuzu biraz daha tanıyor olsaydın böyle talihsiz bir yorum yapmazdın herhalde, --ya da belki yapardın; zira o günlerde sahnede görmeyi umduğun başka grup(lar) olabilir, ama bu piyasada işini iyi yapanlar kalır, diğerleri konuşup durur!--

Saygılar...

ŞARAP; HER CUMA 21.00'da IV YOLCU ROCK BAR'DA SAHNEDE...
Bekleriz.

Herkese yorumları için teşekkürler... konser bizim için keyifliydi.

Konser için her gruba ayrılan süre belliydi ama saatle ilgili biz başlamadan aksamalar zaten yaşandığı için geç başladık ama herhangi bir uzama sözkonusu olmadı. gruba ayrılan süre miktarında çaldık.

Vokalimiz Görkem'in sesini Dolares'e benzeten ilk kişi değilsin moraki, her vokalin bir tarzı ve ses rengi var sonuçta...biz ve pek çok dinleyenimiz (ki 4 yıllık bir grup olarak epeyce dinleyenimiz var!) Görkem'in tarzını ve sesini seviyoruz. o yüzden bu konuyla ilgili yorumunu dikkate almıyoruz ve emin ol bundan sonra da hep böyle devam edeceğiz.

Ayrıca ŞARAP; 4 yıldır ankara'nın hemen hemen bütün kaliteli rock barlarında düzenli programlar yapmış bir gruptur. ( örneğin; Gölge, Garage, Yolcu, Manhattan, Baraka, vs...) Beste çalışmalarına başladığı için verdiği kısa aradan bir süre öncesine kadar İstanbul Üst Kemancı'da sahne almaktaydı ve yine İstanbul programları devam edecek. Bunu da burdan duyurmuş olalım.

O nedenle IV Yolcu'nun Cuma günlerinde, ŞARAP'ın çıkmayı hak edip etmeyeceğini senin yorumlarından çok bu deneyim ve grup başarısı belirliyor. Grubumuzu biraz daha tanıyor olsaydın böyle talihsiz bir yorum yapmazdın herhalde, --ya da belki yapardın; zira o günlerde sahnede görmeyi umduğun başka grup(lar) olabilir, ama bu piyasada işini iyi yapanlar kalır, diğerleri konuşup durur!--

Saygılar...

ŞARAP; HER CUMA 21.00'da IV YOLCU ROCK BAR'DA SAHNEDE...
Bekleriz.

pfff... ahşap-cam boyama kursuna falan gidin arkadasım, boş vakitlerinizi daha anlamalı degerlendirmiş olursunuz..
ya da daha detaylı yazayım;
sevgili menajerimin de bahsettigi üzre,cv miz neyi hakedip etmedigimiz konusunda sizin gibi müzik otoritelerinden daha açıklayıcı ,tatmin edici diye düşünüyorum..
grup hakkında daha çok araştırma yapıp demomuzu dinlemeni tavsiye ediyorum mümkünse.
bunu bu saygısız mesaja cevaben degil,menajerimin açıklamasına ek olarak yapıyorum; şarkı söylemek taklitle başlar, dolores o'riordan saygı duydugum bir vokalisttir, çok başarılı bir vokalist oldugu için degil benim içimde bi yerlere vaktiyle dokunabilmiş oldugu için, üreten bir vokalist oldugu için, idealizmi ve politik-siyasi durusunu anlamlı buldugum için..özetle aradan 20 sene bile gecse ,sesimde izleri kalacak bir vokalisttir.kimseye hesap vermek zorunda degilim,çünkü bu benim işim, ve onun gibi soylemeye "çalışmıyorum" onu dinlemekten kalan "izleri" memnuniyetle taşıyorum izninizle:)

müzik oldukca göreceli bir mwzu, oyuzden uzatmıyorum,herkesin görüşü kendine,yalnız benim içimdeymişsin gibi "yapmaya çalışıyor"dersen ozaman sana boş vakitlerini dolduracagın birkaç uğras bulma konusunda yardım teklif ederim , kafa sallamaktan, "amaaaan sen de..."demektense

bu siteye çok sık yazmıyorum cunku ne yazık ki boyle altyapısı kaz tüyüyle doldurulmus yorumlarla kaynıyor site.. dedigim gibi menajerim acıklama yapmayı uygun gormusse,buna birşeyler eklemek anlamlı olur diye düşündüm.yoksa herkesin naçizane yorumu kendine.begenenin izleyecegi,begenmeyenin çıkıp gidecegi mekanlar barlar..
benden bukadar,fazla bile yazmışım:) hoşkalın

bu arada, sevgili mehmet; hoşgeldin aramıza;)

bi vokal dolores'i andırıyorsa bile buna mutlu olmalı. bakış açılarımız ne kadar da farklı... hatta geçmişe ben mazi diyorum siz cv diyorsunuz...

alt yapıma laf etme hakkını sana kim doğuruyor anlamadım kusura bakma. kötü dödel up söylüyo olman benim okulunu okuduğum bir alanda başarısız olduğum anlamına gelmez.

bu arada menajerini araya katmayıp benimle bizzat ilgilendiğin için teşekkür ederim... ama basın açıklamasını o yapsın di mi?

cranberries diye bir grup olmasaydı ne yapacaktınız peki? kimi taklit edecekti vokaliniz? özgünlüğün olmadığı yerde fazla ilerleyemeceğinizi de size belli etmek isterim...
yorumları dikkate almamak yerine de yorumlar üzerinde oturup düşünmenizi tavsiye ederim. ayrıca herkes yok boyuna göre konuşsun yok altyapısına göre söylesin diyorsanız da size şunu söylemek istiyorum:

boyunuz nere, "dodel up" nere???

Bence bi yorumun bu kadar üstüne gitmek anlamsız.Sonucta bu bir beğeni.O benzetir ben benzetmem.O haketmediğinizi düşünür ben hakettiğinizi..Bana yorum yapmak düşmez sizi dinlemedim ama bir eleştiriye bu kadar sert cevap vermeniz biraz ters geldi.Sonuct saygı sınırları içerisinde yapımlış bir eleştiriymiş moraki'nin eleştirisii..Her neyse.Size karşı hiç bir alıp veremediğimiz yok.Yanlışlıkla unuttuk forumumuza konser haberinde sizi yazmayı :) Olurda bamassanız da aklınızda böyle bir izlenim gelir diye buraya yazdım.Bi cuma gelip izliicez.BAşarılar...

:) mewzu eleştri degil,daha onceki sayfalar soyle bir goz atacak olursanız olumlu-olumsuz eleştrilere, nasıl cevap verdigimi gorursunuz.
ben benim ne yapmaya "calıstıgım" hakkında boyle rahatca yorum yapılmasına anlam veremedim.. eleştri ayrı birşey, "senin amacın budur,sen bunu yapmaya calısıyorsun,senin hakettigin budur"ayrı sey, ve boyle bir "yargı"yı kimseye yapmam,kendime de yaptırmam.kimse benim bu işe neler verdigimi, neyi neden yaptıgımı bilemez cunku.

bu son mseajımdır zira dödel nere biz ora meselesine de gülüp geçiyorum..:Dçünkü
-3mesajlık- "yan projelere"verecek cevabım yoktur..

sevgili ozgun, forumunuzdan haberim yok, olsaydı da yanlış anlayacak birşey yok ki bunda.yine de teşekkürler belirtme ihtiyacı hissettigin için .
başarılar diliyorum. tekrar ediyor ve cevap verme hakkımı da bir daha kullanmayacagımı belirtiyorum;
bu son mesajımdır

kolay gelsin herkese;)
hoşkalın :)

unutmusum,kimsenin altyapısından bahsetmedim, yapılan yorumun altyapısından bahsettim,çünkü benim
ne yapmaya "çalıştıgımı" anlaman için beni ve yaptıgım işi daha iyi tanıman gerek.dolayısıyla vardıgın yargı nın altyapısından bahsettim.

gülüp geçmeyip de bir düşünseniz aslında, acaba neden böle bir tepki geliyor diye o zaman belki ama belki anlarsınız demek istediğimi. oturun "dodel up" ın mesela bi kaydını alın. sonra dinleyin gözünüzü seveyim. yani bu vokale o şarkı gider mi gitmez mi tartışmazsınız bile. keşke her "dişi" olan vokal söyleyebilse, ama nerdeee?
vardığım yargının altyapısını bilmeme ne gerek var? sizin ne kadar çalıştığınız ya da neler yaptığınız benim düşündüklerimi değiştirecek mi? ben sizi izliyorum, dinliyorum ve bir yorum yapıyorum.

"3 mesajlık yan proje"ye gelince... bu ne demek oluyor? az mesaj atmam mı senin umrunda olmuyor -ki insanları buraya mesaj atma sayılarına göre mi değerlendiriyorsun- yoksa "fake account" falan olduğum düşüncesinde misin? herhalde 2.sidir, yani umarım öyle bir düşüncedesindir, aksi takdirde hakikatten profesyonelik dışı davrandığınızı düşüneceğim; ama ne umrunda değil mi? ne de olsa ben "3 mesajlık yan proje"yim. bu arada bak değişti, 4 mesajlık oldum ;)

umarım biraz büyürsünüz arkadaşlar ve bu gibi eleştrileri doğallıkla karşılayıp, hepsini değerlendirip biraz profesyonel olursunuz.

büyürsünüz de belki adınız gibi yıllandıkça değeriniz artar.

Eleştiri ve hakaret arasındaki ayrımı bile bilmeyen ve bizim literatürde "kadın vokal" olarak geçen bir tanımı bile "dişi" olarak ele alıp seviyesizleştiren birinin gereksiz yorumları elbette vokalimin de, grubumun diğer elemanlarının da umrunda olmayacaktır, zira kendi çok sevdiği şarkının adının bile DÖDEL UP (Almanca kökenlidir kendisi) olduğunu bilmeyen birine vakit ayırmak zaman israfı getirir.
Bizden dinleyenlerimizin sıkça istediği bu şarkıyı ve benzerlerini de çalmaya devam edeceğimizden herkes emin olabilir.
Bu tarz polemiklere hiç bir zaman alet olmayan grubum; yine aynı tavrını koruyacaktır.

ŞARAP; müzik üretmeye ve paylaşmaya devam edecektir.
Bestelerimizden "CADI"'yı dinlemek isteyenler, aşağıdaki linkten ulaşabilirler.
http://sarap.anatolianrock.com/demolarimiz.htm

Saygılar...

Bu kadar katı ve anlamsız yorumları görünce bi kaç kelam laf edeyim dedim. Ankarada gerçekten "iyi" denilebilecek 2-3 "kadın" vokalden biridir Görkem... 1-2 kez dinlemekle ahkam kesmek ne derece doğru bilmem..bence bi düşünün...

Görkem sahnesine hakim, nerde nefes alıp vereceğini bilen, sensinin iniş çıkışını kontrol edebilen, izlediğim süreler zarfında bir kez bile detone olduğuna şahit olmadığım çalışkan, yeniliklere açık bir vokaldir.

Son performanslarında orada olmama rağmen gözüm kapalı referans olup altına imza atabileceğim bir isim...

Ayrıca Şarap profesyonelliğe adım atmış bir gruptur. Bu nedenlede yapılan bir takim görüşmelerinde "Mazi" lerini değil, "CV" lerini sunmaları gayet normaldir.

Yolunuz açık olsun Şarap...

Selam arkadaşlar...
Açılış partisinde ben de ordaydım sizleri izledim...
Açıkcası böle bir konserde çıkan gruplardan daha gaz bir repertuar beklerdim...şimdi en çok dödel up parçasından bahsedilmiş...yukardaki yorumlardada bahsedildiği gibi vokaliniz sesi uymamış, zaten bir grupda sınır vokaldir vokalinize göre parçaları seçersiniz ona göre yorumlarsınız parçalarınızı...ama diğer arkadaşlara nazaran benim ilk dikkatimi çeken o parçaya uymayan gitar tonlarınız oldu, yani daha sert ve daha iyi bir gitar tonu beklerdim açıkcası pek olmamışdı...kesinlikle çalışlarınıza bi şey demiyorum gitarlar ne gerekiyosa onu yapdılar ama dediğim gibi tonlar uymamışdı..belkide o güne özel bi şeydi yani ellinizden olmayan bi sebebden dolayı böle tonlarınız oldu...yani 1 2 kez daha dinleyip aslında öyle o konuda yorum yapabilirim...ama vokal konusunda inanın 1 kere izlemek dinlemek yeterlidir...
birde geçmiş mazi cv gibi konulara aslında hiç girmemek gerekiyo ben ne gruplar gördüm ilk sahnelerinde muhteşem çalan, ne gruplar gördüm yıllardır çalan ama sahnede çok kötü bir performans sergileyen...
bir de vokal dolores gibi sölüyor eleştirisi var tabi...aslında bu normal bi durum yani her vokal kendine bi örnek alır ona göre kendini yetiştirir...gitaristler de öle değilmidir...hangi gitarist bir petrucci gibi bir steve vai gibi çalmak istemez, tabikii steve vai gibi çalmak ister herkes ama kendi gibi bir müzisyen olamaz o zaman yani örnek almak başkadır tamamen onu taklit etmek başkadır...yorum yapan arkadaşlarda çok fazla dolores gibi gördükleri için vokalinizi aslında güzel ama sert bi dille eleştirmişler...insanların; "sahne de aa dolores gibi bi vokalllllll" yerine "vay be görkemin vokal yeteneği ne kadar iyi ne kadar kendine özgü" demesi çok daha iyi olacakdır sanırım...
ama vokaliniz sahneye hakimiyeti iyiydi diğer elemanlara göre hareketliydi ve grubu sahiplenmişdi bravo...bateristinizde gayet iyidi tuşeler yerindeydi ritim sorunu yok bravo...
o güne göre cranberries parçalarına gitar tonlarınız çok iyi ama diğer parçalara göre gitar tonlar iyi değildi...
basscınızı pek duyamadım açıkcası net gelmiyordu hiç de sevmem aslında bass gitarın duyulmamasını ama gördüğüm ve duymaya çalışdığım kadarıyla iyi idi ama extrası yokdu açıkcası...

umarım yazdıklarımda her hangi bir art niyet aramamışsınızdır...tamamen ön yargısız ve sizlere yardımcı olmak için yazdım yorumlarımı...umarım ilerde çok daha iyi yerlere gelirsiniz...Bol bol sahne bol bol şans dilerim...

Saygılar...

:) söylediğin gibi yorumların yapılabilmesi için, öyle yorum yapabilecek esneklikte ve komplekslerini aşmış insanların yorum yapması gerekir... gitar tonlarına gelince, tabii ki herkesin zevkine saygı duyarım ancak; gitar tonu da müzik zevki ve yeteneği gibi bir evrimdir, dolayısı ile beni 4 sene önce dinlesen petrucci gibi tonlar duyardın ancak şu an öyle keyif almıyorum, dolayısıyla daha analog, daha soft tonlar tercih ediyorum. zaten tonlar bire-bir olsun diye bi derdim yok onlar çok önceydi... tüm yorumlar için teşekkürler... (dolores olayına hiç girmiyorum bile, menekşe olumlu da olumsuz da olsa oturaklı yazıor saolsun...) şarap_gitar :D

yaa sevgili grup arkadaşlarım!!! şimdi ben anlamadım bu cuma DÖDEL UP çalcaz mı yoksa bizim tonlarımız mı kötü???... ben naapçam??? :roll: arada kaldım valla. tuşem ritmim iyiymiş ama benim zillerimin tonları acaba uygun mu bilemedim???... naapsam gidip kendime mike portnoy imzalı SABİANlar mı alsam??? o zaman belki daha iyi olurum bende...
yüce müzik otoritesi arkadaşlardan( :tap: ) bu konuda da bir YARDIM alsak rica etsem!!!
haa bi de mahkemeye başvurup yaşımızı mı büyütcez??? tüh yaw ben de ulan 27 olduk yaşlandık diodum neyse yaparız artık hepsini abilerimizin, ablalarımızın gözüne girebilmek için :oops:
aklıma geldi değiştireyim dedim; uzun zamandır böyle gülmemiştim iyi oldu... gerçekten teşekkürler...

Selam arkadaşlar :)

Ne zamandır görüşemedik.

Şarkınızı dinledim birkaç sefer.

Kayıt gayet temiz olmuş. Şarkı da hoş bence.

Bas gitar güzel numaralar yapıyor ama ufak bazı zamanlama hataları var gibi.
Bir de biraz serbest çalmış sanki ;)

Davullar program sanırım ama yine de iyi ve gerçekçi yazılmış bence. Yerli yerinde geliyor herşey.

Vokal performansı ve gitarlar da başarılı.
Belki geri vokaller olsa daha da zenginleşebilirdi sound.

Gitar solosu şık olmuş.
Sadece ton biraz daha yuvarlatılsa iyi olurmuş.
Yine de o tarz bir solo için Jackson'dan (yanlış hatırlamıyorsam :) ) çıkabilecek en makul ton.

Elinize sağlık. Emek vemişsiniz belli ki.

Başarılar :)

Not: IV'ye selam ;)

Dodel Up'sız olurmu beee :)) delirmeyin lütfen.. :)) hala çok hastayım çıkamıyorum arkadaşlar ama inanın çok özledim sizleri...

Bu arada IvYolcu şu bildiğimiz sakaryadaki Yolcumu?? (amma uzak kalmışım mekanlardan ya... :( )

Geri