Amplifikatörlerimiz

Şu an için Laney TFX3 kullanmaktayım. Oldukça güzel bir amfi, özellikle 2 drive kanalı (pek metalcilere gelmez) oldukça güzel. Üzerinde efektleri var ama hayat kurtarıcı durumlar dışında ben gene setup ımı kullanmayı tercih ediyorum. 120W tek celestion var üzerinde, 3 kanal.
Hayalimdeki amfi mi ? - Hayır. Ama hayalimdekinden bir önceki olduğu kesin.

Marshall 100dfx kullanıyorum.
celestion speakerları, fdd özelliği, kaliteli efektleri(chorus,flanger,delay,chorus/delay), reverb ayarı ve clean & distortion olmak üzere 2 kanalıyla gayet güzel bir amfi. şuan her ne kadar sadece speakerlarından faydalansamda(xt live bağlamaktayım) amfinin gayet hoş bir drive'ı var.
cok sert tonlar alınmasada güzel hard rock / 80's metal soundları almak mümkün..
clean kanalı gayet güzel. (hatta clean tonumu direk amfiden almaktayım)

Şahane bir başlık olmuş bu. Ben Behringer AC112 Vintager kullanıyorum. Preamfisinde bir adet 12AX7 tüpü olan 65 watt'lık hybrid bir amfi. Behringer çılgınlığı başladığı zamanlarda ilk gelen partilerdendi. Genelde insanların behringer e karşı ciddi bir önyargısı var. Yeni gelen modellerde kaliteyi biraz düşürdükleri doğru. Örneğin ilk çıkanlarda(AC112 modellerinde) Jensen speaker kullanılırken şimdi bunu değiştirdiler ve amfinin karakteri üzerinde çok ciddi bir etkisi olmuş.

Nazar değmesin şu anda amfiden son derece memnunum. Bar programı bazen 3buçuk 4 saate kadar uzuyor ve program sonuna kadar aleti kapatmıyorum. Şişme veya tonda çatlama gibi bir sorunla hiç karşılaşmadım. Amfiyi analog setupla kullanıyorum ve oldukça tatmin edici tonlar alıyorum. Eğer metal çalacaksanız bu amfiyi tavsiye etmem çünkü fender amfilere oldukça benzer şekilde üretilmişler. Üstünde digital effect processor'ü de var. Efektler çok kaliteli sayılmaz ama 99 efektin 3 tanesi bile işe yarasa kardır.

Piyasada çok fazla amfi denedim ve bu modelin fiyat-performansına sahip bir modelle karşılaşmadım. Tabiki çok daha güzel amfiler var ama bu fiyata aldığınız performans cidden çok iyi. Yenilerinde de bu kadar iyi mi bilemiyorum ama. Eğer derseniz ki çok paran var ne istersin. İsterim bende 212lik fender hot rod deville veya Marshall DSL50 kafa...

gogostar evde kullanmak mümkün ama evden eve fark var. Sorunlu bir apartmanda (ince duvarlı, psikopat komşulu falan) kullanırsan savaş çıkabilir. Adam gibi bir dist soundu için sesi açman gerekiyor iyice.

Teşekkürler... Evde kafa kabin(half stack) olayı hayal oluyor. Sanırım şundan alacağım :idea:
microampoverview.jpg

AlfaHeliX demiş ki:
ahanda iste senin amfiyle benim amfi ortalama ayni zamanlarda yapilmis amfiler.. yanliz ton karakteristikleri cok benzemiyo birbirine.. bildigim kadariyla bendeki pro linebacker serisi wold serisinin 2-3 model felan ustu.. ama stage de denedim seninkinide oldukca iyi..

Evet hocam dediğin gibidir.Sen dedikten sonra gittim yapim yilina baktim '93 de yapilmis bu alet.Transistorlu bir alet icin bence oldukca iyi tonlari var...

01 demiş ki:

Valla hocam ya sermayeyi İddaa ya bagladik bakalim sonumuz ne olacak...
Anfimi zaten tanrinin bana bi armagani olarak goruyorum.Hem iddaa'dan para vurdum. hemde ayni hafta bu kadar temiz ve guzel bir anfiyi
dusurdum.... :D

Amoremorte demiş ki:
Şahane bir başlık olmuş bu. Ben Behringer AC112 Vintager kullanıyorum. Preamfisinde bir adet 12AX7 tüpü olan 65 watt'lık hybrid bir amfi. Behringer çılgınlığı başladığı zamanlarda ilk gelen partilerdendi. Genelde insanların behringer e karşı ciddi bir önyargısı var. Yeni gelen modellerde kaliteyi biraz düşürdükleri doğru. Örneğin ilk çıkanlarda(AC112 modellerinde) Jensen speaker kullanılırken şimdi bunu değiştirdiler ve amfinin karakteri üzerinde çok ciddi bir etkisi olmuş.

Nazar değmesin şu anda amfiden son derece memnunum. Bar programı bazen 3buçuk 4 saate kadar uzuyor ve program sonuna kadar aleti kapatmıyorum. Şişme veya tonda çatlama gibi bir sorunla hiç karşılaşmadım. Amfiyi analog setupla kullanıyorum ve oldukça tatmin edici tonlar alıyorum. Eğer metal çalacaksanız bu amfiyi tavsiye etmem çünkü fender amfilere oldukça benzer şekilde üretilmişler. Üstünde digital effect processor'ü de var. Efektler çok kaliteli sayılmaz ama 99 efektin 3 tanesi bile işe yarasa kardır.

Piyasada çok fazla amfi denedim ve bu modelin fiyat-performansına sahip bir modelle karşılaşmadım. Tabiki çok daha güzel amfiler var ama bu fiyata aldığınız performans cidden çok iyi. Yenilerinde de bu kadar iyi mi bilemiyorum ama. Eğer derseniz ki çok paran var ne istersin. İsterim bende 212lik fender hot rod deville veya Marshall DSL50 kafa...

Belli bir düzeyin üzerindeki çoğu Behringerlerde halen Jensen speaker kullanılıyor...

Bu arada Hot rod deville çok kullanışlı ve kalite bir amfi...

Roland Cube-15 ev için kesinlikle tavsiye ederim.Özellikle "Metal Stack" tonu süper. Üzerinde 4 adet Orjinal BOSS efekti var.fiyatı da gayet uygun.Ev için anfi arayanlara duyurulur.

Divided by 13, FTR-37 Modeli 37 Watt 2 Kanal, Clean Kanalda Reverb Mevcut, 6v6 Output Lamba, Divided by 13 2x12 Kabin, Celestion G-12H-30 ve Celestion Alnico Blue speakerlar. Marshall+Fender = Divided by 13 FTR-37

Ben de Behringer GX112 Blue Devil amp. kullanıyorum.Amfide 01 nickli arkadaşın da söylediği gibi 12" Jensen hoparlör kullanılmış ve 60W. Clean ve Overdrive olmak üzere 2 kanal.Her kanalın bas mid ve treble olmak üzere ayrı ayrı eq ayarı mevcut.Ayrıca üzerinde 99 adet efekt de var.Amfinin clean tonları gerçekten çok güzel.Ancak yüksek distortion tonlarını bu amfiden beklememek lazım.(Hele benim 3 single gitarımla hiç)Daha çok hard rock ve blues tonları var.Ama yine de bence overdrive kanalından da iyi tonlar alabiliyorsunuz.Ben bayağı memnunum açıkçası.Bundan evvel Marshall mg30dfx almıştım.Bence ondan daha iyi bir amfi.Ama demin de söylediğim gibi yapacağın müziğe göre...
EE tabi bir de cebindeki paraya göre..

ZooLander demiş ki:
Ben de Behringer GX112 Blue Devil amp. kullanıyorum.Amfide 01 nickli arkadaşın da söylediği gibi 12" Jensen hoparlör kullanılmış ve 60W. Clean ve Overdrive olmak üzere 2 kanal.Her kanalın bas mid ve treble olmak üzere ayrı ayrı eq ayarı mevcut.Ayrıca üzerinde 99 adet efekt de var.Amfinin clean tonları gerçekten çok güzel.Ancak yüksek distortion tonlarını bu amfiden beklememek lazım.(Hele benim 3 single gitarımla hiç)Daha çok hard rock ve blues tonları var.Ama yine de bence overdrive kanalından da iyi tonlar alabiliyorsunuz.Ben bayağı memnunum açıkçası.Bundan evvel Marshall mg30dfx almıştım.Bence ondan daha iyi bir amfi.Ama demin de söylediğim gibi yapacağın müziğe göre...
EE tabi bir de cebindeki paraya göre..

Blue devil ların seveni çok sevmeyenide çok...

Burada bnir çok stüdyoda Blue Devil var,denedim gerçekten fiyatına göre güzel kullanışlı bir amfi,fakat üzerindeki efektler hoş değil,Distortion biraz gerçekçi onun dışında beş para etmez,ama dinamikleri güçlü,çeşitli gitar-efekt kombinasyonlarıyla iyi iş çıkartabilir...

janmoreye demiş ki:
Divided by 13, FTR-37 Modeli 37 Watt 2 Kanal, Clean Kanalda Reverb Mevcut, 6v6 Output Lamba, Divided by 13 2x12 Kabin, Celestion G-12H-30 ve Celestion Alnico Blue speakerlar. Marshall+Fender = Divided by 13 FTR-37

Amfi galiba melez,sadece pwr amp tüplü galiba?

01 demiş ki:
janmoreye demiş ki:

Amfi galiba melez,sadece pwr amp tüplü galiba?
Hayır, amfi Class A/B tube recitfied bir amfi. Fender+Marshall dememin sebebi Fender Blackface Clean tonu ve Marshall Plexi drive tonunu tek bir amfide vermesi. www.dividedby13.com/clips bölümünde ses dosyaları mevcut.

FTR-37 çok çok güzelmiş... Ses örneklerindekinden daha sert bir gitarla çalınsa sanırım istediğim tonları verebilir. 18 Watt a indirme olayı kullanışlı mı? Evde kullanmak açısından? (TV izleme sesi kadar, belki biraz daha fazla?) Son oalrak Türkiye'de satılmıyor değil mi? :roll:

Geri