Ziyaretçiler/Visitors (TV Dizisi)

Dr. Juliette “Julie” Parrish, Mike Donovan, Willie, Diana, Lydia gibi adlar sizler için ne ifade ediyor bilemem ama yaşı yetenlerin kafasında fileşbek aygıtı eminim çalışmaya başlamıştır:)

TrT zamanlarında bir gece bir dizi gösterime girdi. Nasıl da bilim kurgu, uzay muzay hastası olduğumuz zamanlar...İşte ilk bölümde dünyanın her bir yerinde UFOlar beliriyordu. Sonradan içlerinden bizimle aynı şekilde olan uzaylılar çımıştı. Tören mören yapılmıştı tanışma babında...Ama bölüm sonunda bir done verildi kazın ayağı göründüğü gibi olmadığını belirtmek için. Bu uzaylılardan birisi geçerken bir kuş çıldırmıştı kafesinde. Sonradan Willie ki kendisini insanlar daha ziyade freddy krueger olarak tanır, bir şekilde bunların kertenkele benzeri bir tür olduklarını fark etmişti. Niyetlerinin dünyayı et kombinası olarak gördüklerini dünyaya yaymaya başladılardı Donavan liderliğinde vs...

10110977.jpg

V_mike_juliet.jpg

V_jane_badler.jpg

photo-dianalydia.jpg

http://thevisitors.info/
http://www.mindpulse.com/users/lizlady/index.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/V_(TV_series)
adresleri de faydalı olabilir ;)

kült dizilerden biri bana göre,tekrar yayınlansa cnbc-ede filan izlemek isterdim,aklımda diziyle ilgili en çok kalanlar fare ve tarantula yedikleri ve bi bölümde genç bi kız bi ziyaretçi bebek doğuruyodu o bölümde çok tırsmıştım,bi de yukardaki siyah-beyaz giyimli hanımefendi bayağı etkileyiciydi ziyaretçilerin kraliçesi olarak.

Fare yemelerini hiçbir zaman unutmadım :)
Gerçekten küçükken korka heyecanlana izlediğim bir diziydi. Aklımdan hiç silinmeyen sahneleri var. Örneğin Diana nın lenslerini değiştirirken görünen "uzaylı" gözleri, insan maskesinin içinde çok korkunç görünüyordu. Velhasıl, çok fazla anım var bu diziyle ilgili :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
asmashingpumpkin demiş ki:
... bi bölümde genç bi kız bi ziyaretçi bebek doğuruyodu o bölümde çok tırsmıştım,bi de yukardaki siyah-beyaz giyimli hanımefendi bayağı etkileyiciydi ziyaretçilerin kraliçesi olarak.
Diana o işte. Gerçi daha ziyade
http://thevisitors.info/images/artwork/photo-dianalydia.jpg
adresindeki gibi kırmızı giyerlerdi :)

O bebek özel bir bebekti. Yarı yavur(uzaylı) yarı insandı. Finalde de zaten uzaylıların kralı mı lideri mi ne gelip onun mekiğiyle gidiyordu.

yahu birde bir aralar trt de yaratıklar basıodu dünyayı 3 parmaklı bir el kaplıodu dünyaıyı falan dizinin girişinde arabaalrın altından falan insanları çekiolardı bu omu yoksa o başka bişimiydi hatırlayan varsa çok makbule geçer.

vay be ziyaretçiler... müthiş bir olay bu... bu başlığı açmış olmak isterdim valla... benim ziyaretçilerde kült davranışların ve olayların yanısıra devamlı belirli dönemlerde kozaya girp büyüyen bir kızda aklıma geliyor... yanlışım varsa düzeltin... ama en unutulmaz sahne tabii ki fanusta sunulan beyaz fareler... :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
CorvusTheHeretic demiş ki:
yahu birde bir aralar trt de yaratıklar basıodu dünyayı 3 parmaklı bir el kaplıodu dünyaıyı falan dizinin girişinde arabaalrın altından falan insanları çekiolardı bu omu yoksa o başka bişimiydi hatırlayan varsa çok makbule geçer.

O dünyalar Savaşıydı.

Sanırım 89 yılında yayınlanmaya başlamıştı, cuma geceleri gece yarısı trt2 veya trt3'te izliyorduk. Hey gidi :)

Diana ne kadar belirgin, akılda yer eden bir karaktermiş ki bugün bile o kırmızı tulumların içinde fanustan bir fare alıp yutması gözümün önünde beliriyor.
Hatırladığım kadarıyla Willie aslen uzaylıydı ama taraf değiştirerek direnişçilerin arasına katılmıştı. Arada sırada yaralanır, yeşil kanı akardı :)

rainbow demiş ki:
Hatırladığım kadarıyla Willie aslen uzaylıydı ama taraf değiştirerek direnişçilerin arasına katılmıştı. Arada sırada yaralanır, yeşil kanı akardı :)

Evet Willie bir yavurdu. Ama iyi yavur :) Hatırlayanlara bir de şu sorum olacak. Bölüm olarak aklınızda yer etmiş şeyler var mı?

nienturi demiş ki:
rainbow demiş ki:

Evet Willie bir yavurdu. Ama iyi yavur :) Hatırlayanlara bir de şu sorum olacak. Bölüm olarak aklınızda yer etmiş şeyler var mı?

Bir bölümünde, iyiler tayfasından biri, ziyaretçilerin ana gemisine sızmak için uzaylı maskesi takıyodu. İçerde bundan şüpheleniyorlardı. Maskesini çıkarınca, insan suratı görünüyodu. İşte, eleman da hemen diğer maskesini de çıkarıyordu yüzünden. "Ben onları kandırmak için taktım bu maskeleri, ben sizdenim aslında" deyip işin içinden sıyrılıyordu, inanıyorlardı buna. Sonra eleman, gemideki görevini yaptıktan sonra (galiba esir alınmış bir kızı kurtarıyordu), uzaylı maskesini de çıkarıyordu. Bütün bu olayları gören kız (tam bu adamın uzaylı olduğuna iyice inanmışken), bu adamın arkadaşı olduğunu anlayınca şok geçiriyordu :)

Evet, güzel günlerdi o günler 8)

ben uzay gemileri ile bir savaş hatırlıyorum ama...
ana gemiden kaçıyorlardı. peşlerine takılan 2 gemi vardı felan.
hatta bende hep 2 tie bi x-wing kapışmasını hatırlatır.

eh hepimiz kertenkelelerden nefret etmiştik bi ara

nienturi demiş ki:
rainbow demiş ki:

işin kötüsü o ki aklımda sanki bir film izlemişim gibi yer etmiş, bölümlerden net hatırladığım yok ama çok sahnesini hala net hatırlıyorum...

MBK bendeki olayda sana yakın. Ama ben bir kaç bölümü çok iyi derecede hatırlıyorum. Mesela Lydia ile Diana'nın çatışmalarını ve bir bölümde mecburi ittifaklarını, doğan melez bebeği, ilk bölümü, 2. bölümü, son bölümü vs.

evet evet melez bebeği bende hatırlıyorum... şu kozaya giren ve hızlı bir şekilde büyüyen beke sanırım... acayip etkiliyordu o sahneler beni... tekrarlıyacağım ama fareleri yemeleride hiç gözümün önünden gitmiyor...

tek kanallı dönemin çocukları olarak aslında açılacak daha çok başlık var, nienturi senin hafızan benden daha iyi sanırım... ben düşünüyom aklıma dallas, kara şimşek, kartall yüksekten uçar vb klasikler geliyor... :)

ziyaretçileeeeeeeeeeerr inanılmaz bi diziydi çocukluğumun kabusu hele o yeni doğan yeşil renkli bebekler bide onları severlerdi falan üstünede fare yerler !!!!
çok fantastik bi diziydi

Geri