Müzisyen Abiler Yardım

S

Sawyer77

Abiler şimdi ben elektro gitar kursuna gidiyordum bıraktım sonra bazı sebeplerden dolayı dedem galata kulesinde piyanistti 38 senedir falan müzisyen herhalde öle anlatıyor bateri piyano kontrbas gibi bazı enstrumanlarda çalıyor ama gitar çalmayı bilmiyor diyorki notayı göstereyim birlikte hallederiz 70 küsür yaşında dedem 73 falan şimdi bona ile ilgili dersler ritmik çalışma falan yaptık 1 gün ders aldım ama saat 3 den 22 küsüre kadar en fazla 1 saat ara verdik oda bakkala sigara almaya gittim onun dışında baya çalıştık işte ama gitara elimizi sürmedik ilerde diyor o hazırda dursun şimdilik nota öğrenelim sizce ne yapmalı başka kursamı gideyim dedeme devam mı dediğim gibi gitarla öncedende biraz kurs almıştım ama anlaşamadık ayrıldım oradan mecburen

• Konu Sahibi Konu Sahibi
abi vallaha benim ilk okulda dersler felaketti :D :D kullanamıyorum :D ama sonuna nokta koyabilirim :D

abi öle dersem bateride kalabilirim belkide gitara başladık dedem kızar kuzenime piano çalmayı öğretti şimdi keman veya bateri istiyor dedem izin vermiyor bu arada piyano derken gazinoda çalanlardan dğeil türk şarkıları pek sevmiyor klasik parçalar hep çalıyor ama onun dinlediklerini ve çaldıklarını klasik dinlemeidğim için bilmiyorum sadece jazz çaldığını ibliyorum :D satan kulede ibrahim tatlıses çalcakları yok :D ya neyse :D bu yolla gitar öğrenilir mi dersiniz sizce işin özü ? :)

ama yanlışmı biliyorum öyleyse düzeltinde bateride sanırım sol anahtarı değil farklı bi nota sistemi varmış aslında deneyebilirim ama sorun yaşatırmı sonradan siz ne dersiniz ?

Notayı yerim ya. Bana eğer adam nota bilgisi ile başlıyosa kaçarım. Yani ortalama isen direkt bend, vibrato, yapay harmonik, pentatonik ne bileyim kapalı vuruşdan, standart licklerden ne bileyim metronoma uymayı öğreten adam bul gerisini kendin yaparsın zaten :rolleyes:

Abi Metin Türkcan'ı çok çok çok severim onun eseri çalınmayan gitar odun parçasıdır bence ama şöyle bir lafı var "Gitar çalışmak için gitara ihtiyacınız yok. Bakın bu pena (elinde pena bile yokken) ve sağ ayağımızı vuruyoruz. Bakın gitar çalışıyorum" demişliği vardır. Referans : ESP Metoboy signature röportajı

abi zurna ne alaka ya :D yalovada çokda bu tür yer yok birtane konservatuar var The - Pentegram Abi oraya uğramadım kaldı orada özel ders veriyolarmış sanırım oraya mı gitsem ki yada dedem para almıyor nasılsa 2 sinede gitsem dicem iş karmaşıklaşır mı kafar baya karıştı :D bu konuda yahu

gitar kursuna gitmek gibi bir imkanın yoksa. Hazır önünde pianoyu tabiri caizse yalamış yutmuş bir insan vardır bence ana enstruman olarak piano öğrenmelisin gitarı kendi kendinede öğrenebilirsin ama ben gitar öğrenmek istiyorum dersende, gitar kursuna başlayana kadar notaları ne kadar öğrensem kârdır diye düşünmelisin diyorum...

abi adı o forumda yazarken bende güldüm :D ama :D ne diyeyim ahmet mehmet yada başka bi isim yazmıyor heheeheh :D

Geri