Yurt Dışından Elixir Tel Almak..

üstüne 1 adet/kutu olarak yazdırt birşey olacağını zannetmiyorum.1 box guitar string vs vs... altı üstü gitar teli ya takılcağını zannetmem. 6 li seti bir kutuya koyar olur biter yani.. satıcı ile iletişime geçin.

PTT'nin sitesinde böyle bir bilgiye ulaştınız da mı buraya bu şekilde yazıyorsunuz? Eksik bilgiyle insanları yanlış yönlendirmeyin... PTT ile de gelse, FEDEX'le de gelse, gelen yolcunun yanında da gelse farketmez...

Doğru link (Gümrük ve ticaret bakanlığının resmi sitesi):
http://www.gumrukticaret.gov.tr/altsayfa/icerik/82/179/posta-hizli-kargo-esyasi-muafiyeti.html

Evet ptt nin sitesinde böyle birşeye ulaşmasam niye böyle birşey söyleyeyim, ptt gümrüğü ayrıdır, fedexle gelirse mevzuat farklıdır. Yıllardır alışveriş yapıyorum her yılda mevzuatı tekrar okuyorum, ne eksik bilgisinden bahsediyorsun?

Metaller oksitleniyor bu fizik kuralı, markası elixir olunca metalin davranışı değişmeyecek öyle değil mi?
Metalin üstü nanoweb denen madde ile kapladığında, davranışlarına biraz efendilik geliyor.

Ptt gümrüğü ile yaşadığım tecrübe: Almanya'dan, bir kutu içerisinde 300 adet hardcase köşebenti getirtmiştim. Ptt gümrüğüne çağırıldım, bana bu malzemelerin ne için kullanıldığını sordular. Adet fazla olduğu için ticari kategoriye girdiğini bu yüzden ancak gümrük müşaviri kanalı ile alabileceğimi söylediler. Ticari sayılmaması için kaç adet getirmem gerektiğini sordum. "Canım hani 8-10 tane olsa tamam, ama 300 olmaz " gibi yuvarlak bir cevap aldım. Muhattap olduğunuz memurun yaklaşımına bağlı.

Şimdi ben 3 kutu 10-46 3 kutu 10-56 alıp bunların hepsini bir kutuya koymasını söyleyip mi sipariş edeyim?

Evet ptt nin sitesinde böyle birşeye ulaşmasam niye böyle birşey söyleyeyim, ptt gümrüğü ayrıdır, fedexle gelirse mevzuat farklıdır. Yıllardır alışveriş yapıyorum her yılda mevzuatı tekrar okuyorum, ne eksik bilgisinden bahsediyorsun?

Ben PTT'nin sitesinde bahsettiğin gibi bir şey bulamadım.... PTT sitesindeki linki ve "ptt'nin ve fedexin farklı gümrüklerinin farklı mevzuat"larını bizimle paylaşsan da biz de öğrensek olur mu?

Normalde böyle artniyet içeren iletilere cevap vermiyorum fakat diğer arkadaşları bilgilendirmek adına;

http://www.ptt.gov.tr/?wapp=search_...609:isaf3ruuefm&cof=FORID:11&q=mevzuat&sa=ARA

-Bu arama linkinden Postada gümrük ve Kambiyo Denetimi Rehberi - PTT tıklanıp mevzuat doc şeklinde indirilebilir.

-Gelelim farka; ülkeye giren tüm koli ve postada gümrüğe girme mevzuatı aynıdır fakat gümrüğe girdiyse gümrükten çekme mevzuatı devlet postası ile özel posta için farklıdır. Bu yüzden kullanılması gereken posta devlet postası okunması gereken mevzuat ptt mevzuatıdır.

Ben PTT'nin sitesinde bahsettiğin gibi bir şey bulamadım.... PTT sitesindeki linki ve "ptt'nin ve fedexin farklı gümrüklerinin farklı mevzuat"larını bizimle paylaşsan da biz de öğrensek olur mu?

Basit bir sitedeki birşeye dahi ulaşamıyorsun çünkü araştırmayı bilmiyorsun. Ya üniversite okumadın ya da üniversitede ilk edinilmesi gereken araştırma alışkanlığını edinmedin fakat buna rağmen kendinden emin konuşabiliyorsun ve ısrarcısın, ilginç?

Karşındaki adamın kim olduğunu bilmeden, eski yazılarını okumadan yanlış bilgilendirmekle suçluyorsun ve bunu gayrı ciddi bir ağızla yapıyorsun ve bunda da ısrarcısın?

Umarım bu tavrından vazgeçer, forum tartışması nasıl yapılırı bilgi nasıl edinilir öğrenirsin, kolay gelsin.

Geri