Pes(rock)-istanbul

Merhaba herkese;

Pes (eski adıyla perde)

Özay Bakır - Vokal
Tolga Can Şişman - Gitar, Klavye, Geri vokal
Soner Özkarslı - Gitar
Ercan Uslu - Bas Gitar, Geri vokal
Can Turfan - Davul

Pes, Perde ismiyle 2004 yılında Soner, Ercan, Mustafa ve T.Can tarafınfan kuruldu. Uzun arayışlardan sonra gruba Sonat İdi (vokal) Alibey Aliev(klavye) ve Mustafa'nın yerine de Emre(davul) katıldı.

Pes 2005 mayıs ve haziran aylarında çeşitli üniversite festivallerinde yer aldı ve yaz boyunca repertuar çalışmalarına hız verdi. Daha sonra grubun yolları Emre ile ayrıldı ve Metin uzun süre bizimle birlikte çaldı.Bu süre içinde bir kaç ay C.tesileri taksim Rock Starda sahne aldık.

Ancak istemeden de olsa Sonat, Alibey ve Metin ile yollarımız 2006 itibariyle ayrıldı.

Kadronun son hali yukardaki gibidir.

Repertuarımızdan örneklere
:arrow: http://perde.garaj.org
adresinden ulaşabilirsiniz ancak site henüz tamamlanmış değildir, kendi web sitemiz da yakında açılacaktır.

Şimdilik sadece cover yapmaktayız, beste çalışmaları da başlayınca buradan haberdear ederiz, mahrum bırakmayız sizi :roll:

Bizi etkileyen müzikler genelde 80'lerin ve 90'ların rock grupları ancak her birimizde Laço tayfadan tutun da Dream Theater'a kadar bir çok değişik tarzda grubun etkisi var.

Merak ettiğiniz her şey için burdan ulaşabilirsiniz, başlık sürekli güncellenecektir..

Ulan fazla mı ciddi oldu be :roll: :kaydim

Bu gece programdaydık Serin olarak.. Başka bi grup çıkınca yerinize şaşırdım.. Apo'dan ögrendim vokalin hastalandığını. Çok geçmiş olsun arkadaşım.. Haftaya düzelir inşallah..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sağolasın fotodan tanıdım davulcusun sen:)
Perşembe günü partide çalınca zaten hasta olan vokal ctesiye daha kötü oldu.. :?

Grup hakkında iyi-kötü her türlü yorumları bekliyorum dostum, size de başarılar.. ;)

Tekrardan merhabalar;
Yaklaşık 3-4 ay öncesine kadar kadro problemi yaşadık. Sonat İdi, Alibey Aliev ve Metin Ekrem ile yollarımız istemeden de olsa ayrıldı.Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bununla birlikte yeni bir yapılanmaya girdik ve ismimizi de değiştirdik. Artık yeni adımız :arrow: "Pes!"

Grubun son hali;

Özay Bakır - Vokal
Tolga Can Şişman - Gitar, Klavye, Geri vokal
Soner Özkarslı - Gitar
Ercan Uslu - Bas Gitar, Geri vokal
Can Turfan - Davul

Can ve Özay aramıza aralık ayında katıldılar. Tolgacan (yani ben:)) gitarın yanında artık klavye de çalmakta.

:arrow: Bu süre içinde repertuarımızı da yeniden gözden geçirdik.
:arrow: Yeni kadromuzla birlikte Bronx, Gitar ve On the Run'da birkaç kez sahne aldık.

Görüşmelerimiz devam ediyor, çok yakında düzenli programa başlayacağız.

Kendinize iyi bakın, müzikle kalın :)

'PES' olarak 22 mart carsamba 21-23 arasi pulp ta
23 mart persembe 22 den sonra eksi limon da sahne alacagiz..

herkesi bekliyoruzzz.. :D

kopucaz degil mi cakewalker? ;) :D

Cuma gününden itibaren %80 Pulpta düzenli programa başlayacağız ön grup olarak.

Durum kesinleşince buradan duyuracağız, görüşme halinde olduğumuz bikaç mekan daha var bakalım hayırlısı olsun :LOL:

Bu hafta sonu yarın Pulpta, Cumartesi de Ekşi limon'da (Zurich) olacağız

Arkadaşlar iddialı bir grubuz, bi allahın kulu da gelip izleyip yorum yapsın yahu, kendi kendimize buraya yazarak olmuyo ki.. "Hayatımda gördüğüm en rezil grupsunuz" desin yine de bira ısmarlayacağım :p

Hadi artık ;)

;4934725;

herkesi bekliyoruz 31 mart cuma 22.oo de pulp da,1 nisan cumartesi 21.30 da eksi limon(zurich) deyiz,cok eglenicezzzz :D

Yakın zamanda üniversite festivallerinde de boy göstereceğiz.Ancak hala bizi izleyip de iyi-kötü yorum yazan biri yok bu forumda, ağlamak istiyorum :cry: :cry:

Geri