Yurt Çapında Alternatif Esnaf Önerileri

Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama bursa görüklede fuat abi var (luthier fuat bozdemir) kendisi aslen bağlama işiyle meşgul fakat gitarda da harikalar yaratıyor bence buda bağlamaya hakim olmasından kaynaklanıyor. El yapımı bir gitar yaptırmıştım gitar şeklen iyi fakat entonasyondur fretler felan daha sese etki eden birçok iş çok kötüydü fuat abiy le klavye yi değiştirdik üzerine abalone dot larda ekledi az çok boya işinden de anlıyor gövedeye bir boya geçti ekstra olarak gövde üzerinden bir iki oynama yaptık ve bu işlemleri piyasadaki bir çok lüthier e nazaran daha uygun bir fiyata yaptı öyle luthier tripleri de yok gayet samimi bi abimiz Fuat abinin En iyi tarafı ise cad cam ugulamalarına hakim birisi olması(solidworks katia) bu sayede bir çok şeyi cnc kullanarak daha standart şekilde yapabiliyor piyasadaki luthierler gibi elle girişmiyor. (Kimine göre iyi kimine göre kötüdür bu durum ama bence makine kullanmak çok daha iyi) yenilikçi kafada çalışan bir abi kendisi İlerde kısmet olursa kendisine birde custom gitar yaptırmak istiyorum bakalım
Bende luthier ile ilgili sıkıntı yaşadım. Anlıyorsa bu işlerden ki yazdıklarınızdan öyle anlaşılıyor bende bakıma götürebilirim.

Geri