Yurt Çapında Alternatif Esnaf Önerileri

Selamlar, Boss RC3 looper ile alakalı bir problemim oluştu. Hafızasında ilerlemeye yarayan + - tuşlardan biri çalışmıyor. Zuhal'i aramadım ama Boss markasının Türkiye'de yetkili servisi olmaması tuhafıma gitti açıkcası. Daha önce Burçin Ankara Bey ile çok memnun kaldığım bir pedal tamiri ve modifiyesi oldu ama bu looper çok daha dijital bir pedal ve çözümü çok daha basit gibi duruyor. O yüzden özellikle İstanbul'da tamir ettirebileceğim bir yer arıyorum.

İlk sayfada yazılanların üzerinden çok zaman geçmiş, o yüzden burada sormak istedim. Teşekkürler...

Zuhal'e ulaşın. Muhtemelen DTL Elektronik'e yönlendireceklerdir. İstanbulda black.circuit diye bir tamirci vardı. Analog synth vs tamir ediyorlardı. Onlara bir ulaşın isterseniz. Ankara için de Eray var kızılay İnkılap Sokak'ta eski kıvılcım binasının giriş katında.

Zuhal'e ulaşın. Muhtemelen DTL Elektronik'e yönlendireceklerdir. İstanbulda black.circuit diye bir tamirci vardı. Analog synth vs tamir ediyorlardı. Onlara bir ulaşın isterseniz. Ankara için de Eray var kızılay İnkılap Sokak'ta eski kıvılcım binasının giriş katında.
İlginiz ve yanıtınız için teşekkür ederim. Hemen temasa geçeceğim. İyi forumlar...

İzmir'de amfi/pedal tamiri için ADD+ pedal Atilla Tanaydın'ı önerdiler. Araştırdığım kadarıyla baya da işinin ehli birisiymiş. İsterseniz listeye ekleyin.

uygun fiyata piyasadakilerden daha iyi bir gigbag yaptırmak isterseniz Ankara kızılay Metro iş merkezinde bir alt katta Baysal çanta var. çok sağlam kılıflar yapıyorlar ve işlerinde çok iyiler. keza birçok diğer çalgıya veya pedalboardunuza göre de kılıf yaptırabilirsiniz.

Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama bursa görüklede fuat abi var (luthier fuat bozdemir) kendisi aslen bağlama işiyle meşgul fakat gitarda da harikalar yaratıyor bence buda bağlamaya hakim olmasından kaynaklanıyor. El yapımı bir gitar yaptırmıştım gitar şeklen iyi fakat entonasyondur fretler felan daha sese etki eden birçok iş çok kötüydü fuat abiy le klavye yi değiştirdik üzerine abalone dot larda ekledi az çok boya işinden de anlıyor gövedeye bir boya geçti ekstra olarak gövde üzerinden bir iki oynama yaptık ve bu işlemleri piyasadaki bir çok lüthier e nazaran daha uygun bir fiyata yaptı öyle luthier tripleri de yok gayet samimi bi abimiz Fuat abinin En iyi tarafı ise cad cam ugulamalarına hakim birisi olması(solidworks katia) bu sayede bir çok şeyi cnc kullanarak daha standart şekilde yapabiliyor piyasadaki luthierler gibi elle girişmiyor. (Kimine göre iyi kimine göre kötüdür bu durum ama bence makine kullanmak çok daha iyi) yenilikçi kafada çalışan bir abi kendisi İlerde kısmet olursa kendisine birde custom gitar yaptırmak istiyorum bakalım

Selamlar, elimde bir ibanez prestige rg1570'in gövdesi hariç her parçası ve donanımı var. Bayadır kenarda bekliyor ama artık bu gitara bir gövde bulmanın vakti geldi. Bir süredir sarı sitede kovalıyorum ama düzgün ve normal fiyatlı bir rg ya da rg prestige gövde bulamadım. Sanırım sapa ve donanıma uygun gövde yaptırmak zorunda kalıcam. Bunun için gövde yapan gitar ustası önerilerinizi bekliyorum, yardımcı olur musunuz ?

Selamlar, elimde bir ibanez prestige rg1570'in gövdesi hariç her parçası ve donanımı var. Bayadır kenarda bekliyor ama artık bu gitara bir gövde bulmanın vakti geldi. Bir süredir sarı sitede kovalıyorum ama düzgün ve normal fiyatlı bir rg ya da rg prestige gövde bulamadım. Sanırım sapa ve donanıma uygun gövde yaptırmak zorunda kalıcam. Bunun için gövde yapan gitar ustası önerilerinizi bekliyorum, yardımcı olur musunuz ?
halâ gövde yaptıracak yer arıyormusun. o gitarın orjin gövdesi dandik ıhlamur. diş budak, naun veya ceviz olarak yapılır ve sesi de uçar

yarası olanlarda pek bi gocunuyor sefil ibanezciler 🤣
elemana faydamız olsun diye cevap yazdık ama soytarının tekinin zoruna gitmiş anlaşılan. ağlacak halinizi gülerek kapatmaya devam et sen

ellerim büyük olduğu için arada bi oluyor böyle basarken yandaki harfe basıyorum hızlı yazarken yanlışlıkla. M ve N harfi yanyana çünkü.
hadi benimki gözden kaçan küçük bi hata da senin bu her halta atlayıp laf sokmak için fırsat kollayıp sonrada laf soktuğunu sanan ezik karakterini ne yapıcaz ?.
ben de çok espirili bi insanımdır ama bi harf yanlış çıktı diye komiklik yapıp kendimi küçük düşürmem.

üyelik için resmi kimlik onay şartı olan bi müzisyen sayfası kurmak şart olmuş. aksi halde böyle 1990 ve sonrası doğan beyin özürlülerin her halta cacık olduğu boş muhabbetleri yüzünden müzisyen aramaktan vaz geçenlerin sayısı artmaya devam edecek.

1990 sonrası doğup ama bu özürlülerin arasından sıyrılan istisnai genç kardeşlerimi tenzii ediyorum elbet, çünkü 1 yıl 9 aydır gitar çalıpda Dream Theater solosu atabilen 21 yaşındaki bi kardeşimiz de var.

bu site iyi niyetle kurulmuş ve kuran kişiyi/kişileri tebrik ediyorum ama maalesef siteyi çer çöp sarmış
20230910_140112.jpg

Hemen hakarete başvurmanız çok hoş.Umarım avukatınız çok sağlamdır çünkü ben böyle saçma bir nedenden dolayı bana hakaret eden birinin peşini bırakmam.Esprili kişiliğinizi de görürüz savunmanızda umarım.

yarası olanlarda pek bi gocunuyor sefil ibanezciler 🤣
elemana faydamız olsun diye cevap yazdık ama soytarının tekinin zoruna gitmiş anlaşılan. ağlacak halinizi gülerek kapatmaya devam et sen
Yüzyüze gelsek ben ettim sen etme diyecek tipler mabadlarinin üstünde şövalye kesiliyor, alıştım 🙂

Ibanez bilmiyor zaten bu işi fi tarihinden beri o rezil, kaka ıhlamuru kullanıyor, Team J'ye gitar yaptırıyor, zibilyon müzisyende bu işe ortak olup Ibanez'e çanak tutuyor.

Ibanez fanı da değilim, gitarlarini sevmem de ayrıca 🙂

Bu şahsi kâle alıp cevap verdiğim için de kendimden özür diliyorum.

Yüzyüze gelsek ben ettim sen etme diyecek tipler mabadlarinin üstünde şövalye kesiliyor, alıştım 🙂

Ibanez bilmiyor zaten bu işi fi tarihinden beri o rezil, kaka ıhlamuru kullanıyor, Team J'ye gitar yaptırıyor, zibilyon müzisyende bu işe ortak olup Ibanez'e çanak tutuyor.

Ibanez fanı da değilim, gitarlarini sevmem de ayrıca 🙂

Bu şahsi kâle alıp cevap verdiğim için de kendimden özür diliyorum.
Ara yerde benim ibanezler kaka sunta oldu yine iyi mi :D

Geri