Acil Pedal Dizilim Yardımı Help Help :))))))))))

selam arkadaşlar elektro baglama kullanıyorum ve şu an elimde boss acvanced eg 20 ekolayzır mxr phase 100 oktav ve di box var oktavı kullanmıyorum ama siz yinede oktavın bulunması gereken konumuda söylerseniz sevinirim bu pedalları anfi ve sonrası şeklinde sıralarmısınız lütfen yılbaşında bir grupla çıkacam ve en dogru sonucu almalıyım ....saygılarımla

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bağlama------>oktav----->ekolayzır------>phase------>di box----->amfi,mikser vs. diyeyim, yanlış olacağını zannetmiyorum ama böyle sıralarsan iyi bir sonuç alırsın
çok teşekkür edrim yardımınız için sıralama hoş görünüyor bende anfi di box ekolayzır phase yapıyodum ekolayzırdan dipses alıyordum çok teşekkür edrim arkadaşım ilgin için ...

Tüpçü 'nün verdiği sinyal sırası gayet ideal. Tek farklılık, oktavla ekolayzr arasında olabilir. Onun dışında en düzgün böyle olur gibi.
Birde kabin simülasyonu kullanırsanız daha iyi olur gibi sanki. Videolarınızda ses çok cılız geliyor. O manyetiklere rağmen.

Tüpçü 'nün verdiği sinyal sırası gayet ideal. Tek farklılık, oktavla ekolayzr arasında olabilir. Onun dışında en düzgün böyle olur gibi.
Birde kabin simülasyonu kullanırsanız daha iyi olur gibi sanki. Videolarınızda ses çok cılız geliyor. O manyetiklere rağmen.
evet ustadım sesin cılız gelme sebebi çin malı speaker i bozuk olan bir hapörlörlü anfi kullandıgım için galiba yoksa biliyosunuz dimarzio dp 102 ve dp 207 eşledim ses güzel aslında manyetiklerin abicim kabin simülasyonu ddediginiz şu 10 yada 12 15 w olan kafa anfilerdenmi demek istediniz bu similasyon eger anladıgımsa lambalı olanları felan var kacw kullanmalıyım sahnede oktavıda kullanmıyorum zaten abi dizlim bu şekilde yapacam dediniz gibi sahneye gidecek ucuz yollu orta fiyatlı kalite bir ürün ismi varmı abicim çok saolun allah razı olsun

Yok hocam kabin simülasyonu dediğimde pedal şeklinde. Atıyorum sansap triac mesela. 150-200 lira arası bi kabin simülasyonu alırsanız sinyal sırasının en sonuna onu koyup direk miksere, hoparlöre neye girerseniz girin daha düzgün ses alırsınız. Kabin simülasyonu dediğimiz eşşek kadar kabinlerin ve o amfilerin yerini tutuyor.

teşekkür ederim abicim dediginizi araştırdım baktım ...bide o özelliklerde pod hd 500 rastladım güzel bişeye benziyor saygılarımla abicim teşekkürler

Pod Hd500 prosesör yalnız. Yani sizin işinizi görecek tek eksik pedal kabin simülasyonu. Onuda aldığınız zaman daha hoş olur. Prosesör işine yöneleceksenizde elde ki tüm analogları çıkarmanız lazım. Analog pedal ve prosesörler pek anlaşamaz. :)

DI box en sona koyup mikrofon kablosu ile mixerin mikrofon girişine gireceksin. Videoları görmedim ama tahmini yazıyorum diboxu ekolayzıra girebildiğini söylediğine göre jak ile çıkıyorsun DIdan, çok muhtemelen mixere de line girişlerinden giriyorsun sinyal namına ne varsa ölüp gidiyor. Kabin sim ile işin yok ayrıca o kulvarlarda zevk için gezmeye başlamadan önce temel sinyal zincirini adam etmen lazım. Tam nereye giriyorsun nasıl kullanıyorsun yazarsan tahmini cevap vermekten kurtarırsın bizi.

DI box en sona koyup mikrofon kablosu ile mixerin mikrofon girişine gireceksin. Videoları görmedim ama tahmini yazıyorum diboxu ekolayzıra girebildiğini söylediğine göre jak ile çıkıyorsun DIdan, çok muhtemelen mixere de line girişlerinden giriyorsun sinyal namına ne varsa ölüp gidiyor. Kabin sim ile işin yok ayrıca o kulvarlarda zevk için gezmeye başlamadan önce temel sinyal zincirini adam etmen lazım. Tam nereye giriyorsun nasıl kullanıyorsun yazarsan tahmini cevap vermekten kurtarırsın bizi.
şimdi evde anfi hoparlör var o ayrıda sahnede mixer anfi var di box su anfiye baglıyorum ekolayzırı di box a ekoayzırada phase phaseyede elektro baglama şeklinde .....çok teşekkür ederim üstadım evt çivi jak girişlerini kullanıyorum

Hah işte mesela diboxu adam gibi mikrofon kablosu ile mixere göndersen hem sinyalinde kayıp yaşamayacaksın hem de pilden tasarruf edersin mixerden +48 açıp. Tabii en sona o gelecek. Evdeki amfi bozuk diyorsun o zaman ona yapacak bir şey yok. Askerde moral ekibi falan hesabı pedalcı bağlamacılarla içli dışlı oldum gitar amfilerinden genelde şikayetçiler aşırı sert geliyor ses diye. Eh tabii biz amfiyi zorlayarak çalmak durumundayız fakat bağlamada bu ters tepiyor bir de bağlamada senin muhtemelen preamp vardır bağlamada, e gitar amfisi de düşük güçte sinyal bekliyor girişi zorlamış oluyorsun bu durumda vs vs. Eğer yoksa son cümlemi es geç de var ise bağlamanın üstünden düşür sesini amfiye girerken. Onun haricinde pedal sıralamasını tüpçü vermiş zaten, sadece dediğim gibi mixere girdiğin kabloyu değiştir. Amfide ise di box hiç kullanma bile. Bu arada DI box ne marka/model?

Hah işte mesela diboxu adam gibi mikrofon kablosu ile mixere göndersen hem sinyalinde kayıp yaşamayacaksın hem de pilden tasarruf edersin mixerden +48 açıp. Tabii en sona o gelecek. Evdeki amfi bozuk diyorsun o zaman ona yapacak bir şey yok. Askerde moral ekibi falan hesabı pedalcı bağlamacılarla içli dışlı oldum gitar amfilerinden genelde şikayetçiler aşırı sert geliyor ses diye. Eh tabii biz amfiyi zorlayarak çalmak durumundayız fakat bağlamada bu ters tepiyor bir de bağlamada senin muhtemelen preamp vardır bağlamada, e gitar amfisi de düşük güçte sinyal bekliyor girişi zorlamış oluyorsun bu durumda vs vs. Eğer yoksa son cümlemi es geç de var ise bağlamanın üstünden düşür sesini amfiye girerken. Onun haricinde pedal sıralamasını tüpçü vermiş zaten, sadece dediğim gibi mixere girdiğin kabloyu değiştir. Amfide ise di box hiç kullanma bile. Bu arada DI box ne marka/model?
omrcon yada ormcon marka di box anfiye girerken derken sahne anfisi deyilm
ideyilmi sahne anfisindemi kullanmayayım di box u

Amfi derken o ufak amfileri kastettim, ona girerken gerek yok sahnede büyük mixere/amfiye gönderirken kullan. Mikrofon kablosu ile (adam gibi üç ucuda bağlanmış, birbirine şase edilmişlerden değil) bağlarsan kullandığın mixer/amfi artık neyse onda da +48 varsa pile gerek kalmaz. Pilsiz de çalışmaz o alet arkadaşın da dediği gibi aç bir bak orada bir yerdedir pil girişi.

Geri