Strat'a Köprü Için Humbucker Manyetik Tavsiyesi

Strat gitarımın ın güçsüz ve cırtlak köprü manyetiğini sevmediğim için değiştirmek istiyorum arkadaşlar. Daha yüksek distortionda iyi reaksiyon veren, daha tok bir ton arıyorum. Bu manyetikler arasından bişey düşünüyorum. Kullananlar, beğenenler, beğenmeyenler ve ya başka önerisi olanlar yorumlarını yazarsa sevinirim.

Strat gitarımın ın güçsüz ve cırtlak köprü manyetiğini sevmediğim için değiştirmek istiyorum arkadaşlar. Daha yüksek distortionda iyi reaksiyon veren, daha tok bir ton arıyorum. Bu manyetikler arasından bişey düşünüyorum. Kullananlar, beğenenler, beğenmeyenler ve ya başka önerisi olanlar yorumlarını yazarsa sevinirim.
lace alumitone lara bak hem dip gürültüsü sıfır hemde çok hacimli tonları var

hepsi olur dediğin manyetiklerden isteklerin doğrultusunda, aralarındaki farklar tiz, bas ve mid dengelerinin değişmesi ve çıkış güçleri genelde, ama genellersek hepsi işini görecektir. dimarzio nun yanında seymour duncan in hot railsleri ve cool railsleri de işini görebilir.

Ben stratımda kullanıyorum dp182 fast track 2.
Tek başına, cayır cayır bir manyetik. Tiz oranı daha yüksek pozisyon itibariyle. Middle'la birliktede daha tok seslere ulaşıyor.
Çoğu zaman bridge manyetik kullanan biri olarak, en güzel tını bunda diyebilirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet üç manyetiğin de iyi olduğunu gördüm incelemelerim sonucunda dediğiniz gibi aralarında bazı ufak bas , tiz , middle farklılıkları var (herbiri için en fazla onda bir oranda). Ama şahsen denemediğim için kararsızım.Sizce maple klavyeli bir stratın bridge pozisyonunda ton olarak hangisinden daha çok fayda sağlayabilirim? (single manyetik bana çok tiz geliyor) Güçlü ve tok bir humbucker tonu istiyorum. SD leri de inceledim ama dimarzionun bu modelleri daha yakın geldi.
İlginize de teşekkür ederim.

hiç uğraşma bunlarla. Madem güçlü ve tok bir humbucker tonu istiyosun direkt humbucker tak ben de zamanında stratıma hangisini taksam acaba diye kafayı sıyırırken biri çıktı "abi neden humbucker takmıyosun" dedi. Hiç de aklıma gelmemişti yani ama çok da haklıymış taktım dimarzio evolution oldu bitti, tabi daha sonra onu da değiştirdim crunch-lab ile daha bir hacimli oldu köprü.

hiç uğraşma bunlarla. Madem güçlü ve tok bir humbucker tonu istiyosun direkt humbucker tak ben de zamanında stratıma hangisini taksam acaba diye kafayı sıyırırken biri çıktı "abi neden humbucker takmıyosun" dedi. Hiç de aklıma gelmemişti yani ama çok da haklıymış taktım dimarzio evolution oldu bitti, tabi daha sonra onu da değiştirdim crunch-lab ile daha bir hacimli oldu köprü.

SSS bir strat'a mı taktınız evo'yu ? Eğer öyleyse volüm ve ton potanslarını değiştirdiniz mi ? ( 250K'yı 500K yapmak gibi. )

Aslında doğru söylüyosun humbucker daha iyi olabilir. Bir hss pickguard bulmam lazım onun için. Peki, ben de arkadaş ın sorusunu yineliyim; potanslarda bir değişiklik yaptınız mı? Veya push pull eklediniz mi?

potanslar değişmedi. Benim alet deluxe strat'tı. SSS di. S1 switch de vardı. Potans falan hiçbişey değişmedi sadece pickguard değişti haliyle HSS oldu. İzmirde Atilla ustaya yaptırmıştım elektronik bilgim olmadığı için ama gözümün önünde yaptı sadece manyetik değişti başka bi işlem olmadı.

Arkadaşlar tavsiyeniz üzerine humbucker takmaya karar verdim ve bi arkadaşımın sahip olduğu seymour duncan jb sh4 manyetiği, sadece çok ucuza bana bırakacağından, almaya karar verdim. Gitarını satamadığı için manyetiği satıcaktı. Ama gitarını satıcak birini bulmuş ve ben de fazla üstelemedim o yuzden manyetiği almak için. Kısacası artık sıfır bi humbucker alıcam ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Dediğim gibi sh4 ü ucuza alacağım için alıcaktım. Şu an daha önceki isteklerim doğrultusunda bir manyetik istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
(Daha önce kullandığım humbucker'lı gitarlar yapı ve ağaç olarak farklıydı. Şu an alder gövdeli ve maple klavyeli bi strata humbucker takmak istiyorum ve daha önce denemediğim için kötü bir tonla karşılaşmak istemiyorum. O yüzden bu kadar sorguluyorum.)

Bende Seymour Duncan lil 59-1b öneriyorum.
Bas ve mid oranı yüksek ama tizleri kaybolmayan. Hacimli çıkışı yüksek (hot rails vs kadar değil) ancak clean tonları 'da çok iyi bir manyetik. Ufak versiyonunu köprüye taktım. Ton kapalı ve full clean 'de jazz 'dan tutun bayağı yırtıcı hard rock tonlarına kadar bir yelpazesi var.

Özgür ÖNER tavsiyen için çok teşekkürler. Lil 59-1b gerçekten dediğin tarzlara uyan, iyi bir manyetikmiş. Videolarını izledim. Ama gitarımın bridge pozisyonu için bulunan oyuk normal humbucker için uygun. ve açıkçası güçlü bir humbucker tonu istiyorum. Neck ve middle manyetiklerle zaten istediğim strat tonlarını alıyorum (ki senin de bi yorumunda bunlardan memnun olup, zamanında benim gibi köprüden memnun olmadığını okumuştum) köprüden de sağlam bir distortion istiyorum. Bu yönde de bi tavsiyede bulunursan sevinirim.

Eğer İstanbul'da isen TNT Müzik'e uğra, benim Strat orada. Köprüsünde JB Jr var. İşini görecekse eğer o, ondan bir tane bulursun. Sattığımdan falan söylemiyorum, ama eğer o manyetiği merak ediyorsan Strat üzerinde görme şansın olur :)

Onun harici genelde Pearly Gates sıkça tercih ediliyor Fender köprüsünde. Bir arkadaşımda Alnico II Pro var ve PG'ye göre daha tok olduğu için daha bir sevmiş olabilirim. Gibson 498T de kovalayabilirsin, yakın bir manyetik olmalı ve ucuzlar. TB-14 Custom 5 çok severim ben Strat köprüsünde(Youtube'da Yamaha 611 diye arat), Dr Barlo'ya sorsan tavsiye etmez ama mesela. TB-11 Custom Custom da hoşuna gidebilir.

Eğer LP köprü tonları kadar tok olmasını istiyorsan, bakacağın manyetik PATB-3 Blues Saraceno. Muazzam bir manyetiktir.

JB hiç sevmediğim bir manyetik şahsen, o yüzden adını bile anmadım. İlla istersen tahminen gelecek hafta elimde satılık bir tane olacak ama :p

59 'un full versiyonu da var bridge için ery. Onu denemedim ancak youtube de birisinin videolarında izlemiştim. lil 59-1b 'de daha çok body ve lower mid olduğunu düşün. Öyle tınladı işte kulağıma tam versiyonu. Onu da düşünebilirsin.

Bu arada dip not olarak ben benim köprüyü de fender custom shop fat 50's e geri döndürebilirim.
Zira kafamda setup 'ı iyice küçültmek falan da var. Çok memnun olsamda bridge deki single 'ı arıyorum şimdide garip bir şekilde.
Nasıl olacak bu işler bilmem... 4 saatimi araştırarak geçirdim.

Bende de Strat HSS Maple fingerboard gitar var. Köprüdeki manyetiği Dimarzio Crunch Lap DP228 takmayı düşünüyorum ancak bu manyetiğin çıkışı çok yüksek. Şimdi mesajını okuyunca şaşırdım. Sen sap ve orta manyetiği değiştirdin mi? Eğer değiştirmedin ise Cunch Lap ile diğer manyetiklerin ses seviyeleri arasında uçurum olmadı mı?

Ha evet '59 da çok hoş olur. Hatta hemen aklıma gelmişken söyleyeyim, şu an favori Duncan manyetiğim SH-16 Custom/'59 Hybrid. Eğer yurtdışından sıfır olarak alacaksan kesinlikle bunu al. Türkiye'ye daha gelmemiştir.

Geri