DeviantART

Alf demiş ki:
Ben üye olalı bir kaç hafta oldu.Fakat dil problem yaratıyor.Kör topal geziniyorum.Çok nitelikli işlere rastladım.İşlerimi göndermek istiyorum. Nasıl gönderildiğini bilen var mı?
basit..sayfanı açtığında sayfanın üst kısmında bi kontrol paneli görüceksin..browse-shop-submit-chat.. gibi seçenekler war.buraya kdr tmm..tabi önce yükliiceğin işin bilgisayar ortamına aktarılması lazm..bi yazıcıya ihtiyacın war yani..işi bilgisayara aktardıktan sonra kontrol panelinden SUBMİT i tıklıyosn..karşına hangi dalda iş sergilemek istediğini soran bi panel çıkıcak..devation-scrap-ID-avatar..gibi.. fotoğraf ya da başka herhangi bi daldaki çalışma içn deviation alanını seçmen uygun..daha sonra yükleyeceğin işle ilgili açıklamaları dolduracağın boşluklar war..sergileyeceğin işe bi isim wermen gerek..boşluklarla işin bittiğinde browse butonuna basaraktan işini yüklemek dışında bi işin kalmıyor..kolay gelsin.. :LOL:

budyart demiş ki:
Alf demiş ki:
Ben üye olalı bir kaç hafta oldu.Fakat dil problem yaratıyor.Kör topal geziniyorum.Çok nitelikli işlere rastladım.İşlerimi göndermek istiyorum. Nasıl gönderildiğini bilen var mı?
basit..sayfanı açtığında sayfanın üst kısmında bi kontrol paneli görüceksin..browse-shop-submit-chat.. gibi seçenekler war.buraya kdr tmm..tabi önce yükliiceğin işin bilgisayar ortamına aktarılması lazm..bi yazıcıya ihtiyacın war yani..işi bilgisayara aktardıktan sonra kontrol panelinden SUBMİT i tıklıyosn..karşına hangi dalda iş sergilemek istediğini soran bi panel çıkıcak..devation-scrap-ID-avatar..gibi.. fotoğraf ya da başka herhangi bi daldaki çalışma içn deviation alanını seçmen uygun..daha sonra yükleyeceğin işle ilgili açıklamaları dolduracağın boşluklar war..sergileyeceğin işe bi isim wermen gerek..boşluklarla işin bittiğinde browse butonuna basaraktan işini yüklemek dışında bi işin kalmıyor..kolay gelsin.. :LOL:
Vaaay Wadaa kardeş sağolasın ayrıntılı olarak anlattığın için.

Siteyi sırf geyik ve piyasa amaçlı kullanan da çok var ama insanın ağzını açık bırakan eserler de görülebiliyor. Önemli olan iyi adamları bulup 'watch' listesine almak. Bir de sosyal olarak ilgileniyorsanız çeşitli gruplar var. Örneğin ben Turkiye, Ankara City, Opeth Fans vs. gibi bir kaç gruba üyeyim. Ankara City'nin buluşmalarına gittim, oldukça güzel bir ortam var, tavsiye edilir.

Ben de fotoğrafçılıkla uğraşıyorum:
http://psixaos.deviantart.com

psiXaos demiş ki:
Siteyi sırf geyik ve piyasa amaçlı kullanan da çok var ama insanın ağzını açık bırakan eserler de görülebiliyor. Önemli olan iyi adamları bulup 'watch' listesine almak. Bir de sosyal olarak ilgileniyorsanız çeşitli gruplar var. Örneğin ben Turkiye, Ankara City, Opeth Fans vs. gibi bir kaç gruba üyeyim. Ankara City'nin buluşmalarına gittim, oldukça güzel bir ortam var, tavsiye edilir.

Ben de fotoğrafçılıkla uğraşıyorum:
http://psixaos.deviantart.com

bende hala çözebilmiş değilim gruplara dahil olmayı tutta ne bileyim mesela arama yapılabiliyormu kriterlere göre ne bileyim şehre göre ülkeye göre..bende fotoğrafçılıkla uğraşıyorum ama tam olarak işlerimi yükleyebilmiş değilim..filmin dolmasını bekliyorum mecburen sadece dijital makine ile çekebilmeyi başardığım birkaç fotoğrafı yükleyebildim..beni biraz aydınlatırsan sevinirim..

HornyDevil demiş ki:
bende hala çözebilmiş değilim gruplara dahil olmayı tutta ne bileyim mesela Arama yapılabiliyormu kriterlere göre ne bileyim şehre göre ülkeye göre..bende fotoğrafçılıkla uğraşıyorum ama tam olarak işlerimi yükleyebilmiş değilim..filmin dolmasını bekliyorum mecburen sadece dijital makine ile çekebilmeyi başardığım birkaç fotoğrafı yükleyebildim..beni biraz aydınlatırsan sevinirim..

arkturos.deviantart.com

şehre ülkeye göre değil ama daha iyisi enlem-boylama göre sana yakında oturan kullanıcıları görebiliyorsun. aslında deviantart'ın kendisinin grup desteği yok. grup dediğimiz olay normal bir kullanıcı adı gibi bir hesap altında journal özelliğinden faydalanarak yapılan doğaçlama bir oluşum.

Çözmeye başladıkça gerçektende çok güzel gelmeye başladı..gerçekten saatler geçirilebiliyor..ki şöyle bir yorum yapmaktanda çekinmeyeceğim..türkiyedeki hiç bir site boy ölçüşemez..ama işte tek sorunum..fotoğraflara dil sorunu yüzünden doğru düzgün yorum yazamıyorum.. birde bilgisayarım bozuldu fotoğraflarımı yükleyemiyrum bir türlü.. :(

Gruplara dahil olma genellikle "+deviantWatch" yaptıktan ve aynı yere başvuru notu attıktan(Send Note) sonra gerçekleşiyor.
Ekleme ise "Submit" kısmından gerçekleşiyor orada "Deviation"u seçip işinizin ilgili olduğu konuları seçip, adını ve işle ilgili yazı yazıp, keywordsu da girdikten sonra ekleyebilirsiniz.
"Journal" kısmından, sizin pencerenizde görünmesini istediğiniz bir tablo oluşturup, orada istediğiniz gibi yazabilirsiniz. Genellikle gruplar ve arkadaş listesi eklenir oraya. Zaten yazıyı ve emoları eklemek basit, ancak seçtiğiniz grubun veya kişinin avatarını eklemek için(ki böylece o kişinin avatarına tıklayıp sayfasına bakılabiliyor) yapmanız gereken: :iconÜYEADI: veya :iconGRUPADI: şeklinde kişiyi veya grubu eklemek.

Ben de kıt bir ingilizceye sahip olduğum için üye olmaktan çekiniyorum. İzlemekle yetiniyorum fakat o siteye bir girdimi insan, bir daha çıkamıyor ya... Müthiş eserler var gerçekten... Bazen kendimi çok yeteneksiz hissediyorum!!!! :?

galerilerinde sanatsal sayılabilecek resimler bulunduran yüzlerce insandan zaten bahsedilmiş bunları bir kenara koyalım.bir de sitenin öteki sakinlerini inceleyelim.kendi çıplak resimlerini koyup,sevgili bulmaya çalışandan(!) tutun,bakın ben ne kadar çirkin bi insanım benim daha hiç sevgilim olmadı biliyomusunuz vs. şeklinde resimlerini koyarak zorla aldığı tesellilerle siteyi terapi veya ego tatmini olarak kullanan dangalak insanlar da bulunmaktadır.fazla bulaşmadan ilk gruba dahil insanların sayfalarında vakit geçirmek koşuluyla mükemmel bir sitedir.birkaç sn içinde kaybolur,resmi çizenlerin isimlerini bile takip edemezsiniz..

MaraJade demiş ki:
galerilerinde sanatsal sayılabilecek resimler bulunduran yüzlerce insandan zaten bahsedilmiş bunları bir kenara koyalım.bir de sitenin öteki sakinlerini inceleyelim.kendi çıplak resimlerini koyup,sevgili bulmaya çalışandan(!) tutun,bakın ben ne kadar çirkin bi insanım benim daha hiç sevgilim olmadı biliyomusunuz vs. şeklinde resimlerini koyarak zorla aldığı tesellilerle siteyi terapi veya ego tatmini olarak kullanan dangalak insanlar da bulunmaktadır.fazla bulaşmadan ilk gruba dahil insanların sayfalarında vakit geçirmek koşuluyla mükemmel bir sitedir.birkaç sn içinde kaybolur,resmi çizenlerin isimlerini bile takip edemezsiniz..

bi de bi ara "gotik"lerden geçilmiyordu site. kalitesi fazlasıyla düşmüştü. şimdilerde yine güzel fotoğraflara denk geliyorum. sıkı sıkıya takip ettiğim deviantlar bile var. uzun bi süredir de üyeliğim var ama tembellikten ve gotiklerden giremez oldum eheh

Geri