Demirhan Baylan

lerevenoir demiş ki:
baylan baylan.. koyim de yaylan :) zuhahaha.. öok agresifim bu gece

Demirhan orada kalitesini göstermiş buna cevap verirken. Lerevenuar kardeşim sen böyle değildin, bu sana hiç yakışmadı. Bir sıkıntın varsa özelden yaz bana yardımcı olmaya çalışayım (gerçekten söylüyorum, bu bir sigaya çekme filan değil, canını sıkan neyse söyle bir bakalım belki çözümü bizde vardır).

Demirhan gibi yetenekler her zaman gelmiyor dünyaya, bırak Türkiye'yi, o yüzden böyle insanlardan bahsederken hiç olmazsa biraz saygılı olalım.

Sevgiler.
 
Mahcem eyvallah... şimdi bildim : )) O Jazz Stop günleri biraz bulanıktı haliyle... hatırlamak kolay olmadı : ))) Bu arada nefis bir ortam olmuş burası, ellerinize sağlık... hakikaten İskoçya'da mısın??
 
Yok abi, hava olsun diye yazdım :LOL: Eh mâlum, o dönemler oldukça dumanlıydı, ben de yığınla yüz hatırlıyorum, isimleri yok, isim hatırlıyorum yüzleri yok. Hatta göğüsler bacaklar hatırlıyorum yüzleri yok :D

Kompliman için teşekkürler, biz birşey yapmadık, sadece gelen arkadaşlara ilgi gösterdik o kadar :D

Bizim Kaan ve Cenk ile birşeyler yapmaktaymışsınız, haberini alıyorum buradan sağolsun arkadaşlar ülkede olan biteni hemen buraya taşıyorlar. Nasıl gidiyor çalışmalar? Cengiz'le de çalıyormuşsunuz beraber, ne güzel, benim dönemimin en baba müzisyenleri bir arada :D Cengiz'e çok selâmlarımı ilet, çok severim herifi.

MüzikTek'e de gelsene madem buralara sıkça uğramaya başladın? Orada da güzel, biraz daha "pro" bir ortamımız var. Stüdyo ortamları, kayıt teknikleri, felsefe gak guk ne ararsan var.

Sevgiler sana.
 
"farketmez sarhoşken"... ayıkken herşey boş da fena değil : ))
Bira da var rakı da açalım muhabbet başlasın...
Mahcem.. benim adımın sonuna soyadımı da ekleyebiliyor muyuz? Ben denedim muvaffak olamadım zira...

Gelelim albümün dağıtımı sorununa... meşhur muhabbet elbette :) Bu albümü ben basıyorum ve EMI dağıtıyor. Yeterince talep olamzsa da perakendeciler almıyorlar. O zaman da yapacak bir şey kalmıyor. Talebi yaratmak için de neler yapmak lazım malum... ben de elimden geleni yapıyorum.. dua ediyorum : )) Velhasılı kelam albümü edinmek isteyenler müzik dükkanlarına baskı yapmak durumundalar biraz. Yok eğer yine olmuyorsa ben satış yapamıyorum (anlaşmam gereği)... bu durumda da ne oluyor? Albüm tarihin derinliklerine doğru yolculuğa çıkıyor... takdir-i Türkiye: ) işte durum budur. Yani sonuç itibariyle her zamanki gibi suçlu benim...

Bu arada bu sitedeki resim arşivime bazı resimler koydum... meraklıların ilgisini çekeceğini düşünüyorum... biraz tarih oldu hepsi ama olsun : ))
 
demirhan abi haklısın albüm dağıtım sorunları ve tarihin derinlikleri konusunda! antalyada eskiden çoğu albüme ulaşılıyodu ama maalesef şu anda öyle bi lüksümüz yok.. ismini daha önceden çok duymama rağmen (b. özlemi, kesmeşeker, solo çalışmaların, zardanadamın kayıtları falan) antalyada yaşamam nedeniyle müziğinle yeni tanışabildim.dream tv'de g.e erkalın programı yüxexeste zaman dilencisi adlı şarkının klibini gördüm, şarkı ve klip çok hoşuma gitti...
çalışmalarında başarılar,
saygılar...
 
demirhan bey cumaları voodoo'da görüyorum arada seni =) abimler çalıyor o gün ben de orga takılıyorum.. görüşürüz tanışırız orda artık bi ara =)
 
censin demiş ki:
rock mı pop mu ne bu? eski Bulutsuzluk Özlemi adamı... firmalar beğendiremediyse ne diye albüm yapıyoki anlamadım...
bu lafin neresine ne denir ki?
1- rock da diil pop da diil, iyi müzik iste.
2- bulutsuzluk özlemi'nde çalmazdan önce de demirhan gayet de demirhan'di, bilenler bilirdi - hatta berlekey'den önce de demirhan'di bence:)
3- firmalari yiyim. lütfen git anlasma yap biriyle, 5 yilda 5 albüm üstelik 5 yillik toplam gelirinin %30 küsürünü istesinler. sifir promosyon, sifir ilgi, sifir maddi katki, ama kazara tutulursan o zaman sömürü. hatta bazi kontratlar öyle düzenleniyor ki o 5 yil zarfinda barda da çalsan götürüp %30 küsürünü veriyorsun adamlara.
yaniii, her zaman firmalar begenmiyor demek yanlis; bazen de sanatçi firmalara "hasss..." diyor.
 
demirhan ın müzik dehasına ve becerisine diyecek hiçbir lafım yok ama besteler gerçekten iğrenç diyebilirim... ne biliyim yani hayat tarzı, kocakarının dansı falan... albüm tamamen demirhan ın kendi becerisi ile çıkmış olması takdire şayan ama aldığıma pişman olmnuştum desem yeridir... ama arşivdir saklarım...
 
demirhaaaan! su promosyon durumlari için bana bi ulassan diyorum yahu! karga ve shaft'e istedigim kadar gelemiyorum gerçi ama kadiköy'deyim çogunlukla.
elimden geleni yaparim abisi.
 
demirhan baba, şarkıların bir damlasını bile israf etmeden dinleyen müzikseverler ve müzisyenler için tam bir cevherdir bence. ayrıca benim muhteşem üçlümün de bir parçasıdır:

hakan kurşun: gitarist, basçı, tonmeister
serdar ateşer: gitarist, basçı, tonmeister
demirhan baylan: gitarist, basçı, tonmeister

ayrıca penayla bu kadar şeftali bir ton verip de akıcı çalmak her babayiğidin harcı değildir.

selamlar, saygılar
 
merhabalar!!

Alternatif müzik yapanların işine mutlaka birileri çomak sokuyor..Demirhan Baylan da hakan kurşun gibi kendi stüdyosunu kurdu..Bu biraz masraflı ve zor bir iş olmuyormu??
 
Re: merhabalar!!

BLUES01 demiş ki:
Alternatif müzik yapanların işine mutlaka birileri çomak sokuyor..Demirhan Baylan da hakan kurşun gibi kendi stüdyosunu kurdu..Bu biraz masraflı ve zor bir iş olmuyormu??

Masrafı ve zorluğu, babaları yıpratıyor mu bilmiyorum ama demirhan baylan kendi stüdyosunda (davulcu ergin özler ile ortak açtılar) sadece kendi albümü değil, Cengiz Baysal, Şevket Akıncı, Zardanadam, Oğuz Büyükberber gibi rock ve jazz kökenli isimlerin de albümlerini kayıt etti ve etmeye devam ediyor...
 
Geri
Üst