Ses Kartı Tavsiyesi

Bir arkadaşım için ses kartı almayı düşünüyoruz.Kendisi aşağıdaki modeller arasında kalmış.Fiyat olarak aşağı yukarı hepsini aynı fiyatlara temin edebiliyormuş.Yani 2.el olarak alacakmış.Bazıları hakkında bilgim var ancak bazıları hakkında yok.Forumda elbet denemiş bilen yada birşeyler duyan arkadaşlar vardır.Yardım ederlerse sevinirim.

M-Audio Fasttrack 2 USB
TASCAM US 122-L
TASCAM US 122
ESİ U46XL
Roland Tri-Capture UA-33
Presonus Audiobox USB
EMU 0404 USB

bu gönderiye dün akşam baktım ama gerçekten hiçbirini kullanmadım
bunların hepsi aynı fiyat aralığındaysa kalitelerinin biribirine göre çok da fark edeceğini sanmıyorum
windows'da (ya da mac kullanıyorsanız mac'te) en problemsiz çalışanını alıp fazla kafaya takmadan yola devam etmenizi tavsiye edebilirim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıfırları arasında bazılarının 150 TL civarı kadar fark var ancak ikinci elde 50 TL gibi bir fark oluyormuş.Arkadaşım çok ısrar etti bende yabancı kaynaklar dahil tüm gece araştırdım ancak bir yorum diğerini tutmuyor.Genelde EMU ve ESİ için çok iyi diyorlarsa diğer bir kaynakta Presonus ve Roland için aynı yorumlar var.Umarım denemiş bir arkadaş çıkar ve değerli yorumlarını benimle paylaşır.Sizede çok teşekkür ederim Sinan Bey.

Bence bu yazılanların yerine Focusrite Scarlett serisinden seçim yapmak daha iyidir .
En ucuz modeli olan scarlett 2i2 modeli (sıfırı 350 TL) ile üretilen işleri dinlediğimde gerçekten hayret ettim .
Giriş çıkış ihtiyaçlarına göre scarlett serisinin daha üst modellerinide düşünebilir .
Ayrıca yurtdışı ve yurtiçi fiyatları arasında uçurum kadar fark olmayan ender markalardan biridir Focusrite .
Video'nun kalitesini arttırırsan sesteki temizliği ve detayları daha iyi duyabilirsin .

Tascam önermem, ESI'nin monitörlerinden memnunum ama ses kartını önermem. EMU yazdıkların içinde en iyisi. Hepsi aynı fiyatta olmaması lazım, M-Audio Fasttrack 2'nin sıfır parasına EMU'nun ikinci elini alırsın anca. M-Audio tek kanal, EMU çift kanal; özellik açısından da epey farklılar. Presonus da görece iyi olabilir, kullanmadım, kullanan görmedim. Sıfır alacaksan Focusrite Scarlet 2i2 öneririm. Hepsine göre daha yeni bir kart ve o M-Audio'dan iyi olduğu kesin.

Kayıt gerçekten başarılı olmuş.Ancak genellikle enstrüman (Elektro Gitar-Bass Gitar-Keman) gibi kayıtlar alınacak.Aynı performans bu enstrümanlar içinde geçerli olur mu onun hakkında bir fikriniz var mı?

EMU ve Roland şuan öne çıkanlar oldu özellikleri inceliyorum Focusrite da biraz daha araştıracağım iyi işler yapılabilir sanırım bu kart ile.

EMU ve Roland şuan öne çıkanlar oldu özellikleri inceliyorum Focusrite da biraz daha araştıracağım iyi işler yapılabilir sanırım bu kart ile.
Scarlett serisi en ucuz 2 modele ait bikaç örnek çalışma gösteriyim ;
Scarlet 2i2 ile bir gitar ve vokal örneği ;

Aynı preamplara sahip bir üst modeli olan Scarlett 2i4 modeli ile yapılmış elektronik müzik çalışması (Piyano , Synth , Gitar ve Vokal). ;

Video çözünürlüklerini arttırarak bakarsanız daha verimli dinlersiniz.

Bir arkadaşım için ses kartı almayı düşünüyoruz.Kendisi aşağıdaki modeller arasında kalmış.Fiyat olarak aşağı yukarı hepsini aynı fiyatlara temin edebiliyormuş.Yani 2.el olarak alacakmış.Bazıları hakkında bilgim var ancak bazıları hakkında yok.Forumda elbet denemiş bilen yada birşeyler duyan arkadaşlar vardır.Yardım ederlerse sevinirim.

M-Audio Fasttrack 2 USB
TASCAM US 122-L
TASCAM US 122
ESİ U46XL
Roland Tri-Capture UA-33
Presonus Audiobox USB
EMU 0404 USB

Geri