Alive (Pop-Rock) - İzmir

sunshinesunshine demiş ki:
ben alive ın yıllardır dnleyicisiyim. ama bi kaç haftadır bir turkrock tartışmasıdır duyuyorum. neymiş merak ettim.. okudum ve gördüm ki forumdaki bu sohbetler bence çok sıkıcı ve gereksiz.. zaten grubun basçısından başka kimse bişey yazmıyor. o da nedense hep kendini ezik gösteriyor ve nedense sanki herkes de buna inanıyo.. olayların iç yüzünü bilmeden tek bir kişinin yorumuyla hiç bişeye inanmamalısınız bence. böyle bişey olduysa demek ki yanlış giden bişeyler varmış. böyle işlerde zorlama olmaz. bence bascının söylediği ekmeğiyle oynama olayı da çok saçma, eğer kendisi bir değerse zaten ekmeğini yeni grubuyla da kazanır ve başarılı olur. ama benim sahnede gördüğüm kadarıyla solist gerek sahnesi, sesi ve performansıyla grubun herşeyiydi. ben onun dışında sahnede aktif birini göremedim yıllardır.. belki de basçı bu yüzden böyle paniğe kapılmışcasına yazılar yazıyo.. ama bunların yeri turkrock değil bence. ben bu sayfayı açtığımda basçının yakınmalarını okumak istemiyorum. bu arada bence grubun adı alive olmasın. çünkü alive dan insan kalmadı bildiğim kadarrıyla. bu arada aydok foruma hiç yorum yapmıyo neden? onun da bu konu hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum. yani alive demek aydok demek bence. o neden hiç bişey yazmıyor?
Yıllardır Alive dinliyorsun ve nedendir bilinmez birden bugün üye olmak aklına geldi ve Alive seven bir dinleyici ağzıyla bişeyler yazayım dedin,ilk mesajın hayırlı uğurlu olsun...da ilginç geldi gerçekten,hangisisin bilemiicem ama çok belli olmuş bea... :LOL:
1-Basçı yakınmıyor,sadece yapılan haksızlıklara cevap veriyor
2-Eskiden de grupta bascıdan başkası yazmazdı,şimdi mi dokundu sana,yıllardır Alive'ı takip ediyormuşsun ya,bilirsin sen de foruma en çok cvp veren elemandır bascı dediğin arkadaş...
3-Farkındaysan tek bir kişi yorum yapmıyor,karşılıklı yazışmalar söz konusu
4-Bas çalarken bir insan ne kadar aktif olabilirse Ege de o kadar aktifti,ha eğer senin dediğin aktiflik programın ortasında basını parçalamaksa aktif olamamıştır,doğrudur...
5-Alive'dan insan kalmadı demişsin ayıp etmişsin...
6-Alive demek aydok demek olsaydı zaten bu tür tartışmalar olmayacaktı,demek ki değilmiş
sunshine sunshine,dediğim gibi çoook belli olmuş ne amaçla yazdığın...keşke daha önce kullandığın nickini kullansaydın.

tey tey bu ne bea ortalık savaş alanına dönmüş.Sakin olun arkadaşlar sahneye çıkacak sağlam adam kalmayacak bu gidişle.Giden gider kalan kalır.Önemli olan herkesin özgürce karar vermiş olması değil mi?Kimse de vazgeçilmez değildir ayrıca.Herkese sevgiler

sunshinesunshine'ın dediği gibi Alivedan insan kalmadı grupta. Ben ve Kartal 5 senedir başka bi grupta çalıyoduk zaten. :taptim
Çağrıda Aydoğun gidişinden önce gruba girdiği için gayette Alivedan sayılır. Bunca grup solist değiştirdi isimleri değişmedi biz neden değiştirmek zorundaymışız? Ve sen neden rahatsız oluyosun bu durumdan? Madem uzun zamandır takip ediyosun neden ilk mesajın? Girer girmezde avatar koymayı öğrenmişsin buarada bravo işi bilen siteyi tanıyan bi adamsın.
Buarada üstüne basa basa bana ismimle hitab etmek yerine basçı demen dikkatimi çekti. Madem takip ediyosun ismimide bilmen gerekir. Bu forumdada yüzlerce kez geçti ismim. Ben kişilere hitap ederken kızgın bile olsam isimleriyle hitab ederim. Aklında olsun...

Alive-keyboard demiş ki:
öncelikle bu foruma bir kere bile birşey yazmadım bu vesileyle yazmakta istemezdim doğrusu. ama gerçekten bu şeylerden çok sıkıldım. bazı arkadaşlar yaptıkları hataları bize saldırarak örtbas etmeye çalışmasın.benim tepkim kesinlikle solist arkadaşın ayrılması değil çünkü ege bana o ayrılıyor dediğinde isabet olmuş ve iyi olmuş dedim. ama bana tes gelen 2 olay var:

birincisi :eek:nun sahte kardeş grubumuza gitmesi, onların teklifi.düşünsenize bizim ege ayrılsa ben barışa teklif götirmeyi aklıma bile getirmem. ha top sizin solistte istemezse kabul etmez, profesyonellik bu, hikayeleri anlatmaya gerek yok çünkü bizim wantedle ilişkimiz başkaydı. bize wan-alive diyorlardı hatırlarsanız.

ikincisi: bizim solist arkadaş çağların wantede geçmesinden itibaren onlar hakkında demediğini bırakmadı, ki küfür dahil. şimdi ben onların hakkında konuşup durmadım yalnızca çağlar hakkında konuştum savunması yapıyor. ki en son 2 gün önce çarşamba günü çağlar için hayal dünyasında yaşıyor ve yalancı diyen bir insan neden çağların olduğu gruba gidiyor. o halde çağlar bu gruptan atılacak herhalde. başka türlü birşey çıkartamadım. çünkü benim mantığıma ve kişiliğime ters geliyor.neyse bu onların sorunu artık. yani olay fatih arkadaşımızın anlattığı gibi solist arayan grup var grup arayan solist var ne var bunda, hazmedemiyorsunuz ortalığı bulandırıyorsunuz şeklinde değil umarım bunu o da anlar.orhuna gelince kim olduğunu bilmiyorum ve bir daha bizim foruma girmemesini temenni ediyorum çünkü ben kimseye saldırmak veya kimseyle tartışmak istemiyorum bunlar gerçekler. kimse olayın arkadaşlık boyutunu düşünmüyor, ki çağlarla kardeş gibiydik bize sürekli laf atmasını anlamıyorum, evrenle hemşoyduk, barışla geyik yapardık. bu olay böyledir ve kapanmalıdır. herkes seçimin yapmıştır ve herkese başarılar bi daha bu foruma bu konu hakkında bişey yazmak istemiyorum.çünkü forum asıl amacından sapıyor.

Forum saptı sapıcağı kadar zaten

Ya yeter artık bitsin bu muhabbetler cidden..Alive severler bu başlığa , diğerleride nereye aitse gitsin oraya yazsın artık! Giden gitmiş kalan sağlar sizindir abi..Ayrıca ''I'm still Alive'' diyen Kartalı da kutluyorum. Olay bu kadar basit ve bu başlığa bugüne kadar atılmış en güzel imza da budur kardeşim.. :!:

Arkadaşlar Aydok çok sevdiğim bi' adamdır. 8 senelik arkadaşım.. Zaten bu grubu beraber kurmuştuk. Egemen ve Kartal'da bu grubun kuruluşundan bu yana değişmeden grupta kalan 2 isim ve onları da 5-6 yıldır tanıyorum. Wanted da Alive da severek dinlediğim gruplardı. Elbette yapılan bi' takım yanlışlar var (taraf belirtmiyorum kimse üstüne alıp saldırıya geçmesin).. Ama şu saatten sonra bunların pek bi' önemi olduğunu düşünmüyorum. Birileri etik ya da değil bir eylemde bulunmuş, birileri bi' karar vermiş, gizli kapaklı işler çevrilmiş falan filan.. Şimdi isterseniz hepsini bi' kenara bırakalım. Birbirine dargın olan, görüşmek istemeyen görüşmesin. Hatta en mantıklısı forumdan da olsa konuşmasın. Zaten grup içinde olan olayların bu kadar fazla dışarıya yansıtılmasını saçma buluyorum. Forum, insanların beğeni ve eleştirilerini almak amacıyla kurulmuştur. Sonuçta nihai kararı verecek olan müzisyenlerdir. Sanırım bazı kötü niyetli insanlara karşı bu kadar açık ve yakın olmak onlara grup üzerinde bi' takım haklara sahip olduklarını hissettiriyor. Olan biten kimseyi ilgilendirmez. Grup elemanlarının kararıdır. Etik veya değil olan olmuştur. Şimdi yapılması gereken her iki tarafa da başarılar dilemek, onları gidip dinlemek ve eleştirileri buna göre yapmaktır. Unutulmaması gereken bi' şey var: Şu an Alive halen Aydok'la, Wanted da Fatih'le çalışmakta. Henüz fiilen hiçbir şey yapmamış iki grup üzerine tartışılıyor. 1 Kasım'dan sonra eski dostum Aydok'lu Frekans'a başarılar diliyorum. Ben de dahil olduğum yeni kadrosuyla Alive'da güzel işler yapacağım(ız)a inanıyorum. Bu konu fazlasıyla uzadı, kapanma vakti gelmiştir.. Lütfen....

AlsancakTayfa demiş ki:
Selamlar dün gece sizi ilk defa Çağrıyla izleme fırsatı buldum. Gayet sağlam bir davulcu bence gruba dahil olmasına çok sevindim. Başarılar dilerim.
Bende cumartesi gecesi (1saat önce) izleme fırsatı buldum. Baterist değişmiş ama sanki hiç bişey değişmemiş aynı kalite korunmuş bravo diyorum. Bide yeni parça çalınsa dahada şeker olucak bu çocuklar. ;) ;) Buarada tartışmasız polemiksiz bir forum dileğiyle Alive'a başarılar tekrardan

Umarım bu polemikler yakın zamanda gider birbirimizi tanıyan, gören insanlar neden bu forumdan karsılıklı atısıp görmedigimiz belki hayali belki gercek nicklere insanlara ekmek cıkartıyoruz onuda anlamıs degilim.. Teknoloji cıktı mertlik bozuldu :)

Alive'ye yeni solisti ULAŞ'la bundan sonraki muzik hayatında basarılar diliyorum.. Herkes hak ettigini bulsun..

dünya görüşü

Dostlar... bilirsiniz ben de burada pek sık yazmam, kendimce yeni alive'a bir destek vermek üzere girdim. Hepsi güzel insanlar! Ulaşı ve yeni gitarcı arkadaşı yeni tanıdım ama tuttum çocukları, olur bu iş! Çağrı zaten çocukluk arkadaşım, beraber onun sünnetinde fotoğrafımız bile var :) şaka bir yana izmirin en karizmatik davulcusu, adam davula çok yakışıyor! Egemen Sempatik bir şahsiyet ve aynı zamanda Kemik Basçı, Kartal dünya iyisi ve bilinçli bir klavyeci! görünmüyodur belki ama aynı zamanda iyi bir back vokalist... Ben her konuda "Alive"a desteğim, (bu diğerlerine tersmişim gibi algılanmasın onlarla ilgili olan fikirlerimi onların forumuna yazarım...)

Kadro revizyonları olur, emekler verilir, provalar yapılır... Ancak "Solist" kavramına "ambalaj" vari yaklaşımı kısaca -Cahilce- buluyorum... Neden mi? Bir grubun iyi bir noktaya gelmesi, gruptaki hersin kendince verdiği bir çok özveri ile mümkün bunu zaten tahmin etmek kolay -AMA- sahnede bir solistin "iyi" olması, arkasına bakmadan beraber performans sergilediği insanlara "bağlıdır" = herhangi bir solist başka bir grupta aynı performansı segilemeye-de-bilir. Daha iyi de olabilir! = bir kişi bir grup olamaz... son derece basit! 8O

x VEYA x

Bir grup uzun süredir motivasyonlarını düşüren, bozulmuş bir arkadaşlık ortamından kurtularak "yeni" kadrosuyla, yeni solistiyle -yeni ambalajıyla-öncekinden çok daha yüksek bir enerji yakalayabilir!

bunların hepsini zaman gösterecek... Çocuklar sıkı çalışıyorlar! ne zaman arasam stüdyodalar... Özellikle şu anda Egemen ve Kartalın 3 gün Bodrumda, 2 gün burada çalıyor olduklarını düşünürsek... insan üstü bir emek söz konusu...

Sevgiler...

haydi egemenim, insanları güzel müziklerin yapıldığı zamanlara götürün, ben de gelip sizi dinlemezsem ne oliim!
Alive a kolaylıklar ve başarılar diliyorum...
Siz ortaya bişiy çıkarırsanız güzel bişiy çıkarırsınız...!

yico demiş ki:
haydi egemenim, insanları güzel müziklerin yapıldığı zamanlara götürün, ben de gelip sizi dinlemezsem ne oliim!
Alive a kolaylıklar ve başarılar diliyorum...
Siz ortaya bişiy çıkarırsanız güzel bişiy çıkarırsınız...!
Saolasın Baba Biz gerçi 80lerin pop tarafından yol almayı düşünüyoruz ama olsun keyifli işler çıkartıcaz. ben sana haber vericem hazır olunca :LOL:

Geri