Alive (Pop-Rock) - İzmir

kendi halinde vokalistleriyle (Kendisiniyle tanıştım, sağlam popçudur ama grup işinde maalesef pek başarılı olamamıştır)..

Evet onu ben çok iyi tanırım-en azından öyle düşünüyorum- eğer idare edecek bir vokal olsaydı,en azından telafuzu iyi olsaydı o bile yeterdi diye düşünüyorum...Ama çok eksik biriydi ve kendisi bir düğüncüydü...

Kendisini ezmek için söylemiyorum,karşılaştırma yaparken göz önünde bulunsun diye söylüyorum...

Bi' aksilik olmazsa oradayım.. Başarılar Cash'e...

ulaş seni de orda görmekten mutlu olucaz,akşama görüşrüz o zmn,bende gelmek istiyorumda burda olmadığımdan dolayı sizin programa gelemedim ama en yakın zamanda gelicem inşllh:)

:) Aferin... İşine gelen kısmı yanıtlayıp konuyu dağıtman az da olsa sende zeka belirtisi görmemi sağladı.. Büyük gelişme senin adına.. 4 mesajda kendini bu kadar geliştirmene sevindim.. Mesajın tümünü aynı özenle yanıtlarsan belki daha inandırıcı olursun.. İnsanlar dikkate alırlar ve istediğin şey gerçekleşir.. Biraz daha gayret.. Senin için zor biliyorum ama biraz daha yaratıcı ol.. Zorla kendini :)

Crying_Freeman, gerçekler seni rahatsız etmiş olucakki benim protein ve fosfor tüketimim gibi alakasız ve saçma bi yorumla cevap vermişsin. Zaten senin gibi sahte ve bi o kadarda dikkatsiz bi userdanda böyle alakasız ve saçma bi cevap beklerdim. Amacın sadece karalamak ve niyetin apaçık ortada. Artık iyice belli oldu. İnsanlarda bunu farketti ve buda senin canını sıktı sanırım. Forumu daha fazla kirletme istersen dediğim gibi bi derdin varsa bul beni yüz yüze görüşelim...

Oyyy oyy gene kopmuş ortalık. BIrakın Allahını seversen öyle mesajmı olur kaale almaya değmez. Aliveın ne olduğu ortada bilen biliyor.

DEdiğiniz gibi niyet açık ortada kirlenmesin daha fazla forum memlekette denyo çok zati (Arkadaş şahsi üstüne alınmasın genelleme yaptım)

IceAge22 demiş ki:
Oyyy oyy gene kopmuş ortalık. BIrakın Allahını seversen öyle mesajmı olur kaale almaya değmez. Aliveın ne olduğu ortada bilen biliyor.

DEdiğiniz gibi niyet açık ortada kirlenmesin daha fazla forum memlekette denyo çok zati (Arkadaş şahsi üstüne alınmasın genelleme yaptım)

Teşekkürler desteğin için..

wickypedy demiş ki:
Arkadaşlar sizlerden eski alternatif parçalarda bekliyoruz ne dersiniz varmısınız çalmaya ??

Biz de düşünüyoruz çalmayı fakat önceliği yine belirlemiş olduğumuz 80'ler ve 90'lardan parçalarla, çok talep edilen sevdiğimiz klasik parçalara vericez.. Örneğin yakın zamanda Pearl Jam - Black dinleyebilirsiniz bizden ;) Daha sonra sıra o parçalara da gelicek :) Sadece şu iki haftalık dönemde grup elemanlarımızın kişisel işleri ve beste çalışmalarımız nedeniyle repertuarda her hafta yaptığımız yenilikleri yapamayabiliriz..

Arkadaşlar konuya el atma zorunluluğu hissettim. ILLeGaL ve Alive grupları profesyonel 2 müzik grubudur ve herkes ekmeğiyle ilgilenmektedir. Bu forumu takip eden herkesten ricam yorumlarınızı yaparken tamamen tarafsız ve gruplara faydası olabilecek (olumlu ya da olumsuz eleştirilerle) şekilde yapmanızdır. Bilinçsiz eleştirlerle bu 2 grubu birbirine düşürebilirdiniz. Kaldı ki Egemen Özkan halen ILLeGaL'in de gitaristidir. Bu benim ve grubumun asla tasvip etmeyeceği bir durum. Cry_ing Freemanı tanımıyorum ve sözlerini tasvip etmiyorum. Fakat Ulaş'ın ILLeGaL hakkında sarf ettiği "eski grubum benden önce barda çalmadı vb." sözler de kabul edilebilir nitelikte değildir. ILLeGaL kadrosu gereği oldukça eski bir gruptur. Eralp ORHAN ve Ben eski S.O.S grubunun kurucuları iken Berkay BARLAS da 525 grubunun kurucuları arasındadır. Egemen ÖZKAN ise kalitesi tartışılamayacak bir gitaristtir. Murat hakkında söylediklerini kabul edebilirim ben de aynı düşüncedeyim fakat Düğüncü tarzı benzetmeleri kabul etmem mümkün değil, ILLeGaL'e çok emekleri geçmiştir. Buradan da son söz olarak Ulaş CAN'a ILLeGaL'e verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder tüm ALIVE grubuna, ILLeGaL adına başarılar dilerim. Saygıyla.

Levent_KAHYA demiş ki:
Arkadaşlar konuya el atma zorunluluğu hissettim. ILLeGaL ve Alive grupları profesyonel 2 müzik grubudur ve herkes ekmeğiyle ilgilenmektedir. Bu forumu takip eden herkesten ricam yorumlarınızı yaparken tamamen tarafsız ve gruplara faydası olabilecek (olumlu ya da olumsuz eleştirilerle) şekilde yapmanızdır. Bilinçsiz eleştirlerle bu 2 grubu birbirine düşürebilirdiniz. Kaldı ki Egemen Özkan halen ILLeGaL'in de gitaristidir. Bu benim ve grubumun asla tasvip etmeyeceği bir durum. Cry_ing Freemanı tanımıyorum ve sözlerini tasvip etmiyorum. Fakat Ulaş'ın ILLeGaL hakkında sarf ettiği "eski grubum benden önce barda çalmadı vb." sözler de kabul edilebilir nitelikte değildir. ILLeGaL kadrosu gereği oldukça eski bir gruptur. Eralp ORHAN ve Ben eski S.O.S grubunun kurucuları iken Berkay BARLAS da 525 grubunun kurucuları arasındadır. Egemen ÖZKAN ise kalitesi tartışılamayacak bir gitaristtir. Murat hakkında söylediklerini kabul edebilirim ben de aynı düşüncedeyim fakat Düğüncü tarzı benzetmeleri kabul etmem mümkün değil, ILLeGaL'e çok emekleri geçmiştir. Buradan da son söz olarak Ulaş CAN'a ILLeGaL'e verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder tüm ALIVE grubuna, ILLeGaL adına başarılar dilerim. Saygıyla.

Levent'cim sizinle ya da ILLEGAL ile bi' derdim olmadığını biliyorsun... Benden önce barda sahne almamış derken müzisyenlerden değil, -farkındaysan- gruptan bahsettim. Yalan da değildir.. Yazımı tekrar okursan daha iyi anlayacaksın.. Amacım ILLEGAL'e, size ya da eski solistinize herhangi bi' şekilde zarar vermek değil -ki eski solistle ilgili yorumu da ben değil, onu çok yakından tanıyan biri yapmıştır-. Hepiniz tecrübeli müzisyenlersiniz.. Halen de müzik çalışmalarına devam etmektesiniz.. Size çalışmalarınızda başarılar diliyorum.. Eski grup elemanınız ve arkadaşınız olarak elimden gelen herhangi bi' şey olduğunda çekinmeden arayabileceğini de biliyorsun.. Yani durum sahte kullanıcı ve bizim aramızda.. Sizinle ilgili bi' şey yok.. Seninle aynı fikirde olmadığım tek konu ise Egemen'le ilgili.. Egemen 1 Kasım 2006 tarihinden itibaren Alive'ın gitaristidir.. Illegal'in değil... Grup elemanlarım bu konuda çok hassas.. Siz gitarist bulana kadar Egemen'in çalışmasına bi' problem yok ama Ege Alive'ın gitaristidir.. Sizlere de saygılar ve başarılar kardeşim..

Crying_Freeman demiş ki:
Egemen ve ulaş zekanıza hayranım. :LOL: Toplam 3 msgsi olan, avatarı bile olmayan ve sadece belli konulara girip msg atmış biri elbette fake bir karakter olacaktır. 8O Bu bariz ortada. Biraz daha geniş düşünün aşın kendinizi. ;) Farklı meselelere odaklanın. Aslında bir yerlere varmaya başladık Leventinde katılmasıyla. Bazı kapalı kalmış mevuzular tekrar ortaya çıkacak ve tekarar üzerinden geçilecek. Yapılan yanlışlar cezasız kalmayacak. Bu forum sadece araç, farklı ortamlarda da konuşulacak, merak etmeyin karşınızada çıkacam yakında ama sabredin herşeyin bir zamanı var. Egemen, dostum, mülayim insan, sen gene atladın bir hışımla ama merak etme ortalık biraz karışacak olsada herşey senin için iyi olcak. Gerçi bu herkes için geçerli olmayacak özellikle başrol oyuncumuz için. :twisted:

Sevgili "bi' sebepten bana uyuz olup da hiç bi' şey yapamamış ve hırsını sanal alemde almaya karar vermiş şahış" :) Belli ki benimle kişisel bi' sorunun var.. Bunu Alive forumuna yansıtman yanlış. Önceki grubumdan ayrılıp Alive'a geçtiğimde konuşmaya hakkı olan herkes fikrini söyledi, oturduk, tartıştık.. Levent'le bi' dönem ters düştük ama problemlerimizi hallettik.. Fakat kimse bana karşı senin kadar hırslı ve kızgın değildi.. En azından yüzüme söylenmedi.. Eğer seni bu kadar üzdüysem, gel de anlat derdini -yüzyüze-. Sen de rahatla ben de rahatlayayım.. Böyle gizli kimliklerle sanal alemden laf atıp kaçmakla olmaz bu işler.. Bi' müzisyene ve bi' gruba zarar vermek bu kadar kolay değil... Ayrıca beni 6-7 yıldır tanıyan insanlar bilir.. Uğraşılacak adam var, uğraşılmayacak adam var... :) O yüzden zamanı varmış, falanmış filanmış, geçelim bu faslı.. Tanışmıyorsak tanışalım.. Tanışıyorsak da ne yüzle benim diyeceksin merak ediyorum... :)

Ortada yapılan herhangi bi' yanlış yoktur.. Prof. bi' müzisyen olarak kendi kariyerim için en iyisini düşündüm ve bu doğrultuda bir karar aldım.. Bir yanlış olsa da cezasını vermek sana düşmez :) Sana konuşmak bile düşmez.. Eski grup elemanlarımın hepsiyle konuşuyorum.. Sen kimsin de yapılan yanlışların cezasını ödetme gibi garip bi' hak sahipliğine soyunuyorsun :) Bak seni çok sevdim :) Sıkı takipçimsin.. Sırf senin için açıklama yapıyorum:

Eylül ayı sonunda Illegal grubunun Naz Bar programlarının birinin sonunda grubun 1 numaralı adamı, kurucusu, bas gitaristimiz Levent, her grupta olabilecek bi' takım tartışmalardan dolayı gruptan ayrılma kararı aldı.. O gece gitaristimiz Egemen de farklı bi' sebepten grubu bırakma kararı aldı.. Zaten grubu ayakta tutan kişi Levent olduğu için ben de ayrılacağımı ve farklı bi' grupla çalışacağımı söyledim. Bu olaydan 1-2 gün önce Alive'ın bas gitaristi Egemen'le buluştuk ve o anki solistleri olan, liseden arkadaşım Aydok'un gruptan ayrılacağını ve solist aradıklarını söyledi.. Hatta bana gelip direkt bi' teklifte bile bulunmadı.. Ben solist aradıklarını bildiğim için grubun dağıldığı o gece gitariste de ihtiyaç duyduklarını bildiğimden Egemen'e grubumunuzun dağıldığını ve gitaristim Egemen'le birlikte Alive'a katılabileceğimizi söyledim.. Ertesi gün Levent fikir değiştirdi, tekrar toparlanıp devam edelim dedi.. Ona tamam dedim ama Egemen de ben de açıkçası pek istekli değildik o geceden sonra... Daha sonra Alive ile görüşüp Illegal ile devam edebileceğimi söyledim.. Zaten Alive farklı iki alternatifle görüşüyordu.. Bunları Levent de biliyor.. Hatta Levent kendisi o dönem gelip bana "Alive Süleyman'la anlaşmış" bile demiştir.. Neyse aradan bi' süre geçtikten sonra düşündüm... Alive grubunun kurucu üyelerinden olduğum için, kariyeri daha parlak bi' grup olduğu için ve Alsancak'ta çaldıkları için, grup içinde kötü giden pek çok şeyden dolayı (kendi adıma) ayrılıp Alive'a geçmekte herhangi bir sakınca görmedim. Hatta hiç bi' sebebim olmadan da Alive'a geçsem yine de kalkıp herhangi birinin konuşma hakkı olduğunu sanmıyorum.. Olay şu noktada önemli bi' hal alıyor.. Hepimiz prof. müzisyenlikten bahsediyoruz.. Hatta bu amaçla ortak karar alınarak Illegal grubunun kurucularından Eralp'le çalışmaya son verilip, gruba klavyeci alındığında ve profesyonelce atılan bu adımdan sonra kimse "çok kötü yaptık, adamı ortada bıraktık, ekmeğiyle oynadık" gibi kelamlarda bulunmamıştır.. Fakat ben profesyonelce bi' adım atıp kendi adıma doğru bi' hamle yaptığımda nedense olay satıcılığa ve nankörlüğe gelmiştir :) Halbuki yapılan şeyde bi' fark göremiyorum. Üstelik ben grup elemanlarımı zor durumda bırakmamak için bu durumu onlara Ekim ayının ilk günleri açıkladım.. 1 Kasım'da Alive'a geçeceğimi 2-3 Ekim tarihinde söyledim.. Ayrıca o tarihe kadar tüm bar programlarına çıkacağımı, provalarda yer alacağımı, gerekirse vokal bulamadıkları takdirde 1 Kasım'dan sonra programımın çakışmadığı günler de onlarla sahne alabileceğimi söyedim.. Ayrıca yakın tarihte bi' haftasonu solistleri Mete hasta olduğu için Levent bana gelip "bu gece bizimle çıkar mısın?" demiştir ve benim cevabım da tereddüt etmeden "tabii ki evet" olmuştur. Aynı şey gitaristimiz Egemen için de geçerliydi. Kendisi hala Illegal gitarist bulamadığı için onlarla çalışmaktadır ve biz bu yüzden bi' Cumartesi Guardian ve bi' Cumartesi de Kybele'de programa çıkmadık. Hatta o Cumartesi Guardian'a çıkmadığımız için şu anda orada çalmıyoruz.. Bu nedir biliyor musun sevgili Crying_Freeman? Arkadaşlıktır, dostluktur.. Biz Illegal elemanlarıyla çok güzel işler yaptık, beraber yedik, içtik, eğlendik, üzüldük... Sadece müzik yapmadık... Ama bu iş para kazanmak için yapılıyor.. Ben Illegal grubu için askere gitmedim... Sonra n'oldu biliyor musun? Levent gruptan ayrılma kararı aldı.. O gece bi' mesaj atıldı Alive'a.. Bi' söz verildi.. Ona rağmen bekledim.. Illegal'de benim adıma ters giden şeylerin düzelmesini bekledim.. Ne olacaksa bi' an önce olmalıydı -her iki tarafı da zor durumda bırakmamak için-. Sana bi' sır vereyim mi? Kendim için en doğru ve sağlıklı kararı aldım.. Senin forumdaki ilk açıklamalarına göre de Illegal adına da isabetli bi' olay.. Öyleyse olayı daha fazla uzatmaya gerek yok.. Illegal grubunun her elemanı ayrı ayrı adam gibi adamdır.. Hepsini çok severim, herhangi bir şeye ihtiyaçları olduğu zaman da onların yanındayım -her zaman-. Illegal'in bana ve benim Illegal'e kattığım şeyler yadsınamaz.. Şimdi ise İzmir'deki ilk grubum için.. Alive için ter döküyorum.. Çalışıyorum.. Biraz yapılan işe, verilen emeğe saygı göster..

Şimdi açık ve net bi' şekilde görülüyor ki... Ben zaten eski grup elemanlarımla görüşüyorum.. Onlarla bi' sorunum yok.. Onların benle bi' sorunu yok.. Hepimiz işin en doğru şekilde yapmaya çalışan müzisyenleriz.. Onlar şu an kendi yollarında güzel işler yapıyorlar, biz kendi yolumuzda.. Sen bu tablonun neresine düşüyorsun? Her mesajından sonra verdiğim cevaplarla senin zeka sınırını biraz zorladığımı ve seni üzdüğümü biliyorum.. Ama lütfen kişisel problemlerini gel de yüzyüze konuşalım.. Ortada halen bi' yanlış olduğunu düşünüyorsan önce git Illegal elemanlarıyla konuş, sonra gel benle konuş.. Ucuz laflara, sokak ağzına gerek yok.. Üslubunu koru, bizim gösterdiğimiz özeni sen de göster.. "Hadi bi' zahmet canım" gibi ucuz laflar senin kaliteni koyar ortaya.. Ama söylemeden edemeyeceğim.. Sende ciddi bi' gelişme var.. :) Hak etmesen de saygılar....

Crying_Freeman demiş ki:
Boşuna bukadar yazmışsın, bunları biliyoruz. Biz arkadan konuşulanların peşindeyiz canım.

Arkasından konuşulan biri varsa o da benim.. Bu sana verdiğim son cevaptır.. Fazlasını hak etmiyorsun.. Kim olduğunu söyle, istediğin cevap olsun... Git kendine başka bi' uğraş bul, sosyalleş, arkadaş edin... :)

Murat hakkında söylediklerini kabul edebilirim ben de aynı düşüncedeyim fakat Düğüncü tarzı benzetmeleri kabul etmem mümkün değil...

Aşağılamak ve benzetme yapmak amaçlı düğüncü denilmemiştir,dediğim gibi yıllardan beri tanırım ve grup çalışmalarına başlamadan önceki programlarını biliyorum ama ona da saygım var,düğüncü diyip ezmiyorum...

re..

alive ı puntadan ayrılmadan once dınleme fırsatı bulabıldım en son.1 ay falan oldu sanırım.Sahnede eskı alıve ı gercekten gorememek benı cok uzdu.su an alive ın bu kadrosuyla eskı adını devam ettırecegını dusunmuuorum.

Re: re..

nexen demiş ki:
alive ı puntadan ayrılmadan once dınleme fırsatı bulabıldım en son.1 ay falan oldu sanırım.Sahnede eskı alıve ı gercekten gorememek benı cok uzdu.su an alive ın bu kadrosuyla eskı adını devam ettırecegını dusunmuuorum.
Saygı duyarım en son puntada izlemişsin. O zamanlar grup oturmamıştı, ayrıca puntada ses sisteminden dolayı çok isteksiz çalıyoduk.
Böyle düşünebilirsin ama şuanda izlersen bizi, eski Alivedan sound olarak, repertuar olarak, duruş olarak bambaşka bişey görürsün sahnede. Pop çalan grupları seviyosan tabikide eski Alive'ı araman normal. Şuan ortada daha farklı bişey var....

Buarada benimde sana bi sorum var biz bunca zamandır hiç kötü yorum almadık 1 arkadaş dışında. (Onunda özel meseleleleri var o yüzden karalama derdinde). Sen 1 ay önce izlemişsin ama şuanda mesaj atma gereği duymuşsun tamda bu arkadaşın bizle uğraştığı döneme denk geliyo bu bir tesadüfmü ??

Geri