marshall jackhammer

pedal iyi hoş ama dist. tonu çok mu boğuk yoksa bana mı öyle geliyor??amfiden kaynaklanıyor olabilirmi?eğer tonu gerçekten boğuk bir tonsa boss'tan ds2,os2,md2 ve ge7 den hangisini önerirsiniz

JH iyi pedaldır. Bir arkadaşım kullanıyordu, en güzel dist. pedalı falan demişti. Kendisi de ton konusunda çok bilinçlidir. Neden boğuk olduğunu bilemiyorum ne yazık ki.

Ben 6-7 ay kullandım , tiz karakterli olmayan manyetiklerde gerçekten oldukça boğuk ton veriyor.Boğuk degilde daha dogrusu ses çok kapalı taa uzaklardan geliyomuş gibi degişik...Drive ı sağlam fakat equilizer yönü çok zayıf bir pedal , yanına bir eq. alırsan fena olmaz...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkürler.aslında boss tan bir dist pedalı almayı düşünüyordum ama tonları jackhammer kadar bile iyi gelmedi metal zone da sadece ritm için gibi sanki o yüzden tercih ettim ama jackhammer in bu sorununu amfiyle halletmemiz pek mümkün değil gibi yanılıyormuyum?

Ewet ben birçok amfide denedim gerçekten pek mümkün degil , dedigim gibi yanına iyi bir equilizer koyarak o boğukluk sorununu çözebilirsin.

Bu pedalın drive ını ( eger analog toplama fln yaptıysanız) daha çok ritim degilde solo/lead drive için kullanmanızı tavsiye ederim.Ritimde pek başarılı degil bence...

ben de jackhammer kullanıcısıyım. bu pedal gitarın marksına göre çok farklı tonlar weriyor. her gitar pedalın güzelliğini yansınmıyo. marshall comp. ve fender gitarla denemenizi tavsiye ederim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ibanez grg270 ile ve de 15watt coxx diye bi amfiyle dinlememe yani çalmama ramen tonlarından memnunum ama gerçekten bi equlizer gerekebilir yada bassla gain i köklemeyeceksin :LOL:

Jackhammer bir overdrive pedalıdır aslında. Distortion eklenti olarak konmuş. Gerçektende dandiktir distortion. Ama overdrive harika analog ses verir. Çok parlaktır. Tavsiye ederim. Hele blues çalanlara kesinlikle tavsiye ederim.

bakırköy altona müzik stüdyosunda ozamanlar yeni kurulmuş olan death metal grubumdaki diğer gitarist bascıya fırlatmıştı bascının kaburgası çatlamıştı ve pedal sağlamdı...

yani ne için iyidir bilmem ama oraya buraya fırlatmak için gayet iyi sağlam yani:)

bu olay death metal ve o tarz müzik yapan insanlardan soğumama neden olmuştu:)

overdrive pedalıdır.distortion u beni hic tatmin etmedi.ama makyajini iyi yapmıslar aletin.hos guzel.birde saglam alet mis The_Answer in dedigine gore :LOL:

bence en iyi overdrive pedalı(kime göre?neye göre?)aradığım punk/emocore overdrive ını verebilen pedaldır kendisi çok severim,distortion da bir o kadar kötüdür distortion olarak değil de overdrive olarak kullanmanız tavsiye edilir

ya şimdi aslında boss'un metal zone'unu alacağına git jh1 al daha iyi,hem sağlam bi marka,hemde boss gibi roland'ın alt markası değil,ama herkesin dediği gibi ne tür çalacağına bağlı...

jackhammer ın genelde overdrive modu övülüyor. distortion tonu sadece solo atarken işe yarar gibi şeyler duydum. ama kendisini hiç denemedim. kullandığım bir pedal olan guv'nor ise nefis gerçekten. cam gibi tonlar verebiliyor.

boss roland'ın efekt pedallarında kullandığı markadır. alt marka gibi bir tanım pek doğru değil çünkü boss, roland ve edirol roland firmasının ürün çeşidine göre ürüne bastığı markalar yani prestij olarak alt üst denebilecek bir fark yok. hiçbir pedalda da boss by roland yazmıyor ki bu ilişkiyi kurasın. bir gibson-epiphone ilişkisi sözkonusu değil.

kendi fiyat aralığında boss pedallar tercih edilesi pedallardır. tabii ki çıtayı yükselttiğinizde boss geride kalabilir ama fiyat performans oranı, sağlamlık konusunda boss doğru seçim.

boss pedalların üstünden denemek için araba geçirdikleri ve pedalın sadece off konumundan on a geçtiği gibi bir şey de var tabi :)

pedal kalıplarının %90 ı demir olduğu için sağlamlığından korkmayın ama pedalın boyası kalktığı zaman çabuk paslanır haberiniz olsun

marshall jackhammer bence çok güzel bir dist/od pedal bir arkadaşımda vardı hiç çalmadım ama sesini duydum gayet sağlam tonu var

black magic86:manyetiklerinde kaç k pot kullanıyorsun 250 ise onları 500k larla değiştir

Geri