SX gitarlar hakkında

anlamadığım bir nokta var, SST57 mydukkan'da alder ağacından üretilmiş görünüyor ancak sx'in internet sitesinde Solid Basswood diyor? Nerede yanlışlık var?

SX Guitars Official Website
mydukkan.com :: SX SST57 :: Elektro Gitar

edit: Body kısmından bahsediyorum.
edit 2: SST 62 ve STL50 telecaster için de aynısı geçerli.
edit 3: dore müziğin internet sayfasında da aynı durum var, canlı yardımda konuştuğum müşteri temsilcisi muhtemelen bir hata olduğunu, üretici firmanın websitesinin doğru olduğunu ve düzeltilmesi için uyaracağını belirtti.

Son modellerde ve yeni internet sitesinde bu gariplik var. 2015'te çıktı bu acayiplik ortaya. TR'dekiler 2015 ve öncesi. Dolayısıyla kesinlikle alder gövde.

Selamlar.Şuan modifiye ettiğim bir sx sst 62 strat gitarım var.Stock hali SSS ancak ben HSS yapmak istiyorum. Uygun pickguard model ve ölçüdeki pickguardları nerede bulabilirim? Teşekkürler

Amerikan pickguardlar sol altı hariç benimkine uymuştu. O kısımdaki vidayı biraz yamuk taktım, ama açık vermedi. Meksikalar için Solo Müzik'e bir bakın, varsa oradan çıkar.
Hakan abi sapa oturan o üst kısmı eğelemekten filan bahseden arkadaşlar olmuş ama sen o durumla karşılaşmadın sanırım ? Ben de yeni bir pickguard takmayı düşünüyorum da. Gerçi benim gitar Ash olan model hatırlarsın.

Diğerlerini bilmiyorum ama sst alder'in potansiyometre dirençleri fazla olabilir mi?

Yarım turu çalışıyor gibi geldi bana. Bi tanesini kırdım da, değiştirmişken işe yarasın :D

Hakan abi sapa oturan o üst kısmı eğelemekten filan bahseden arkadaşlar olmuş ama sen o durumla karşılaşmadın sanırım ? Ben de yeni bir pickguard takmayı düşünüyorum da. Gerçi benim gitar Ash olan model hatırlarsın.

Eğeleme falan yapmadım. Direk taktım.

Diğerlerini bilmiyorum ama sst alder'in potansiyometre dirençleri fazla olabilir mi?

Öyle olursa tizden kulakları yer insan :)

SX les paul nasıldır? Kullanan varsa. Kasanın fazla ağır olduğu söyleniyor. Sap profili çok kalın mıdır? Birde Cort CR200 ile falan kıyaslasak hangisi tercih edilir?

SX les paul nasıldır? Kullanan varsa. Kasanın fazla ağır olduğu söyleniyor. Sap profili çok kalın mıdır? Birde Cort CR200 ile falan kıyaslasak hangisi tercih edilir?
Les paulu bilmem ama anatloia999 onurda bir sx strat var akılla zarar. Bir gitar fenderden bile iyi tınlarmı yahu. Abartmıyorum cidden. Bu gazla doreye gidip bir sürü strat denedim alayım diye ama stoktakileri pek beğenmedim.
Bence olay deneyip görmekle alakalı resmen. İmkanınız varsa dore de deneyip öyle karar verin derim

Les paulu bilmem ama anatloia999 onurda bir sx strat var akılla zarar. Bir gitar fenderden bile iyi tınlarmı yahu. Abartmıyorum cidden. Bu gazla doreye gidip bir sürü strat denedim alayım diye ama stoktakileri pek beğenmedim.
Bence olay deneyip görmekle alakalı resmen. İmkanınız varsa dore de deneyip öyle karar verin derim
Les paul olanları pek bulmak mümkün olmuyor strat gibi. O yüzden deneme imkanım olmadı şimdiye kadar. Bazı stratların iyi çıktığını söylüyor herkes ama lp kasa aradığım için onu merak ettim

Başlığı biraz canlandıralım :)

Geçen sene yine bu zamanlar bir kaç modifiye yaptığım SX Ash stratımda pickguard değişimi (kendi üzerinde gelen tortoise shell pickguard çok dandikti) ve knobların değişimi, CTS ve dimarzio potansların eklenmesi, Fender 5 yollu switch, Orange Drop kapasitör değişimi ve lehimlerin tümden yeniden yeni kablolarla yapılması gibi yeni modifiyeler yaptım :) Ayrıca arkadaki yayları 4'ledim (tremolo çok sert oldu sanki). Ayrıca cilası çok kalın ve aşırı parlak bir görüntiye sahipti. Bundan memnun olmadığım için Scoth Bride'ın bulaşık süngerinin yeşil kısmı ile hafif hafif yüzeye zımpara yaptım. Tam istediğim matımsı görüntüye kavuştu :) Zaten o yeşil kısım zımparanın 800 grid'liklerine denk geliyor diye biliyorum. Görüntü çok hoş oldu şu an. Gitarı ilk aldığımda "oo kendine yat mı aldın" diye dalga geçen metalci bir arkadaşım bile bu son görüntüsünü beğendi :) Son haliyle gayet memnunum. Daha önce yaptığım modifiyeler ise:
-Wilkinson burgu seti
-Fender Tex-Mex manyetik seti
-Graphtech Nubone üst eşik
-Graphtech string tree
-Fender Meksika köprü değişimi gibi işlemlerdi. Son halinin fotoğrafları böyle :

Photo 29.04.2016 10 05 52.jpg
Photo 29.04.2016 10 05 38.jpg

Pickguard'ı oturtmak için sapa değen kısmı biraz testereledim :)

Son düzenleme:
Geri