SX gitarlar hakkında

ülkemiz biraz çakal dolu malesef, üretenden daha fazla kazanma konusunda uzmanız. 4-5 sene önce şu halimde olmayı çok isterdim.
bir de şu müzik marketlerin kampanyalarını kovalamak lazım, teşhir ürünleri vs baya uygun olabiliyor. sıfır 1950 tlye görmüştüm, rengi koyu mor gibi birşeydi.
Aynen bende gördüm 1950 liraya mor telecaster

Eğer konuyu yanlış açtıysam veya tekrar eden bir konu açtıysam özür dilerim şimdiden.Benim sorum şu şekilde olacak. Bu markaların telecaster modelleri hakkında yoğunlaştım. Daha önce hiç telecaster çalmadım ve problemleri hakkında bi fikrim yok. Genel olarak her şey pahalandığı için gitar bütçem 500 civarı ve en mantıklıları bu geldi.

Aklıma en yatan SX Telecaster oldu fakat daha önce hiç çalmadım. Kendimden bahsedersem alacağım gitarı sahnede ve kayıtlarda kullanacağım. Şuan kullandığım gitar T&T sisters ve bıkkınlık geldi o gitardan.

Eğer kafama bi marka yatarsa tabii ki gidip tek tek deneyeceğim ama ön bi bilgi almak istedim tecrübeli arkadaşlardan.Teşekkürler.

İkinci Sx Strat maceram, kısa bir video kaydettim. Sst57, köprü pozisyonunda Artec Dual Rail var, diğer manyetikler kendi manyetikleri, köprü ve akort kulakçıkları Wilkinson ile değişti. Kayıtta Blackstar Ht5 ve Harley Benton kabin kullandım. Daha sonra boy fotoğrafını eklerim :)

arkadaşlar konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım ama ben de sx ve squier arasında kaldım ve yaşadığım şehirde bu modelleri deneme imkanım yok o yüzden internetten alacağım fakat bir sorunum var:sizce sıfır sx mi almalıyım yoksa 2.el bir squier affinity mi? ikisi de 500tl ortalama.Bir de sıfır sx alırsam İstanbul'da benim için deneyip kargolayıp gönderebilecek birini bulabilir miyim?

arkadaşlar konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım ama ben de sx ve squier arasında kaldım ve yaşadığım şehirde bu modelleri deneme imkanım yok o yüzden internetten alacağım fakat bir sorunum var:sizce sıfır sx mi almalıyım yoksa 2.el bir squier affinity mi? ikisi de 500tl ortalama.Bir de sıfır sx alırsam İstanbul'da benim için deneyip kargolayıp gönderebilecek birini bulabilir miyim?
Sx daha iyidir ama tavsiyem ikinci el al sıfırına 500 verilmez.

Açıklayıcı Olmayan Konu Başlığı
Arkadaşlar herkese selamlar. Arkadaşıma elektro gitar ve amfi alacağız yeni başlayacak konuyu uzatmadan bir şey danışmak istiyorum.
SX leri duydum,gördüm fakat hiç elime alıp çalmadım,denemedim işçiliği nasıldır,ne kadar götürür gibi gibi hiçbir sorunun cevabını da veremiyorum önerip önermemek arasında gidip geliyorum. Yeni başlayacak birisinin tonları veya ağaç kalitesiydi osuydu busuydu çok anlamayacağını biliyorum ama almışken de gitardan soğumasın ilerletsin kendini istiyorum fazla masrafa girişmeden. Bu SX marka gitarları kullanmış,denemiş olan arkadaşlar,abiler,ablalar varsa görüşlerini,deneyimlerini ayrıntılı bir şekilde yazabilirler mi?
Not: İlk defa gitara başlıyor ve daha öncesinde sanırım hiç tecrübesi ya da oturup çalmayı denemişliği yok. Ben yanında gideceğim yanlış yönlendirmeyeyim diye soruyorum bu SX'leri...

Başlangıç için güzel ama mutlaka denenerek alınması lazım, üstün çin mühendisliğiyle üretildikleri için aralarında fret işçiliği çok kötü olanlar çıkabiliyor, elektroniği ve donanımı en ucuz parçalardan oluşuyor (bir tane alıp elden geçirmişliğim var, üzerinden çıkan köprü ve manyetikler için ilan açmaya utanıp çöpe atmıştım, üzerindeki donanım o kadar kötü :D ) ama amerikan alder ve ash serilerinde kullanılan ağaçlar güzel, aralarından çok iyi tonu olanlar çıkabiliyor, dediğim gibi mutlaka denenerek alınmalı, eğer tonu ve fretleri düzgün bir tane bulursanız ilerde üst eşik, tremolo ve manyetikleri değiştirerek rokatatar'a dönüştürmek mümkün

Başlangıç için güzel ama mutlaka denenerek alınması lazım, üstün çin mühendisliğiyle üretildikleri için aralarında fret işçiliği çok kötü olanlar çıkabiliyor, elektroniği ve donanımı en ucuz parçalardan oluşuyor (bir tane alıp elden geçirmişliğim var, üzerinden çıkan köprü ve manyetikler için ilan açmaya utanıp çöpe atmıştım, üzerindeki donanım o kadar kötü :D ) ama amerikan alder ve ash serilerinde kullanılan ağaçlar güzel, aralarından çok iyi tonu olanlar çıkabiliyor, dediğim gibi mutlaka denenerek alınmalı, eğer tonu ve fretleri düzgün bir tane bulursanız ilerde üst eşik, tremolo ve manyetikleri değiştirerek rokatatar'a dönüştürmek mümkün
Baktığım seri amerikan alder falan sanırım gerçi hemen hemen her modelinin üstünde bir amerikan bayrağı var onu da anlamış değilim Ya çok da güvenemiyorum gerçi denenmesi gerek de...

Geri