SX gitarlar hakkında

SX GG-1 STD HB
SX les paulde de başarılıdir ama Türkiye ye gelmiyor.
SX GG 1 STANDART Modeli gelse hemen alırım.
Maun govde

sx_gg-1_std_hb.htm

SX kadar ucuz değilller ama Rondo Music'te güzel Agile LP'ler var. Dikkatli seçilip almak gerek, bbayağı bir modeli maple sap. Eski Japon Greco, Burny, Aria gibi alternatifler de mevcut ama nadir çıkıyorlarlar güzide piyasamıza.

Bir SX macerasıda benden gelsin. Kendisini 2014 yılının sonların doğru serin bir cumartesi sabahı kadıköy moda müzikten aldığım SX stratımda hunharca değişiklik yapıldı ve yapılmaya devam edilecek !

İlk olarak akord problemini gidermek için eşik ve burgular değişti. Burgularda Planet Waves tercih ettim Volkan ustanın yardımı ile. Eşik olarak pirinç eşik tercih edildi. 330 liraya hesabı kapattık. Tonda ve akord sağlamlığında istediğim kıvama geldi gitar. Geçen haftalarda ise scallop için Volkan ustaya gittim. 200 liraya 21 perde scallop + nitro vernik işlerini hallettik. Bugün gitarı almaya gittiğimde fret tesviyesi de yaptığını söyledi. Çok şaşırdım ama bir yandan da çok sevindim.

Geriye manyetikler, push-pull potans, belki 3 yollu switch, yeni pickguard ve pickguard elemanları(düğmeler, vidalar) ve güzelinden yeni bir köprü ve güzel bir tremolo bloğu kaldı. Bunları da zamana yayarak tamamlamak gibi bir hedefim var.

IMG_2093.JPG IMG_2094.JPG IMG_2095.JPG

Burda 53 sayfanın 53'ünü de okudum.Squier Jay turser Sx gibi markalara baktım.Bugün mağazadaki adam zorla sx çok kötü, berbat.Elimizdeki Jay Turser'ı verelim dese de size uyup alıyorum.Bi ara aklım kaymadı değil ama :D İlk gitarım olacağı için uzun bir süre modifiyeden ziyade gitarla haşır neşir olmayı planlıyorum

bende maple sss strat var arkadaşlar .. şimdi hss gülağacı bi strat istiyorum.. sx in var mı böyle bi modeli.. ve bu gitarın tonları iyi onu anladık fakat klavyesi rahat mı ?

Bir SX macerasıda benden gelsin. Kendisini 2014 yılının sonların doğru serin bir cumartesi sabahı kadıköy moda müzikten aldığım SX stratımda hunharca değişiklik yapıldı ve yapılmaya devam edilecek !

İlk olarak akord problemini gidermek için eşik ve burgular değişti. Burgularda Planet Waves tercih ettim Volkan ustanın yardımı ile. Eşik olarak pirinç eşik tercih edildi. 330 liraya hesabı kapattık. Tonda ve akord sağlamlığında istediğim kıvama geldi gitar. Geçen haftalarda ise scallop için Volkan ustaya gittim. 200 liraya 21 perde scallop + nitro vernik işlerini hallettik. Bugün gitarı almaya gittiğimde fret tesviyesi de yaptığını söyledi. Çok şaşırdım ama bir yandan da çok sevindim.

Geriye manyetikler, push-pull potans, belki 3 yollu switch, yeni pickguard ve pickguard elemanları(düğmeler, vidalar) ve güzelinden yeni bir köprü ve güzel bir tremolo bloğu kaldı. Bunları da zamana yayarak tamamlamak gibi bir hedefim var.

48687 eklentisini görüntüle 48688 eklentisini görüntüle 48689 eklentisini görüntüle
Arkadaş burgu neden bu kadar pahalı anlamadım.

Geri